Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjuk meg a mamának,...

Hogy mondjuk meg a mamának, hogy nem az Ő dolga a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Amikor itt van nálunk, teljesen rá van kattanva a kisfiamra. Ami természetes, hiszen a mamája és szereti, de engem zavar, hogy megkérdezi tőle, nem vagy éhes? Nincs kaka? Ráülsz a bilire? Gyere pisilj a bilibe! 19 hónapos a kisfiam, ráül a bilire, de nem minden 20 percben követelem meg tőle, magától szokta már mondani, hogy pisi lesz vagy ilyesmi.. van mikor időben, van, hogy nem! Az anyósom meg, ha bekakil, vádlón mondja neki: Miért nem szóltál? Jajj..bilibe kell kakilni. Az agyamra megy! Minden nap telefonál vagy ötször, de nem velünk hanem a gyerekkel akar beszélni. Szegényem csak cipeli a telefont, mert ott a mama, aztán beszélni nem nagyon tud. A mama meg csak mondja a telefonba a fiamnak a bilitémát! Már mondtam, hogy ezt hagyjuk, ne erőltesse, de nem hallgat ránk, mondja neki ezerrel. Nem bírom elviselni. Idejön, leszólja anyukám levesét nyíltan, mert Ő nem főz fűszerekkel, csak sóval, de azzal nem bánik kegyesen. Másnap meg az enyémet is! Már néha nem veszem fel a telefont, különböző okokat kitalálva vagy a párommal vetetem fel Ő meg mindig azt mondja neki épp megyünk valahová vagy ilyesmi. Nagyon gáz ez az anyóstéma és nem azért, mert az anyósom, mert a párom nagyija egy tüneményes asszony, Imádom és az Ő lánya a kedves anyóspajti. Mit csináljunk vagy mondjunk neki?
2011. aug. 26. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont így mondd meg... Kedves Anyuka (vagy ahogy hívod) nem a maga feladata a gyermekünk nevelése! De talán még jobb, ha a férjed mondja meg neki! Kertelni, célozgatni nem érdemes, mert úgysem érti. Konkrétan meg kell mondani. ha megsértődik, ő baja. De ne hagyd magad, később csak rosszabb lesz, hidd el!
2011. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Én mondtam neki, hogy ha nevelni akar szüljön magának. Vérig sértődött, de aztán azóta is folytatja és ez már így megy születése óta, ez már 5,5 éve és csak egyre rosszabb. Semmiért nem lehet neki szólni, mert mindig én vagyok a rossz. Brrrr.
2011. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az anyósomnak 4 fia van, egyikőjük barátnője sem tetszik neki, mindegyikre pletyizik, biztos rám is. Félti a fiait, dehát az én férjemet már rég elvesztette, mikor 21 évesen otthagyta a lakásukba, amit eladott a feje fölül. A férjem most 30 éves, jó állás, jó fizetés. Amit nem írtam, kisfiam néha elengedi magát és már amikor ötödszörre megy oda az üveges szekrényhez és lökdösi, mert abban van a dvd és mesét akar nézni, férjem rászólt, erre anyósom nagyon kemény emelt hangon rászól a babára : Nem szabad. Azthittem megállt az idő a szobában, lassan hátrafordultam és kimérten ennyit mondtam : Hagyja már békén a gyereket! Aztán mindjárt elkezdett cicázni a kisfiamnak. Anyukámnál is voltak a babával, mi hagytuk ott nála Őket, anyósékat és a kisfiamat és anyu is mondta, hogy ott is rászólt és Ő is megilletődött. Könyörgöm még csak 20 hónapos, nem kell vele üvöltözni. Nagyon gáz ez a nő és kezd kibontakozni, de tényleg. Minél kedvesebb vagyok vele, annál többet megenged magának!
2011. aug. 26. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is elég rossz természetű. Nekünk még nincs gyerekünk a párommal, de már előre félek, hogy mi lesz ha lesz.:S A páromnak ugyanis van egy nővére és nekik már van egy 2 és fél éves kislányuk. Amikor még csak 6-7 hónapos volt állandóan tömni akarta minden szarral, de az anyja nem engedte. Aztán amikor már rendesen evett mindent, akkor másról sem szólt az együttlét a mamával, minthogy tömte a gyerek szájába a kaját, aztán amikor rá lett szólva megsértődött mondván, hogy ő még csak nem is etetheti a gyereket...hozzátartozik a dologhoz, hogy az anyósom iszik is elég gyakran és olyankor még elviselhetetlenebb, ráadásul amikor a kislány 2 éves szülinapján összegyűlt a család szinte nem is láttuk a gyereket, mert a mama mindenhova elcipelte "játszani". Én már megmondtam a páromnak, hogy ha nekünk gyerekünk lesz, felejtse el, hogy én is úgy el fogom neki tűrni ezeket, mint a lánya. Én biztosan meg fogom neki mondani, hogy egyrészt piásan a gyerek közelébe ne merjen menni, másrészt én leszek az anyja, úgyhogy ne ő nevelje! Már most is tiszta ideg lettem!:P Szerencsére a párom egyetért velem, úgyhogy biztosan kiáll majd mellettem. A te férjed nem szól rá az anyósodra? Nem áll melléd az ilyen helyzetekben?
2011. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk egy hasonló beszélgetés érik, az anyósom nagyon elvetette a sulykot, számokat tanít a 18 hós fiamnak, aki pár szót tud csak mondani, váárja, hogy folytassa a számsort, egy kettő hááárom....

Múltkor a kocsiban hátul ült a gyerekkel, a kisfiú a szájába tette a szandálja végét hogy rágcsálja (most nagyon fáj a foga, jön vagy öt együtt, úgy látszik nem volt kéznél semmi más...) erre hangosan rákiabált, és kirántotta a kezéből a szájából a szandált. Erre persze nagy sírás... Azt hittem hátra nyúlok és felpofozom, hogy merészel ilyet?? Jaj aszondja, jaj hirtelen megijedt hogy megrágja a cipőjét. Idegbeteg, komolyan :(

Jah ráadásul mindent kritizál, azt mondta a fiam azért nem ette meg a paradicsomos káposztát amit hozzá vittünk, mert szar (ezt így mondta), mindennel, szó szerint baja van, bármit csinálunk nem jó...

2011. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 klixa ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy a ti gyereketek, nem az övé. Ha majd tanácsra lesz szükségtek, akkor szóltok, addig viszont hagyja békén a kicsit. Egyébként, lehet, hogy nektek "csak" nem tetszik, hogy erőlteti a bilitémát, de nagyon sokat tud vele ártani a kicsinek... ne engedd hogy beleszóljon, a te babád!
2011. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21:56- az én anyósom is iszik. Itt voltak két napig megitta a sört a hűtőből! A párom nem tiszteli az anyját, csak Ö az ilyet nem veszi észre, csak, ha én mondom neki, hogy ez olyan helyzet volt. De rászólt, amikor evett a baba és belenyúlkált, hogy etetné, amikor a fiúnk már egyedül eszik és, hogy gyere egyél a mamáéból is kicsit. Persze bagózik, iszik, fogkefét meg még sosem láttam, hogy hozott volna, pedig 2 napra jöttek most is. Meg megy utána mindenhová, jááj annyira gáz! Oké, 5 gyereket felnevelt, 4 fiú, 1 lány, de nem volt elég neki? Ej ezek az anyósok! Anyukám miért nem ilyen? Ö sosem erőltet semmit a fiamra. Játszik vele, mesél neki, tanítja. Ez meg nevelné..már bocs az "Ez"ért!
2011. aug. 26. 22:40
 8/9 A kérdező kommentje:
22:29 hát épp azért nem tetszik, mert félek megutáltatja vele, aztán majd nem pisil bele, később esetleg visszatartja stb..van egy nagylányom előző házasságomból 2évesen már nem volt pelusa. soha nem erőltettem a bilire mégis leszokott! jaj..jaj..szegényem annyira..
2011. aug. 26. 22:46
 9/9 A kérdező kommentje:
ostoba nő! Azzal a k..va tehéntejjel is kinoz. Miért nem adok neki? Házitejet..pasztörizálatlan, forralatlant..én még tápszert adok neki. szereti, akkor miért váltsak?
2011. aug. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!