Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már nem bírom...

Mit tegyek ha már nem bírom elviselni egyik apámat sem?

Figyelt kérdés

Majdnem 17 éves lány vagyok.

A szüleim nagyon kicsi koromban elváltak, most van az apukám akit hétvégénként látok és a nevelőapám akit meg minden nap. A gond ott kezdődik, hogy egyiküket sem bírom elviselni, különböző okokból, de most ezeket túl hosszú lenne leírni.


A lényeg: úgy érzem, hogy bárki is lenne az apám nem bírnám elviselni.


Nem tudom miért, de úgy érzem, nincs szükségem apára. Minden nap hatalmas erőfeszítésembe kerül, hogy ne szóljak be, hogy ne látsszon meg rajtam, hogy mennyire idegesít(mindkettőjüknél ez a helyzet). Apukámat már sokkal régebb óta nem bírom, kb. 3-4 éve játszom el minden hétvégén, hogy minden rendben és nem vagyok zaklatott, de valójában minden percben azért fohászkodom, hogy ne szóljon hozzám és ne kelljen vele kapcsolatot teremtenem. Sajnos nem rég ennek egy részéről tudomást szerzett, így minden hétvégén a távolságtartó és süt belőle a sértettség, de egyszerűen képtelen vagyok bocsánatot kérni, ha nem gondolom komolyan. Megbeszélni meg végképp nem akarom. A hétvégi látogatásokat azért nem akarom megszűntetni, mert a két testvéremet akik apám új házasságából vannak, csak akkor látom.

Ugyan ez van a nevelőapámmal is, de vele csak 1 éve kb.

RETTEGEK attól, hogy kettesben kell maradnom valamelyikükkel.

Meg lehet ezt oldani valahogy?

Úgy tervezem, hogy ha tudok 18-19 évesen már elköltözöm otthonról, de addig... Évek óta megjátszom a jó gyereket aki szereti a szüleit és nem zavarja semmi, de már úgy érzem nem bírom. Sokszor ha ideges vagyok már olyan jelenetek játszódnak le a fejemben, hogy megölöm a nevelőapám meg ilyesmik, lehet, hogy kezdek beleőrülni...?


2011. aug. 28. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen nekem is teljesen agyamra mentek a szüleim.

Költözz el, aztán jobb lesz. Már 24 vagyok, és mostanában egész jóban vagyunk.

2011. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Archyleus23 válasza:
8%
Csinálj amit akarsz, pár év múlva úgy is megbánod.Majd mikor háromszor ennyi idős leszel visszasírod, hogy bárcsak ott lennének melletted mindig a szüleid. Szerintem te egy elkényeztetett kislány vagy és hidd el csak te vagy az oka, hogy ez így van. Remélem segítettem. Szép napot.
2011. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló, nyilván el vagyok kényesztetve....-.- Csak ez lehet az oka. Nem tudom, te meddig bírnád egy képmutató, megjátszós, folyamatosan jópofizó, ember mellett aki ha rossz napja van azért is leordítja a fejed, hogy bemész a nappaliba...Vagy meddig bírnád egy olyan apával aki folyamatosan kritizál MINDENT, még az élő fába is beleköt és mivel iszonyú alacsonya az EQ-ja sokszor anélkül alázza meg a gyerekeit, hogy észre venné.

Kösz a választ, nem segített.

2011. aug. 28. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

"hogy egyiküket sem bírom elviselni, különböző okokból, de most ezeket túl hosszú lenne leírni. "


Mivel csak ennyit írtál, jogosan "osztott ki" a 2. kolléga, tőlem se kapnál mást. Kicsit részleteznéd a problémát, bővebben, mint a kommentedben, akkor esetleg még meg is értenénk.

2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit tenni, sajnos ki kell bírnod valahogy otthon, amíg külön nem költözöl. Annyit tehetsz, hogy jól tanulsz és igyekszel magad hozzásegíteni a különköltözéshez majd 18-20évesen. Addig tűrni kell:(


Én abszolút megértelek,bár nekem nem volt nevelőapám,csak anyám és apám,de nálunk is szörnyű volt a helyzet.Ugyanez amiket itt leírtál(nappalis dolog és az állandó megalázás is,egyszerűen tönkretették a kamasz és a felnőtt korom kezdetét is)...

2011. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ava87 ***** válasza:

Hacsak nincs valami komolyabb oka, akkor szimplán kamasz vagy, ennyi az egész. Ennyi idősen én kb. hetente mondtam azt a szüleimnek, hogy amint 18 leszek, elköltözöm. Mondjuk el is költöztem, de nem dühből, hanem munka miatt, akkor már semmi bajom nem volt velük.

De ha esetleg leírnád, hogy konkrétan mi a problémád az apukáddal, meg a nevelőapukáddal, akkor konkrétabb választ is lehetne írni.

2011. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!