Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom, apám tudta nélkül...

A húgom, apám tudta nélkül szed antidepresszánst, eláruljam neki?

Figyelt kérdés

19 éves lány, nincs sok barátja és sajnos itthon nem egy felhőtlenül barátságos körben van (öcsém szekírozza, én elég sokszor rossz kedvű vagyok)

Egy pszichológus irt fel neki valami anti bogyót az alvási zavarokra, utána átváltott egy másikra (miagen).

Nem örülök annak amit ezekről olvasok, de én 20 éves vagyok és semmit nem tudok csinálni ellene (gyakran haragszom rá hogy naphosszat tv-zik és nem segít a házimunkában, míg én keresem a pénzt otthonra és tanulok egyetemre)

Félek hogy apa csak rontana a helyzeten, leüvölti a fejét vagy valami...

Mégis mit tegyek? Beszéljek a pszichológusával? Legszívesebben leüvölteném a fejét, hogy ilyen döntéseket bíz egy tapasztalatlan lányra...


2012. jan. 28. 16:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyja a gyógyszert, akkor fokozatosan kell leállnia róla, különben jelentkezhetnek megvonási tünetek a mianszerin hatóanyagú gyógyszereknél.


Én azzal értek egyet, hogy már nagylány, kezeltetheti magát, ahogy jónak látja. Ha a gyógyszer mellé jár terápiára is, akkor szuper, ha nem, akkor ajánlom. Nyilván nem csak alvási zavarai vannak, hanem depressziós, azt meg kezelni kell.

2012. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Azért bírálom felül mert a húgom még egy 13 éves szintjén van, a mese nézés és az hogy nem csinált sok mindent önállóan sztem erősíti a szabályt(biztos vannak kivételek)"


"Félek hogy apa csak rontana a helyzeten, leüvölti a fejét vagy valami... "


"csém szekírozza, én elég sokszor rossz kedvű vagyok)"


ilyen család mellett még Teréz anya is depressziós lenne...

2012. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a pszichológiai jellegű betegségekhez még mindig elég értetlenül viszonyul a társadalom. Ha beteg, miért ne kezeltesse magát? Gondolom, ha valami testi betegsége lenne, akkor nem akarnád lebeszélni, hogy orvoshoz menjen. Ez is gyakran testi jellegű, kémiai folyamatokkal megmagyarázható dolog (az agyban a szerotonin csökkent szintje okozza; kb. ahogy a cukorbetegséget meg az inzulin csökkent szintje).


Az antidepresszáns nem okoz függőséget (azok a nyugtatók, nem az antidepresszánsok), és nem elmebetegeknek adják őket (azok az antipszichotikumok), az igaz, hogy fokozatosan kell abbahagyni, de egy diétát is fokozatosan kell abbahagyni, arra mégse mondja senki, hogy az ördögtől van. (Igaz, én már többször hagytam abba teljesen hirtelen is ilyen gyógyszer szedését, és semmi gondom nem volt tőle.)


Azzal egyetértek, hogy a gyógyszer csak tüneti kezelés, a terápia a végleges megoldás, de az drágább valamivel, van a húgodnak elég pénze? Pszichiáterben is van, aki foglalkozik beszélgetéses terápiával is, és amikor az már kezd hatni, akkor kezdi leépíteni a gyógyszerszedést.


Apádnak meg ne szólj, ha ilyen érzéketlen módon viszonyul hozzá.

2012. jan. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ha apukád ilyen ideges,hírtelen természetű akkor semmi esetre se mond el neki,mert a kiabálással,lecseszéssel semmit nem segít sőt ha a húgod úgy magába van zuhanva lehet csak ártana vele,ártanál vele...De ezt igazán neked kell tudnod hogy az apukád hogy reagálna rá.Ha veszekedéssel akkor semmi esetre se szolj neki.


Esetleg beszélj öcsétekkel hogy ne szekírozza,mondjuk nem tudom hány éves felfogja-e min megy keresztül a nővére.

De azon már te javíthatsz hogyha más nem ne legyél rossz kedvű legalább felőled kapjon valami pozitív kisugárzást.

Elhiszem sok gondod van,de legalább te legyél erős és takard el az érzéseid.Így lehet idővel szivesebben lesz a társaságodban és idővel már csak a társaságod miatt is segíteni fog a házi munkába.

A 2 barátnőjével is beszélhetnél.Mondjuk őszintén szólva ezt a részét nem értem,ha van 2 nagyon jó barátnője hogy lehet hogy törödésre vágyik?Akkor csak nem olyan jó barátnő az a 2.Minden esetre megérné velük is beszélni hogy törődjenek vele egy kicsit többet.


De a gyógyszereket szerintem ne említsd senkinek első sorban te próbáld egy picit közelebb csalni magadhoz és te beszélj vele.Apuddal pedig csak abban az esetben ha van rá bármi esély hogy felfogja miről van szó és nem csak veszekedés lesz belőle.Sajnos sokan nem fogják fel hogy a lelki problémák is lehetnek súlyosak nem csak az ha eltörik az ember lába.Viszont a lelki,idegrendszeri problémákat gyógyszerrel kezelni nem lehet csak érzésekkel.

A gyógyszerek csak a tüneteken segítenek.Kb olyan mint amikor fáj a fogad ás beveszel egy fájdalom csillapítót.A fájdalom elmúlik de a probléma a fájdalom forrása nem.


A függőségről meg annyit hogy minden kialakíthat függőséget.Oké hogy a szervezetbe nem épül be és a szervezet nem igényli de az elme igényli.Egy idő után már csak a tudat hogy bevette a gyógyszert lenyugtatja jobb kedvre deríti az embereket illetve ha nem vette be feszülté teszi és egyes emberek képesek valós tüntetek produkálni ha nem veszik be a gyógyszert lásd pánik betegség.Számtalan kísérlettel bebizonyították már és az én tapasztalatom is az hogy az elme bármire képes és ha szervezet nem is de az elme kialakíthat egy fajta kötődést egy gyógyszerrel.

2012. jan. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!