Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszabb lenne az életed ha...

Rosszabb lenne az életed ha nem lenne testvéred?

Figyelt kérdés
Kérlek írj kort is és rövid indoklást hogy miért igen vagy nem.
2012. febr. 12. 11:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Nem, 46N/50F
2012. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lett volna soha tesóm, nemtudnám, hogy milyen az, akkor lehet, hogy jobb lett volna (pl. Anyagilag több "jutott" volna rám, pl. Továbbtanulás, nyelvleckék,sport,stb..)

de így, hogy vannak tesóim, és tudom milyen, azt mondom, rosszabb lenne, nem adnám őket semmiért! Ezt a tesó érzést csak az tudja, akinek van, és sajnálhatja az, akinek nincs (bár ők nemtudják milyen)

2012. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
94%

Sokkal rosszabb lenne. Gyerekkorunkban sokat veszekedtünk a húgommal, de ha gond volt, mindig kiálltunk egymás mellett. Mostanában ritkán tudunk találkozni, de életünk lényeges elemeiről mindig beszámolunk a másiknak. Ő az, akire mindig számíthatok, és én vagyok az, akire mindig számíthat.

40/N

2012. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 3 testvérem van, ebből az egyikük ikertestvér (kétpetéjű). Egyikük nélkül sem tudnám elképzelni az életemet, főleg ikertestvérem nélkül, együtt nőttünk fel, mindent együtt csináltunk. Mára ugyan külön élünk, távolabb egymástól, de tartjuk a kapcsolatot és sokszor hiányzik. Sokkal rosszabb lenne testvérek nélkül, rájuk mindig számíthatok. Igaz, a legkisebb még kiskorú. Gyerekoromban is jó volt velük, sok programot szerveztünk, nem volt olyan unalmas. Ma is így van ez családi összejöveteleken.

27N

2012. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nem alakult ki az az erős testvéri kötelék,mert 11 évvel idősebb a nővérem.Korán elköltözött itthonról,én még csak 7 éves voltam.Amig itthon lakott,addig sem lógtunk folyton egymás nyakán,mert ő akkor már nagylány volt,eljárt bulizni,barátokkal töltötte az idejét én meg gyerek voltam még.

Miután elköltözött itthonról elég ritkán láttuk egymást,kb havonta 1x.Közben ő férjhez ment,lettek gyerekei,tehát megint csak nem nagyon volt ideje rám.3 évvel ezelőtt ideköltöztek a szomszédba,azóta sokat változott a viszonyunk.Közelebb kerültünk egymáshoz,azért is,mert közben én is felnőttem.Most nagyon jó viszonyt ápolunk,de valahogy nekem ez olyan érzés,mintha ő egy nagyon jó barátnő lenne.

A kérdésre válaszolva,igen szerintem rosszabb lenne az életem,ha nem lenne testvérem,annak ellenére,hogy nem érzem azt az erős testvéri köteléket kettőnk között.Mindketten tudjuk,hogy bármikor számíthatunk a másikra és gondolkodás nélkül segítünk egymásnak a bajban!

22/L

2012. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
94%

igen. húgom van, 2 évvel fiatalabb nálam. de szerintem a gyerekkorunkat nem tudtam volna túlélni nélküle. örülök, h van, nagyon szeretem ♥

23l

2012. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%

igen rosszabb lenne.

egy nővérem(22) és egy öcsém(9) van.

nővéremnek múlt héten született meg az első lánya tehát azt is neki köszönhetem,hogy nagynéni lettem.

kiskoromban együtt játszottunk,öcsémre együtt vigyáztunk.

2 éve nagyon csúnya dolgot tett velem a nővérem,mert kavart az akkori pasimmal,az,hogy pontosan mi történt köztük egyiküktől sem tudtam meg,de ennek ellenére én szeretem nővéremet és ha ez nem történik meg akkor talán még mindig az exemért szenvednék aki azt sem érdemelte meg hogy egyáltalán ránézzek,és ez a csalódás segített hozzá,hogy megismerjem a páromat akivel két éve vagyunk együtt hálistennek:)

2012. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne értelme élni a tesóm nélkül.
2012. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
90%

12 évig voltam egyke, aztán az utóbbi 8 évben hirtelen lett 3 öcsém is (2-vel élek egy háztartásban). A tapasztalatom, hogy sokkal rosszabb volt egykén, semmiért sem adnám őket. Annak jobban örültem volna, ha korban kicsit közelebb vagyunk, de így is én vagyok a "nagy nővér/pótanya", akire fel lehet nézni. Minden hisztijük ellenére is imádom őket :) Mindenképpen több gyereket szeretnék, mert egykeként nem volt jó az életem.

20/L

2012. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
53%

Nekem féltesóim vannak, akiket 6-7 éve ismerek, de annyira keveset találkozunk, hogy nem érezném hátrányát, ha újra egyke lennék.

22/L

2012. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!