Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen életveszélyes helyzetben?

Figyelt kérdés

Keresztanyukám és keresztapukám együtt élnek a keresztanyám fiával aki mentálisan beteg és agresszív.A fiú bántalmazza és megfélemlíti őket,arra vár mikor halnak már meg hogy övé legyen a lakás.

Sokszor hívtak tettlegesség miatt rendőrt de ők nem tudnak mit tenni vele,előbb utóbb ha beis vinnék kiszabadulna és megölné a keresztszüleimet.Egyébként sem tud mit csinálni a rendőrség.

A lakás az idősek nevén van,de nem merik kitenni a fiút mert félnek tőle.

Mit tudnak tenni?


2012. febr. 11. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendőrség nem csinál semmit akkor mit lehetne? titokban írassák rá valaki másra a házat így majd jól megszívja ha már mások halálát várja.
2012. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmegyógyintézet? Dokit hívni, vagy rendőrt, és egyszerűen eljárást indítani ellene....
2012. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, lehet kérni a bíróságon, hogy helyezzék gondnokság alá, de biztos, lehet tenni valamit. Első körben menjenek el a helyi családsegítőbe, ott biztos tudnak tanácsot adni.
2012. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 timike26 ***** válasza:
54%
esetleg birosàg àltal vizsgàlat hogy beszàmithato ,ès akkor lehetne kèrni a tàvoltartàsit.de nem èrtem hogy mièrt nem kèrnek segitsèget a csalàdsegitol,vagy esetleg az onkormànyzattol.esetleg feljelenthetnèk a fiut,ès valami segitsèg csak van.....amugy mièrt nem merik kidobni?mert ha elèg bàtrak,akkor ellehetne cserèlni a lakàst a tudta nèlkul,ès elkoltozni...nèlkule.
2012. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
kényszergyógykezelés gyámság
2012. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetris ***** válasza:
Hány éves a fiú?
2012. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Több mint 40 éves már.
2012. febr. 11. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont ma volt a TV-ben, hogy egy ilyen beteg "fiú" olajat öntött az előszoba padlójára, hogy az elcsúszó anyját fejbe tudja rugdalni. Az apját pedig késsel támadta meg. Valahogy kihívták a rendőröket, azok a lépcsőházban lefogták.

És meghalt.

Mit tudnak tenni?

Valami kényszer gyógykezelés vagy be kell vitetni a pszichiátriára, de nagyon sürgősen.

A háziorvos gondolom tud mindent, hát miért nem cselekszik? Ha az idősek nem mernek, akkor nektek kell lépni, mielőtt tragédia történik. Orvosi vizsgálat alapján, az elmeállapota miatt gyámság alá kellene helyeztetni, akkor már cselekvőképtelen jogilag és

akkor már bent kellene, hogy tartsák valamilyen kórházi osztályon, vagy valamilyen szociális intézményben. Tudom, hogy megszüntették ezeknek az intézményeknek a nagy részét, de biztos van más lehetőség is. Járjatok utána minél előbb.

2012. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen,próbálkoztak mindennel vagyis csak elméletben mert NEM MERNEK TENNI SEMMIT,mert mi van ha innen is onnan is kiszabadul,akkor nekik annyi.

Így minden hónapban egyszer legalább kilátogat a rendőrség:(

Gondoltam kiírom a kérést hátha van valakinek valami extra ötlete..:(

2012. febr. 11. 21:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul nekem pici babám van,én nem merek tenni semmit,meg lehet hogy megkapnám azt is hogy minek szólok bele...nagyon félnek.
2012. febr. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!