Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan lány, aki...

Van itt olyan lány, aki antidepresszánst szed?

Figyelt kérdés
Vagy hangulat ingadozásai vannak, esetleg emiatt nehezebben ismerkedik. Én fiú vagyok, nekem is felírtak, de egyelőre nem szedek gyógyszert.
2012. jan. 7. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Ne is kezd el szedni, utána nehéz megállni! Párom évekig szedett, mikor összejöttünk, fokozatosan leállt róla. Ugyanolyan a lelkiállapota, mint előtte. Nem segít az, csak eltompít. Ne kezd el szedni, főleg ne fiatalon, semmi szükséged rá! Mindenkinek vannak nehéz pillanatai, kinek kevés, kinek több.

Páromat hónapokba telt győzködni, hogy nincs rá szüksége. Jött mindennel: évek óta szedi, rosszul lenne, ha abbahagyná, elájulna a tömegben... Egyik sem történt meg!!!

2012. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, hogy nem kéne szednem. Már kipróbáltam 3 napig, de abbahagytam, mert fura érzés volt. Viszont elég sok problémám van (kinek nincs..) és gyakran depressziós vagyok. Szóval nem tudom még.

A párod mennyi ideig szedte? Volt tőle bármi szervi gondja?

2012. jan. 7. 12:01
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
En is szedtem,de ha nem nagyon kell,ezt beszeld meg az orvosoddal inkabb ne szedd.Nekem sok mellekhatasa volt,nem hogy hatott ,hanem meg rosszabbul voltam töle,pedig minden antid. kiprobaltunk,ezek most nem tudom pontosan 4 v. 5 csoportba vannak elosztva,
2012. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt biztos tudod hogy nem szabad gyorsan abbahagyni,nekem több mint 1 honap kellett,minden heten egy kicsivel kevesebbet,a vegen mar alig lessz valami,igy lassan ürül a szervezetböl.En pincettaval tördeltem .
2012. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen mellékhatásokat tapasztaltál?
2012. jan. 7. 13:23
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Párom olyan tinikorától szedte, asszem kb. 17 éves korától, sokfélét, épp amit épp kiírtak neki. Őt vizsgálták pszichiáterek, mert hála a szüleinek, sok lelki gondja volt és az iskolatársai is bántották...

Olyan mellékhatások voltak, hogy az egyik bogyó túl erős volt, elaludt órán, arra kelt, hogy csorog a szájából a nyál és az egész osztály rajta röhög... Még jobban kirekesztették...

Mikor már dolgozott, olyan gyógyszere is volt, amitől agresszív lett, egyszer kis híja volt, hogy neki nem ment a főnökének, mikor az rászállt. Érezte magán, hogy mássá teszi a szer...

Fokozatosan leszoktattam a szerről, azelőtt minden nap be kellett 2-3-at szednie.

2012. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, h leírtad. Remélem most már sokkal jobban van.

Ezeken kívül bármilyen fizikai, szervi gondja nem lett a gyógyszerektől? Vérképe rendben van azóta?

2012. jan. 7. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
5 éve szedem és soha semmi mellékhatása nem volt...
2012. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szervi gondja hála a jó égnek nincs. Vérvétele volt tavaly, nem voltak rosszak az eredményei. De ez is genetika kérdése is, kinek a teste épp hogy reagál...

A legtisztább, meg ha nem szedünk gyógyszert, csak ha nagyon muszáj. Az antidepresszánsokat azért találták ki, hogy a gyógyszergyárak kihasználhassák a sok stresszes embert. A lelki gondok megoldása nem egy bogyóban rejlik, hanem a szeretteinkben, ők segítenek mindenben. Páromnak is az kellett, hogy legyen egy párja, aki szereti és kirángatja a nyugtalan légkörből: a szülői házból. Ők tették kis híján ronccsá...

2012. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazad van. Szerintem is a pénz miatt gyártják ezeket a szereket. Végül is u.olyan szintetikus drog, mint pl. az amfetamin. Kicsit enyhébb a hatása és az adagolása is más, de hosszú távon károsak.

Szóval jobb elkerülni a szintetikus gyógyszereket.

Viszont náluk is elég sok gond van itthon, sokszor elég stresszes a légkör. Örülök, hogy nálatok megoldódott. : )

2012. jan. 8. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!