Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel? A...

Mihez kezdjek az életemmel? A szülői örökségem hagyjam csak úgy el?

Figyelt kérdés

A szüleim meghaltak pár évvel ezelőtt. Örököltem egy házat: fel van újítva, jó állapotban van, legtöbbször szeretek itt élni. De elég elhagyatott helyen van (kertváros) itt lakom a nagymamámmal. A szomszédok kotnyelesek, rosszul vagyok ha találkozom kell velük, messze van a vásárlási lehetőség. Sokszor az jut eszembe jó lenne egy lakásba átköltözni, ott lehet nagyobb biztonságban érezném magam, nem ennyire kíváncsiak a szomszédok, jobb a közlekedés. De közben meg az jut eszembe hogy a szüleim hagyták rám a házat, mintha egy kicsit ők lennének, és csak úgy hagyjam itt?


Mit tennétek a helyemben? Költöznétek vagy maradnátok?


2012. jan. 28. 20:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg nézegetek a lakásokról a képeket és olyan szépek ezek az újépítésűek, úgy rendezném be ahogy szeretném. A ház ahol most lakom már 50 éves is elmúlt, bár mondom jó állapotban van. Igazán az lenne az ideális ha lenne párom aki itt lakna velem/velünk, dehát erre nem lehet támaszkodni... Meg ugye az évek alatt annyi cucc összegyűlt, hogy ezt mindet itt kellene hagynom, sok emlék + van egy vizsla kutyám, őt nem vihetem panelba.
2012. jan. 28. 20:24
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

A vizsla pont olyan kutya, aki nagyon jól elvan panelban, mert neki a gazdája közelsége fontos.

Én a helyedben költöznék. Szülői örökség, oké, de nehogy már az határozza meg az életed! Ha úgy érzed, jobb lenne neked egy kisebb lakásban, akkor válts. A szüleid emléke benned él, nem a házban!

2012. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Te – mint szabad, önálló, érett felnőtt ember – inkább vagy az ő szívük vágyaként az örökösük, az életük a Te saját tevékenységeiddel az ő folytatásuk, mint a ház, és a tárgyak kincsként való őrzője. Így – inkább költöznék. Csak nem tudom, a nagymama, hogy viselné?

és a kutya... neki kis kert kell.

2012. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ. A panelba költözöl a kutya is mehet veled. DE!

1. Egy panelban tartott vizslának napi minimum2-2,5 óra mozgásra van szüksége. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor a kutyának szar lesz, mert ha te nem fárasztod le, akkor majdő lefárasztja saját magát (bútorok összerágása, papírok, ruhák széttépkedése, stb...). Te is ideges leszel, meg a kutya is.

2. Ha elköltözöl, akkor mi lesz a nagymamáddal? Ő ott maradna egyedül a házban? Vagy egyáltalán albérletbe akarsz költözni, vagy venni egy házat? Mert ha házat veszel gondolom kell pénz is. Van annyi pénzed hogy fenntartsd a mamának a családi házat, plusz vegyél/bérelj magadnak egy lakást? Vagy esetleg ha eladnád a családi házat, és az ebből befolyó pénzből vennél lakást, akkor megintcsak hova menne a nagyi? Én a helyedben nem költöznék el, nem csak mert ebben a házban nőttél fel, hanem a kutya meg a nagyi miatt is. És gondolj bele, ha majd családot akarsz alapítani nem lenne jó ebben a házban élni? Nos, ez az én véleményem, de mi nem dönthetünk helyetted! Bárhogy is döntesz, remélem jól sül el :)

2012. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ne csinálj belőle mauzóleumot! Ha úgy érzed, add el, és végy az örökségből mást! Az is ők lesznek. Bár mamád nem hiszem h menne. MI lenne, ha elmennél egy évre albérletbe, hogy megpróbáld? Máshol sem minden jó. Én elhagytam a szülőföldet, és valahoyg gyökértelen vagyok 15 év után is. Nagyváros kényelmében. Irígylem itt a falusiakat, hogy már az anyja is abba asuliba járt, mindenki eljön a színjátszőkör előadására, stb..
2012. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked egy autóra van szükséged!
2012. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A nagyi nem bánná, ő is mondogatja hogy jobb lenne elköltözni, ő azt mondta hogy anyuméknak kár volt kertesbe költözni anno, meg neki is van saját lakása. Amúgy a kutyám nagyon nagy mozgásigényű még így is. Mondjuk el lenne ő szobában is az biztos, csak egész nap becsukva, munka mellett meg sétáltatni csak reggel és este tudnám. Na de egyelőre az ő helyzete még "mellékes" mert meg lehet azért oldani.

2012. jan. 28. 20:43
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Én sosem mennék kertes házból lakásba... A társasházban is vannak szomszédok, SŐT, ott lakógyűlések vannak, közös kérdések, amiben a többség dönt, közös tulajdonú részek vannak, és hát... közös lónak túros a háta, mint tudjuk...


Én maradnék, és a házunkat rendezgetném tetszésem szerint. Szerintem a kertvárosi kertes ház az ideális, itt nem szövegel bele senki, mit csinálsz vagy mit nem.


Laktál Te már lakásban?? Össze sem lehet hasonlítani. A ház a tuti...

2012. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem (gondolom), hogy téged inkább az emlékek nyomasztanak ott, és valójában nem a szomszédokkal van a bajod. Az emlékek elől pedig nem tudsz menekülni, bárhová költözöl. A nagymamiddal beszéltél erről? Ő mit mond, menjetek, vagy maradjatok?

Azt se feledd: öreg fát átültetni új helyre nem lehet, mert abba belepusztul. Akkor viszont teljesen magadra maradsz.

A helyedben megpróbálnék megbékélni a helyzettel, ha a nagymami szeretne maradni, addig amíg ő veled van, altatnám ezt a kérdést, nem bolygatnám, legalább életének utolsó évei e tekintetben legyenek szépek. Gondolj bele, te a szüleidet, ő a gyermekét temette el, és a gyermekét gyászolja. Az emlékek őt odakötik!

2012. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Ja a panelban meg lopnak betörnek a szomszédok, éjjel bezörögnek hogy TE hangoskodsz, bár aludtál, rád porolják a szőnyeget, a gyerekük meg szó nélkül a hátadra csulázik a liftben. Minden felújítás előtt két évig kell idegeskedni a lakógyűlésen, és a lakók 10 %-a mindig többszázezres tartozásban van, az ó részüket te fizeted. Ha szigeteltetni akartok, biztos lesz egy lakó, aki nem írja alá - és akkor ugrott az egész. Van ám sok hátrány. Ja a macskámról most operáltak le öt daganatot. Cska remélem, hoyg mibennünk nincs, mert száll fel a kormos füst a forgalomból a negyedikre, nme birom a fehér konyhapolcról letörölni sem.
2012. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!