Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büszke vagyok a magyarságomra...

Büszke vagyok a magyarságomra és ki is mutatom. Már ez is baj?

Figyelt kérdés

Végig tudok hallgatni röhögés nélkül minden ünnepséget ami a magyarokról szól és tudom is, hogy mi történt. Számomra szégyen amikor valaki nem tudja, hogy mi történt mondjuk március 15-én és még van pofája végighülyéskedni az egész ünnepséget meg mindent. Szinte mindenen tudok nevetni, de ilyeneken nem! A múltkor írtam egy lapra egy Trianonos szöveget, erre jön az egyik osztálytársam, elolvassa és megkérdezi, hogy "mi az a Trianon?" úristen...pofám leszakad...és még vigyorgott is utána. Én meg bazinagy szemekkel bámultam rá, hogy ez most komoly, ő meg elkezdett izélni, hogy mit kell mindent komolyan venni. Hozzáteszem, hogy én vagyok az egyik gyerek aki szinte mindenen tud nevetni, még a semmin is. Amikor törin tanulunk a magyar történelemről és hozzá tudok szólni a dolgokhoz akkor egyből stréber vagyok meg nyalok a tanárnak. Van egy csomó Magyarországos cuccom és hordom is őket, akkor a tanárok szólnak vagy mások, hogy milyen rasszista vagyok meg nem kéne így öltöznöm. Könyörgöm..magyar vagyok, akkor mit hordjak? Amerikásat? Apa nem szól érte, de anya már kezdi unni, hogy szinte mindig ilyen ruhákat veszek (amúgy mindig fiús voltam). Sokan cseszegetnek miatta, de nem fogok azért változtatni mert másnak nem tetszik, nem kell rám nézni. Engem nagyon zavarnak ezek a dolgok, hogy valaki ennyire tudatlan és alap dolgokat nem tud. Most ez miért baj?

15/L


2012. febr. 8. 20:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
89%

Miért? Mit kéne jelentsen? Azért, mert valaki nem habzószájú, ordibáló "igazmagyar", attól még ugyan úgy magyar. Nem hisztériázok folyamatosan Trianon miatt (persze, nagyon nem jó, de ha valaki éjjel-nappal trianonos pólóban jár, az a póló gyártóján kívül kivel tesz jót?), nem utálok és nem tartok alsóbb rendűnek senkit, csak azért, mert nem ide született.


Másrészt attól lesz valaki igazi magyar, ha ezekbe a (szerintem borzalmas, lehangoló) jelmondatos pólókban jár. Segítsük a kézműveseket! Ha annyira bele akarja vinni a kislány a mindennapi kinézetébe a nemzetiségét (amire nem értem, miért van szükség annyira...), akkor annak sokkal ízlésesebb módja is van. Kézműves weboldalak, megkeresni a magyar alkotókat, rendelni tőlük!!! Népi motívumos gyűrűk, nyakláncok, ízléses ruhaneműk.

[link]

[link]

[link]


Ezekben úgy is nézne ki, mint egy fiatal lány, nem úgy, mint egy egyenruhás sorkatona, vagy egy hirdetőtábla, ráadásul olyan művészt támogatna a pénzével, akit érdekel a népművészet, ezeket a motívumokat elérhetővé teszi akár külföldiek számára is, ezzel növelve a magyar művészek ismertségét.

2012. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
8%

Tudod kérdező , én is így vagyok.

De ez a mai világban szégyen. Az a büszkeség,hogy más országokat szeretsz.

2012. febr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Én is büszke vagyok a magyarságomra. Az hogy valaki erre az álláspontra azt mondja hogy erre hiba büszkének lenni. Hát én azt mondom neki hogy a homokosságra se kellene akkor, mert van "homokosbüszkeség" is.

De én akkor is büszke leszek az őseimre és a magyarságomra és bátran lobogtatom az árpádsávos és a magyar zászlót azoknak akik vérüket adták egykor e szép hazáért. Akik meg álmagyarkodnak hát teszek rá. El lehet költözni Izraelbe. Ha meg ezért fizikailag nekem támadna valaki akkor azt szétverném, hisz egy hazafinak edzettnek kell lennie.

2021. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!