Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha abbahagyom az antidepresszá...

Ha abbahagyom az antidepresszánst, akkor mennyi idő után leszek újra lehangolt? 1-2 hét? Szóval mikor ürül ki teljesen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit szedsz? Nekem a cymbalta után egy hét elvonási tünetem volt, azt hittem bekattanok, utána elmúlt és lehangolt se lettem.
2011. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyod, miért gondolod, hogy lehangolt leszel miután kiürül a szervezetedből? Hiszen a már gyógyult emberek hagyhatják csak el orvos tanácsára, (azt is csak fokozatos csökkentéssel) ha már tünetmentes a páciens.

Ha viszont önszántadból hagyod el, akkor nagyon felelőtlen vagy és készülj fel, hogy minden tünetet, ami eddig volt, újra érezni fogod és nagyon kellemetlen lesz.

2011. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mivel elvonási tünetek fognak jelentkezni, nagyon rossz lehet a hiánya, erre készülj fel! De utána jobb lesz. Hogy mennyi időbe telik, az egyéntől is függ. Szedj vitaminokat, azok segítenek kitisztítani a szervezetet és felgyorsítják a folyamatot.
2011. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azok nem elvonási tünetek, mivel az antidepresszáns nem okoz függőséget. Ha tünetmentessé vált az ember, akkor semmit nem érez az elhagyással (tapasztalat), ha viszont még nem tünetmentes, akkor nem szabad még abbahagyni a szedését.
2011. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem pszichiáter (is) mondta, hogy az antidepresszáns abbahagyása elvonási tüneteket okoz, és saját tapasztalatból is mondom, hogy ez így van. Köztudott tény, hogy függőséget okoz, jobb nem is szedni ilyenek. Olyan, mint a drog.
2011. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én meg tapasztalatból mondom, hogy ha fokozatosan leáll vele az ember, akkor nem okoz gondot elhagyni. :)

"Olyan, mint a drog" : ezt azok szokták mondani, akik többféle gyógyszert szednek szabálytalanul, saját maguk szabta mennyiség szerint, nem az orvosra hallgatva..

2011. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Valóban lassanként kell leállni róla, pont azért, mert függőséget okoz, s így lassan a szervezet is leszokik róla. Aki nem veszi észre, hogy az antidepresszáns egyenlő a droggal, az nagyon vak. Nekem az életemet tönkretette.
2011. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat, hogy függőséget okoz és kínszenvedés abbahagyni, ráadásul nekem indokolatlanul írták fel, mert nem depresszió volt a probléma, én is tudom, miről beszélek.
2011. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor elég nagy dózist szedhettél, ha ilyen nehezen hagytad el..

Képzeld, én is saját tapasztalatból írtam, amiket írtam.

2011. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Mellesleg én sokkal pokolibb dolgokat éltem át, mielőtt még nem szedtem gyógyszert... Inkább szedek gyógyszert, és közben élek rendesen, aztán tünetmentesen fokozatosan elhagynom, mint gyógyszer nélkül várni a csodát...
2011. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!