Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírom elviselni apámat?

Miért nem bírom elviselni apámat?

Figyelt kérdés

Talán ezek miatt?

A bizniszelése (autókkal) buktuk el a lakást, és 10 éve albérletben lakom anyámékkal, és mindig hülyíettek, hogy 'Majd tavasszal költözünk', 'majd ősszel'. Nagyon rossz állapotban van a lakás, nem hívok senkit ide, mert ég a pofám miatta, felújítani nem akarják, mert 'nem a miénk'.


6 évig szinte csak szombaton láttam (péntek késő este ért haza a munkából, és vasárnap ment vissza), mert Pesten dolgozott, én meg Kelet-Magyarországon maradtam otthon anyámmal.


Volt, hogy elmondott mindennek, mert nem tudott velem normálisan beszélni velem, és nem esett rosszul.


Gyakran elkéri az ünnepekre kapott pénzemet (rokonoktól kaptam), és van, hogy 'elfelejti' visszaadni. 2 éve, nyáron annyira nem volt pénz itthon, hogy anyai nagymamáméktól kért pénzt, de még nekik sem adta vissza, sok pénzt kért tőlük (ebben az a szép, ha apám ideges, anyám szüleit szidja, és jó pár éve részegen elment a nagyszüleimhez, és nagypapámat megverte).


Csomó dolgot elfelejt velem, és pl. anyámmal kapcsolatban (pl. nem tudja, anyám hogy végez a munkahelyén, és engem kérdezget, azt sem tudja, mikor hogy vagyok suliban, stb).


Nem tud normálisan megkérni semmire, csak utasít. Nem tudja mondani, hogy 'kérlek', 'köszönöm', 'szívesen', 'légy szíves', stb.


Ha valamit nem úgy teszek, ahogy neki nem tetszik, alpári módon viselkedik.


Az aranyakat, amik itthon vannak, beadta (köztük azt a karkötőt is, amit nagyszüleimtől kaptam ballagásra).


Évek óta két dolgot 'látok' belőle: vagy a laptopja előtt fekszik, és internetezik+zenét hallgat, vagy egész nap nincs itthon, és nem mondja hová megy.


Annyira zavar a jelenléte, hogy nem tudok együtt ebédelni vele.



(pár nap múlva)18l


2012. febr. 4. 12:40
 1/4 A kérdező kommentje:
'Volt, hogy elmondott mindennek, mert nem tudott velem normálisan beszélni velem, és nem esett JÓL. '
2012. febr. 4. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel !

Az én apám is hasonló volt. Egész nap nem volt itthon, alkoholista volt, inkább ivott és a barátaival volt a kocsmába mint velünk. Egyáltalán egy fikarcnyit sem érdekelte hogy velem vagy édesanyámmal mi van. Aztán jöttek az alkoholos problémák meg a titkos adósságok stb. Végül a dolog váláshoz vezetett.


Szerintem beszélgess el édesanyáddal erről, mert lehet hogy nem lesz jó vége. (csak mondom, remélem nem lesz semmi baj!) Ha pedig tudjátok hogy a pénzt úgysem adja vissza, akkor meg ne adjatok neki. Ha emiatt hisztizik, akkor kell a sarkadra állni, és megmondani neki a véleményed és hogy miért nem adsz. Ha megérti akkor rendben van, ha nem akkor sajnos baj van.


Remélem inden jól alakul majd! Fel a fejjel !


20/L

2012. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát asszem meg is válaszoltad, hogy miért nem..
2012. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sheriffkoma ***** válasza:
Az csak a bajok fele, amit most tapasztalsz, a többi majd ennek következménye lesz. Nagy eséllyel idegbajos leszel a gyerekeiddel, több mentális probléma fog elkísérni életed során. Ezeket csak úgy kerülheted/csökkenteted, ha megtanulod a lelkileg bántó dolgokat nem felvenni. Olvasd el József történetét, maga a mondanivalója a lényeg számodra, még vallásosnak sem kell lenni, hogy megértsd. Arra vigyázz, hogy csak a szüleid felé emelj falat, mások felé maradj nyitott. Legfontosabb, hogy légy inkább antialkoholista, mintsem később, a gondok torlódása esetén automatikusan a pohár felé nyúlj. Ugyanez vonatkozik a többi ajzószerre is. Ügyelj arra is, hogy mindig legyen tartásod, mert így tudod elkerülni anyád sorsát. Ha neki lenne tartása, már régen seggbe rúgta volna apádat, ha magára nem, akkor a Rád való tekintettel. Soha ne próbáld meg rendbehozni szüleid életét, ha az jelentős áldozattal jár számodra, mert nem fog sikerülni, az energiáidat pazarlod vele. Ezeket inkább fordítsd magadra, életed normalizálására. Sok sikert!
2012. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!