Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyának úgy is jár a családi...

Anyának úgy is jár a családi pótlék, hogy ha én nem élek otthon?

Figyelt kérdés

pontosabban a húgomról van szó, aki 16 éves és kb havonta egyszer jön haza, akkor is csak hogy anya pénzt adjon neki meg odaadja a havibérleteit, egyébként a pasijánál alszik minden nap.

kérdezném, hogy így anyám jogosan kapja meg a mindenféle támogatást? és ha ezt valaki bejelentené, mi történne? gyámügy vagy valami? elvinnék a hugomat? vagy ez nem olyan súlyos dolog ?


2012. febr. 11. 00:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Hogy úgy mondjam,a kérdés földhözvágott.Szerinted kinek kellene kapnia? A "pasi" anyjának?Nem elég,hogy a lány rettentő "hálásan" lesz.ja a családját,ahol nevelkedett,még anyagiakban is alá akar vágni az anyjának? Hihetetlen.Talán úgy kellene önálló életet kezdeni,hogy gondoskodunk magunkról,nem úgy,hogy valaki mással tartatjuk el magunkat.
2012. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

nem ez volt a kérdés, és mellesleg nem én akarok rosszat anyámnak, csak mostanában az osztályfőnöke rám jár, és nekem mondja, hogy a testvérem mindig mondja neki, hogy nem tudja aláíratni a pl tankönyvrendelős papírt, mert nem találkozik anyával, mert a barátjával lakik. stb. és ezért félek, hogy ő majd valami bejelentést tesz vagy valami....

mellesleg anya és a húgom nem bírják egymást elviselni, ahogy ők mondják inkább megtartják a tisztes távolságot.

2012. febr. 11. 00:36
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Igen, jogosan kapja meg. Egyik ismerősömék is megkapták közben a gyerkőc a nagymamánál élt már. De a hugod bef*ghatná szerintem a száját mert ha olyan az ofő esetleg bejelentheti a gyámügynél. De ezt 16 évesen anyukád engedi neki? Amúgy szerintem nem lesz baj, csak a tanároknak ne reklámozza.
2012. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

engedi sajnos, mert ha nem engedné megölnék egymást itthon. ezek ketten mindig veszekednek... anya inkább ráhagyja, mert már belefáradt. egyébként nem bulizik a hugom, meg nem cigizik meg semmi egyszerűen a barátjánál van mindig... onnan jár suliba meg minden, rendesen tanul ( sőt, sokkal jobban, mint amikor itthon volt )

ugyhogy ilyen részről nem negatív, csak azért mégis 16 éves, és féltem, hogy nehogy anyát érje kár, meg baj.

mindig mindenhol felvág vele, hogy ő "nem lakik itthon" ... de egyébként cuccai, butorai mind itt vannnak, csak mindig összepakol egy táskányi cuccot, ruha, smink, tanszerek és ugy meg el és hetekkel később látjuk megint, van hogy 2napot itthon alszik de azért megint heteket nem....

2012. febr. 11. 00:51
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyetekben attól félnék, hogy egy rosszakaró bejelenti. A húgod kiskorú, a szüleinél, vagy kirendelt gyámnál a helye.

Amúgy, hogy a húgod nincs is otthon, nem kapja édesanyád jogosan!

Barátnőmék szívták meg így! Két hónappal a 18, szülinapja elött flejelentette őket a szülei szomszédja. Kaptak is elég kemény büntetést.

2012. febr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De igazából otthon él, nem költözött el, csak kb 3 hetente jön haza két napra. ű

Ennyi erővel ha elmegy egy nyári táborba 2 hétre akkor sem jogosan kapja a családit!!??

:S

2012. febr. 11. 01:17
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
A húgod tanul még??Úgy értem jár nappali tagozatos iskolába? Ha igen,akkor anyud jogosan kapja a családi pótlékot.Azt,hogy anyaként kudarcot vallott annak semmi köze a pénzhez.
2012. febr. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
_Igen tanul, még hátravan neki 4 év... Tehát bőven tanul még.
2012. febr. 11. 01:26
 9/21 A kérdező kommentje:
és igen nappalira jár
2012. febr. 11. 01:27
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Ha jár suliba akkor jár a családi is..ennyi..
2012. febr. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!