Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy szüleim...

Mit kéne tennem, hogy szüleim megkedveljék barátomat?

Figyelt kérdés

barátommal már 2 éve együtt vagyunk, de a szüleim nagyon nem kedvelik, és nem tetszik nekik, hogy még mindig együtt vagyunk. az elején is tiltottak tőle, nem engedték hogy találkozzunk, nem aludhattam nála és ő se nálunk, de ezeket a dolgokat kisebb - nagyobb veszekedésekkel sikerült megoldanom. de már nagyon zavar, hogy még mindig azzal jönnek, hogy szakítsak vele, és keresek mást...-.-


mit kéne tennem, hogyan szeretesem meg szüleimmel barátom?


2012. febr. 8. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

De mi az indok, ami miatt nem kedvelik? Milyen a barátod?

Nem mindegy, enélkül válaszolni is lehetetlen...

2012. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

éppen ez az, nincs semmi különösebb okuk, hogy ne kedveljék...én sem tudom miért nem kedvelik... mikor kérdeztem tőlük, annyit mondtak "jobb neked mással"

talán az egyetlen ok ami lehetséges, hogy 4 évvel idősebb mint én... de szerintem ez nem tragédia.


barátom, bmx-ik, táncol (hip-hop), egyetemre jár (fizika-info szakra) elég jó tanuló...

2012. febr. 8. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Te hány éves vagy? Mert ha 14-16, én azért a szüleid helyében eléggé ki lennék akadva azon a 4 éven. Tudom, fiatal vagy, "vakon szerelmes", de idősebb fejjel belegondolva nem igazán normális, ha mondjuk egy 20 éves egyetemista srác egy 16 éves gimnazista lány társaságát értelmi szinten kielégítőnek találja (magyarán: az ilyen srácok általában inkompetensek a saját korosztályukban; kevésbé értelmesek, mint az átlag, azért nem jut nekik a saját mezőnyükben nő, vagy csak szimplán csúnyák, vagy félnek egyenlő féllel kezdeményezni). Már csak azért is, mert ez a két korosztály sem tájékozottsági, műveltségi, sem testi-lelki érettség vagy tapasztalat terén nem áll egy szinten, tehát az ilyen kapcsolatokban vagy az idősebb fél visszamaradott (gyakori), vagy a fiatalabb fél a koraérett (marha ritka). Na most ezzel valószínűleg a szüleid is tisztában vannak, úgyhogy nem csodálnám, ha ez a bajuk. A testi dolgokról meg ne is beszéljünk, mert mindenkinek nyilvánvaló, hogy egy egyetemista srácnak azért ilyen téren lehetnek olyan elvárásai, amiket egy 4 évvel fiatalabb lány nem feltétlen tud teljesíteni (vagy csak egy idő után...)

2. Milyen volt a szüleidnek a barátoddal az első találkozása, mi volt az első benyomás? Ha srác udvarias, normális, értelmes a szülőkkel szemben, akkor azért nem szokott utált kialakulni

3. Veled szemben hogy viselkedik a srác? Ilyen téren is lehetnek a szülőknek ellenvetései pl.: egy teszem azt 20 évesnek már normális, ha hajnali 3-ig bulizik, fogyaszthat alkoholt, oda megy és akkor, ahova akar, nagyjából a saját lábán áll, önálló - viszont egy tininek a legtöbb dologban szüksége van a szülő engedélyére. Gyakori, hogy azért rágnak be a szülők az idősebb barátra, mert az mindenféle engedély nélkül viszi a lányzót bulizni, stb., vagy éppen csak olyan értelemben befolyásolja negatívan, hogy a lány elkezdi túlzottan önállónak képzelni magát (rossz mintát lát a barátjától: ha a felnőtt srácnak nem kell engedélyt kérnie a szüleitől, akkor ő sem kér, és ez nem feltétlen tudatos).

4. Általánosságban ha nálatok vagytok hogy viselkedtek, illetve mennyit vagytok nálatok és nála? Ha túl sokat vagytok nála, esetleg az elején engedély nélkül kényszerítetted ki az itt-ott alvást, az eredményezhet hosszan tartó sértődést, mert ilyenkor úgy érzik a szülők, hogy a srác hibája, hogy semmibeveszik az akaratukat. A többire pl. bezárkóztok-e, elhatárolódtok-e a család többi részétől, ha nálatok vagytok? Ez is gyakran zavaró a szülők számára, ha így van. Sok szülőt az is zavarja, ha a srác tartózkodik ott sokat, "otthon érzi magát", van, aki még arra is panaszkodik, hogy gyakori jelleggel ott eszik, iszik, fürdik, stb.


Végsősoron: szerintem nem akarnak rosszat neked. Nem állítom, hogy a fent említettek bármelyike is igaz lehet, csak felsoroltam pár indokot, ami nagyon gyakori a szülő-barát konfliktusok esetén.

2012. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én 17 - a srác 21
2012. febr. 9. 15:49
 5/9 A kérdező kommentje:

az első találkozást, pedig úgy rendeztük, hogy az én szüleim és barátom szülei is ott legyenek, és akkor még nem is volt semmi gondjuk, akkor még anyu is azt mondta milyen aranyos srác, és apunak meg a barátom apukájának a túlzott "politizálása" nem tetszett nagyon... de ezen kívül nem volt semmi gond.


mikor nálunk, van akkor is tök udvarias, meg kedves, és igazából még mindig zavarban van hogyha nálunk van... tehát nagyrészt olyan mint egy jó kisgyerek, ha nincs tőle kérdeve vagy nincs neki mondva, akkor magától még most is allig szól, hogyha éhes vagy szomjas vagy bármi...


és velem is mindig udvarias, és kedves, és bármelyikünk szüleinek a társaságában "távolságtartóbb" is lessz. tehát ezt úgy értem, hogy akkor még megcsókolni is alig- alig, sőt még hozzám érni is csak óvatosan..


és hát eleinte anyuéknak is nagyon tetszett.... és csak most kezdték el talán fél éve, hogy nem illünk össze...

és tényleg nem tudom, miért.. :(

2012. febr. 9. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg fura, hogyha jó az első benyomás, meg eleinte jó a kapcsolat, hogy utána meggondolják magukat a szülők :S
2012. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát igen... és én se értem őket...

eddig addig és akkor lehettünk együtt amikor szerettünk volna. most meg legalább 1 héttel előtte jelentsük be, és akkor sem aludhatunk együtt...

már nagyon idegesítenek, és nem tudom mi a problémájuk =(

2012. febr. 9. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Néma gyereknek anyja se érti a szavát:) Miért nem működik az kommunikáció? Oda kell állni, mikor egyedül vagy a szüleiddel, és nem kérdőre vonni őket, hanem megkérdezni mi a pálfordulásuknak az oka.


Én úgy gondolom, szülő fejjel, hogy azért aggódhatnak, hogy az érettségi előtt elveszi az idődet a tanulástól. Én a túl csöndes pasikban sem bízom, sőt, aki nem képes megvédeni, vigyázni a párjára, egyszóval: puding a srác. Én nem merném olyan srácra bízni a lányomat, akin látom, hogy nyámnyila.

Mikor a férjemmel találkoztam érettségi előtt két héttel, apukám annyit mondott a páromnak. Szimpatikus srác vagy, látom hogy tudsz vigyázni a lányomra. Annyit kérek tőled, hogy az érettségi legyen most az első, utána annyit lehettek együtt amennyit akartok. Párom megígérte apukámnak hogy figyelni fog Rá, hogy ne vonja el a figyelmemet a tanulástól, leérettségiztem, és semmi sem állt az utunkba, kivéve hogy ezután egy évre apukám elhunyt. Azóta is emlegeti a párom, hogy neki még most is fülében cseng apukám szava, hogy vigyázz a lányomra. Betartja a szavát lassan már 11 éve.

2012. febr. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát igen, az értségi... matek és kémia emeltből kell már csak letennem xD a többit megcsináltam előrehozottba, és a legrosszabb a fizika lett 3-as -.-

úgyhogy nálunk valahogy ez se igazán,jöhet szóba...

2012. febr. 11. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!