Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek vesznek fel az emberek...

Minek vesznek fel az emberek hitelre hitelt? Az én anyám is hitelt hitelre halmoz a mai napig. En meg megtakaritok. ő étterembe kajálgat én főzök. Ti kifizetnétek a hiteltartozását ha rinyálna nektek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Aki hitelt hitelből fizet, az pénzügyi analfabéta. (Abba most nem mennék bele, hogy az ország is ezt csinálja.) Józan paraszti ésszel kell belegondolni, hogy a hitel nem ingyen pénz, hanem pénzköltés. Ugyanolyan termék, mint egy mosógép vagy cipő, aminek ÁRA van. Ha valaki a jelenlegi hitelét nem tudja fizetni, akkor kizárt, hogy a jelenlegi mellett egy másikat fog tudni...


2. Szerintem az ilyenek (értsd: ki sem látszik az adósságban, de étteremben kajálgat, vagy más esetben utazgat és vásárolgat) megérdemelnék, hogy a híd alatt kössenek ki. Ha ilyen hülye valaki, akkor megérdemli a sorsát!


3. Nem fizetném ki, sőt elküldeném a búsba és megmondanám neki, hogy ha még egyszer az ismerőseimtől lejmol, akkor soha többé nem szólok hozzá...


A leírásodból az látszik, hogy anyukád csak magának köszönheti a sorsát.

2012. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ugye egyik hitelénél se vállaltál kezességet?

Ne adj neki egy petákot se, megérdemli, utána meg rajtad fog élősködni.

2012. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sajnos elég hülye voltam de igazábol nem volt valasztásom jelzálogkötelezett vagyok a házon amit apam felépitett anyám meg betette a p...t.és mivel én örököltem nekem kellett az aláírásom es aláírtam.ugyhogy azt a házat vsz.bukom. De még mindig jobb mintha adóstárs lennek. Ugy könyörgött hogy tele van hitellel és a jelzáloggal kiváltaná az összeset azőta sem változott sokat a helyzet. És elüldözött régen onnan is mert egy ágyam nem volt. Egy gyerekágyon aludtam 16 éves koromig .szekrényem nem volt stb.ugy hogy neki normal fizetése volt. Apámtól is mindig elszedte a pénzt.de ez egy másik történet
2012. jan. 29. 14:48
 14/14 A kérdező kommentje:

Szinte kidobott 16 évesen hogy tartson el a pasim címszóval.de bennem mindig ott volt az hogy mégiscsak az anÁm meg befolyásolt lelkileg és adtam neki sokszor. De most betelt mar a pohár mi a férjemmel sose megyünk étterembe mindig megnézzük mi mennyi gyúlt is pénzünk.még a tvről is lemondtam csak a mindigtv ingyenes adásait nezzük stb .ézert én ugy gondolom amit nehezen megsporolk nem fogom odaadni neki.

Gyerekkoromban meg engem küldözgetett rokonokhoz hogy kérjek pénzt mert tudta hogy neki adnak iés utána mi volt ha odaadta a rokon a pénzt nekem? Megvart pár házzal odébb és beültünk a közeli étterembe elkölteni a felét. Szerintetek lehet hogy beteg?valami baja van pszichésen? Mert szerintem akkor nem fogtam fel tizenévesen de akkor is gaz volt ez nem? Meg a rokonok előtt is mindig nekem kellett szégyenkeznem.

2012. jan. 29. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!