Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem kötekedő,...

Hogyan kezeljem kötekedő, kellemetlen sógoromat? Hogyan vészeljem át a hétvégét?

Figyelt kérdés
Jó féléves mosolyszünet után a hétvégén nem úszom meg, hogy átvonuljon hozzám a kislányával és anyós pajtival, úgymond "normalizálni" a kapcsolatot. Ami persze abból áll, hogy mosolyogva tűrjem a kellemetlenkedő stílusát (zavarba ejtő kérdések, rosszízű megjegyzések, észosztás, mindezt ostoba vigyorral a képén, hogy +úgysem mersz elküldeni a francba a kislányom előtt+. Ráadásul nemrég hunyt el az apja, uh pláne sérthetetlennek érzi magát). Ha vmire azt mondom, nem rá tartozik, stb, akkor óbégat hogy "méééér\', én csak kérdeztem! Nem lehet kérdezni sem?" stb. Szörnyű ember, egyetlen barátja sincs, a családját is elmarta maga mellől, szó szerint csak az anyja tudja elviselni. Ráadásul olyan mint a kullancs, ha most megint beteszi ide a lábát, újra jön majd minden hétvégén, merthogy ő nem várja meg amíg hívják, hanem beállít amikor kedve szottyan. Jó lenne megúszni veszekedés nélkül a hétvégét, főleg a halálesetre való tekintettel, de egyszerűen viszketegséget kapok ettől a palitól. Más ok miatt nemrég járt itt sajnos és máris elkezdett b..tatni, hogy mikor megyek vissza dolgozni (7 hónapos a gyerekem és mellesleg nem a férjem tart el), meg hogy nem lehetne ő itt gyerek nálunk, vagy ha az nem akkor kutya, meg ilyenek. Komplett idióta! Hogyan kezeljem?
2009. jún. 2. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom neked mondani,hogy ha kérdez valami kellemetlent ,akkor kérdezz vissza. Ettől tuti zavarba jön. Ha meg nem akar válaszolni,akkor nyugodtan monda meg,hogy Te miért válaszolnál? Ha meg okoskodik,akkor megmondhatod neki,hogy szerncse,hogy nem tartozik rá,hogy mi van veletek. Semmiképpen ne hagyd,hogy rátok telepedjen. A párodra számíthatsz? Ő nem tudja helyre rakni a testvérét?
2009. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szegény párom elvben mindenben támogat, azután amikor a gyakorlatra kerül a sor, csak mosolyog mint a tejbetök. Milliószor átbeszéltük, mégis újra és újra ez a felállás, mert sajnos náluk ez egy nagycsaládi játszma. Az öccse a perzekutor, párom a szenvedő alany, anyós a nevető harmadik, após volt az agresszor. Én viszont nem akarok játékos lenni, se erőm, se energiám, se időm nincs rá. Ez vezetett a mosolyszünethez is, hogy nem alakítottam a rám osztott szerepet (én lettem volna a kiszolgáltatott kismami aki pocsék anya és most majd móresre tanítjuk). Viszont ők mint vérprofik nem adják fel egykönnyen.

Amiket írtál majd kipróbálom, hátha...

2009. jún. 2. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, azok alapján nehéz lehet, de nem féltelek. Átlátod a helyzetet, és a párod - még ha elméletben is - de melletted áll. Ez utóbbi a legfontosabb.

Légy higgadt, nyugodt, bármit is mond, ezzel együtt állj ki magadért. Ha ő felkapja a vizet, akkor is maradj nyugodt. Ne vedd fel a kesztyűket, amiket dob.

Nem biztos, hogy itt lehetséges kibékülés. Mindenesetre ha azon az áron lehetne, hogy behúznak az utcájukba, inkább ne legyen.

2009. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem közömböséggel lehet az ilyen embereket leszerelni a legjobban.

ne halld meg amikor beszól, ne válaszolj. Ha meg igen akkor nagyonkimérten, de nyugodtan adj egy semmit mondó választ. az ilyenek azt élvezik, ha felhúzod magad, vagy zavarba jössz!

Légy higgadt és kimért és hallgatag! előbb utóbb abbahagyják!

2009. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ebbe az összeveszősdi-kibékülősdibe már annyira belefárdtam. 15 évig húztam, de ez egy őrült körforgás. Sosincs vége. Mindig van újabb ürügy a piszkálódásra, sértődésre, elégedetlenkedésre. Az ilyen embereket nagy ívben ki szoktam kerülni. Többnyire nincs is gond, de a sógorom olyan mint a bumeráng, úgy gondolja, azért mert rokoni kapcsolatban vagyunk, kötelező mindent elviselnem. Nem fogja fel, mennyire nem így van. Eredetileg az volt a tervem, hogy elmegyek itthonról a babával, párom meg úgy látja őket vendégül ahogy akarja. De most h após meghalt, ez nagyon durva lenne. Ráadásul rettegek, mikor kezdik el a kisfiam szekírozását.
2009. jún. 2. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy após halála miatt bármit is el kellene viselned az otthonodban. Én a helyedben nem lennék otthon. Akkor nem bántod meg nyílt színen, de eléggé egyértelmű jelet küldesz, hogy nem kívánatos vendég nálad.

Az én otthonomban nem fogok senkit elviselni, akit amúgy nem lennék hajlandó elviselni, csak azért, mert rokon.

És be se állítana hozzám, amikor ő gondolja, mert nem engedném be, vagy közölném, hogy bocs, nekünk programunk van és elmennék otthonról ahányszor csak jön. De azonnal. Ha párod némán melletted áll, akkor az egész család elmehet otthonról és be se kell jönnie a sógornak. Menjetek, sétáljatok egyet. Legközelebb ugyanez. Pár alkalom után elunja.

2009. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van és hosszú távon ez lesz a megoldás. Ha beállít már itthon sem vagyunk. Most ezegyszer nem tudom megtenni, mert párom mégiscsak az apukáját veszítette el és anyós is igen rossz bőrben van (vmelyik nap meg sem ismertem az utcán szegényt, annyit öregedett :( Mindegy, úgy veszem ez egy gesztus a részemről. Igyekszem majd hűvös és távolságtartó és hallgatag lenni amennyire tőlem telik és emberi hangon megkérni az első kötekedésnél h ne tegye. A másodiknál fogom magam és átmegyek egy másik szobába vagy fogom a babát és hazamegyek anyuhoz. Egyébként az a vicc, hogy párom mondja h otthon náluk teljesen normális. Úgy tűnik ha meglát engem attól lesz ilyen hüle. Akkor meg tényleg felesleges találkoznunk. Gyomoridegem van, de valahogy átvészelem. Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
2009. jún. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!