Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl konzervatív a...

Én vagyok túl konzervatív a gyereknevelés terén? Vagy csak a szomszédaim furcsák?

Figyelt kérdés

A szomszédaimmal nem rossz a viszonyunk, de igazából nem járogatunk át egymáshoz meg semmi ilyesmi, ezért is furcsállom a gyerekeik viselkedését...

Például már nem egyszer előfordult, hogy csak úgy köszönés, kopogás, csengetés nélkül egyszerűen bejöttek a házba, benéztek a hűtőbe, közölték, hogy éhesek stb. Olyan hét év körüliek csinálnak ilyet. A múltkor meg bújócskázott több gyerek az utcán én pont kint voltam a kertben és megkértek, hadd bújjanak el a házunkban. Erre azt hittem hanyatt dobom magam, vagy természetesnek kellene lennie, hogy a házam beletartozik a gyerekek játszóterébe? Végül is én azt mondtam szerintem nem szabályos, úgyhogy inkább nem bújjanak be a házba, akkor meg a garázsba akartak menni. Ők meg olyan 9 év körüliek voltak. Nem rég új család is költözött az utcába, mikor bemutatkoztak, akkor a szülei majdnem a kertemben felejtették a gyereket, az meg mondta, hogy gyerünk be a házba. Mondom: Tudod, ki lakik ott? Nem, de menjünk.

Én nem akarok átjáróházat csinálni a házból.. Ha lenne kis gyerekem, akkor még érteném, hogy jönnek a barátai, de nincs, a fiam már kirepült, nem a játszópajtásairól van szó.

Még fiatal vagyok, szerintem modern is, de nekem nagyon furcsa ez, hogy a gyerekek bemászkálnak hozzánk csak úgy... Valahogy magamra sem emlékszem, hogy én is csak úgy hűtőbe nézegettem volna, vagy akár bementem volna csak úgy, akárkihez az utcában és a lányom sem volt ilyen. Hogy van ez?


2009. máj. 30. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Faluba laksz?
2009. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan kultúra, ahol természetes, hogy minden ilyesmi közös.
2009. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én faluban lakom, és itt is ez a divat. De nem nálam. Kulcsra zárom a kaput, a kutya el van engedve, ide aztán nem jön be senki sem. Nyugi, a kutya nem harap, de azért mégis szabadon engedtem. Én nem kerülgetek senkit sem a saját házamban, sem gyereket, sem felnőttet, mindenki menjen haza és ennyi. Amúgy egy éve lakok itt, városból költöztem le falura, de nem is gondoltam, hogy itt ilyenek vannak. Tudnék mesélni, de inkább nem mesélek, csak felidegesíteném magam. Szóval szerintem te is zárd kulcsra a kaput, úgy nem tud senki sem bemenni hozzád.


és igazad van, hogy nem akarsz átjáróházat csinálni a házadból, ne is kerülgess senkit sem.

2009. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem ez egy megyeszékhely kertvárosa.
2009. máj. 30. 20:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem én is bezárkózok akkor majd, de megáll az eszem rajtuk.
2009. máj. 30. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárosban lakom,most családi házban,de sokáig laktam társasházban.

Itt nem szokás,hogy hivatlanul bemenjenek az emberek egymás lakásába.Még a jó szomszédok is csak akkor mennek belljebb,ha behívják őket.Ezek a gyerekek neveletlenek.

Az pedig,hogy a hűtődbe néznek vagy enni kérnek,a neveletlenség netovábbja.

Én is azt tudom tanácsolni,hogy zárd be az ajtót,és csak azt engedd be,akit szívesen látsz.

2009. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Mamék faluba laknak (ZÉRT ISKÉRDEZTEM MEG,HOGY FALUBA LKASZ-e) és ott besétálnak a házba kiveszik a liszet és kisétálnak (nincs otthon mamám) aztán vissza hozzák a kisztet ott van mármamám is jajj Kedvesem köszönöm a lisztet és elvan intézve szóval ott is ugyanez a helyzet.Viszont (Szegeden lakunk) és a kicsik játszottak és megkérdezték behetnek-e a házba elbújni (2 kisfiú) és bekisértem őket kerestem nekik helyet és oda lebújtattam őket,de mondtam,hogy nem hozzá szokni.Egyépként meg fogod a kezedbe a kulcsot kimész bezárod a kaput és viszel oda egy rotit :D nem roti nem kell (mondjuk nem árt)Ja és ez nem természetes de vannak olyan helyek ahol ez természetes (olyan hagyomány szerű)deakkor is azért csak így besétálni na..
2009. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az semmiképp sem természetes, hogy természetesnek veszik ezt a viselkedést ezek a gyerekek! Megértelek, én sem engedném be őket, szerintem magyarázd el nekik vagy a szüleiknek, hogy neked ez nem tetszik. Ha nem értik meg, max. nem lesz szoros a szomszédi viszony de az a te házad, és tényleg nem kell belőle játszóteret vagy átjáróházat csinálni...
2009. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámék falun laknak, mikor kicsi voltam, akkor voltak ott korombeli gyerekek, akikkel játszottunk, és átjárkáltunk egymáshoz, DE csak engedéllyel, ez a kérdezés nélküli bejárkálás nem volt szokás. Pláne más hűtőjébe nyúlkálni. Ezek a gyerekek neveletlenek, ha a szüleikkel nem lehet beszélni, zárd kulcsra a kaput, és hátha észreveszik magukat.
2009. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg neveletlenség! És nem is falun laksz, nem is szoros a viszonyod szomszédaiddal, zárd be a kaput!Neked van igazad!
2009. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!