Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől is működhet, a párunkkal...

Mitől is működhet, a párunkkal a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Nagyon sok válás, szakítás van sok konfliktus.

Ironikus a kérdésem , de lényegre törő.

Szerintem mitől lesz jó egy pár.

Attól, hogy meg ismerik önmagukat a felek. Tudják mit akarnak, mit kell nézni a másikban, ismerik belső világukat. Szerintem a meg ismerés módja az, hogy valaki él. Ezen nem azt kell érteni amit szoktak , de annak is része van ebben.

Akkor élsz, amikor nagyon sok kapcsolatod van fiatal korodban, keresed. Meg találod, csalódsz. Meg sem gondolná az ember, hogy mennyit tanulhat belőle. Persze ehhez inteligencia is kell. A nemi élet gyakoriságáról nem is beszéltem, milyen fontos.

Készült egy tanulmány, hogy milyen közösségekben van a leg több rossz házasság. Azoknál a közösségeknél akár vallási , elvi , társadalmi elvárások következtében. Ahol nem hagyják, hogy fiatalon éljenek. Elitélik a házasság előtti együtt élést, nemi életet, kapcsolatot. Magyarán mondva , nem ismerik meg önmagukat az emberek. Nem tudják mi is kell nekik az élettől. Nincs önbizalmuk.

Innentől kezdve csak nézik egymást, vagy akármi is lehet.

Aki ismeri önmagát, tudja mit akar, tudja milyen pár kell neki, mit kell látni benne. Sajnos ma az emberek a családi váláskor ismerik meg magukat.

Aminek sulyosak a következményei.


2012. febr. 4. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hogy mitől?az elején leírtad te is.
2012. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mit össze lehet zagyválni pár sorban...

Egy kapcsolat attól lesz sikeres, hogy megbecsülöd. Teszel érte, hogy mindketten jól érezzétek magatokat mindketten. A párod pedig ugyanígy. Érzed, hogy fontos vagy neki, érzi, hogy fontos neked. Ehhez pedig egyáltalán nem szükséges előtte felpróbálni a fél várost. :)

2012. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
én szerintem két olyan ember tud egymással boldogan élni aki feltárta a lelkét saját maga előtt,vagy is mind ketten, és mind ketten spirituálisak.itt nem hitre gondolok és vallásra,hanem arra amikor egyformán tudnak örülni apró kicsi dolgoknak is és nem csak a pénz körül forog minden.magyarul egyszerűen élnek és jól érzik magukat a bőrükben és les.zarják a társadalmi elvárásokat.nem azt mondom hogy a pénz nem fontos,de ne minden áron legyen az.
2012. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mi 17 évesen jöttünk össze elsők voltunk egymásnak és most is úgy faljuk egymást ( és most már a gyermeket is) mint anno az első hónapokban a párok általában ( 8 év)
2012. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Azoknál a közösségeknél akár vallási , elvi , társadalmi elvárások következtében. Ahol nem hagyják, hogy fiatalon éljenek. Elitélik a házasság előtti együtt élést, nemi életet, kapcsolatot." -írod. Ez sajnos nem igaz. Forrás?

Mert pont úgy tudom, hogy ahol előre eltervezik - (keleten van inkább ilyen, főleg Indiában) hogy ki legyen a társa a gyereknek - azokon a helyeken jobbak a házasságok. Tévedés, hogy próbálgatások sorozatából a bensősőges párkapcsolatra és a családra vonatkozólag meg lehetne ismerni valamit. Viszont sok keserűséget lehet begyűjteni, ami lehet, hogy mérgezi a későbbi házasságot.

Attól persze a fiatalok még élnek, hogy nem párzanak össze-vissza, tanulnak, haladnak a világmegismerésében és az önmegismerésben.

2012. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Persze jobbak a házasságok, mert legyilkolnak ha el mersz válni, plusz nem vagy ott nem tudhatod ez hogy működik attól hogy az a "forrás" mert olvasod vagy hallod az nem forrás.
2012. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor , minden a kettő fél közös akaratán múlik. De az ön megismeréshez, milyen út vezet?
2012. febr. 4. 21:05
 8/17 anonim ***** válasza:

"Azoknál a közösségeknél akár vallási , elvi , társadalmi elvárások következtében. Ahol nem hagyják, hogy fiatalon éljenek. Elitélik a házasság előtti együtt élést, nemi életet, kapcsolatot."


aki ebben a tudatban nő fel, annak eszébe sem jut válni, nem agyal olyan dolgokon, hogy boldog e vagy boldogtalan, mert beletörődéssel elfogadja, hogy "neki ez jutott"

tehát a gondolatai is mások és sokkal kitartóbbak, nem azon gondolkodnak, hogy válni kell, hanem perlekednek, megbeszélik, de együtt vannak és maradnak. mert ebben a hiszemben nőttek fel, ez nekik a norma.


a mai világban aki ennyire szűklátókörűen gondolkodna, szerintem olyan nincs.

a nevelés ellenére is akkora manapság az erkölcstelenség, meg a gondolat hogy elhagyom a másikat, meg megcsalom a másikat szinte mindenkiben benne van.

ha jó a kapcsolata és egy kis gond van, ebből erre gondol mindenki.szakítsak, vagy ne.

pl itt is látszik, hogy egy gond esetén első az a tanács, hogy szakíts. habár biztos nem ez alapján lenne helyes alátámasztanom a mondandómat.


de annyi válás csak ezért lehetséges. mert aki válik, biztos megfordult a fejében, hogy legyen vége, ez nem jó.

ha nem így gondolkodnának, nem válnának.


"minden először fejben dől el."

2012. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze, nem is válnak el, ha nem egymás mellett élnek, de inkább és azt szeretném tudni, hogy a szülő beálítódottsága miatt, mondjuk lányának neveltetése során.
2012. febr. 5. 07:23
 10/17 anonim ***** válasza:

De az ön megismeréshez, milyen út vezet?


Hogy milyen?Kemény és rögös,de csak is akkor élhetsz teljes életet ha ezt végig járod,ha nem akkor csak vegetálni fogsz és egy sz.ar életed lesz,és olyan társat is vonzasz magadhoz.

2012. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!