Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszabb lenne az életed ha...

Rosszabb lenne az életed ha nem lenne testvéred?

Figyelt kérdés
Kérlek írj kort is és rövid indoklást hogy miért igen vagy nem.
2012. febr. 12. 11:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem.

Egész életünkben csak annyit mondtunk egymásnak, hogy szia.

Soha nem kereste a társaságom.

2012. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
96%

Bizonyos szempontból jobb lenne, hisz droggal kereskedik, dohányzik, keményen iszik 16 évesen, mindeközben itthon egy kézmozdításnyit nem segít. Mivel anyám sem a háziasszonyok göngye, így sokminden rám marad.

Másrészt ellopkodja a drága cuccaimat, amit a saját pénzemből veszek, alig tudom beosztani a kevés kis pénzt, amit kapok és keresek, erre még a hiányzó, ellopott dolgokat is állandóan pótolhatom. Pl tavaly nyáron vettem 3 topot, gyönyörű, jó minőségű darabok voltak. Most már egyik sincs a házban, a húgom eladta őket vagy odaadta őket a csöves barátnőinek. Úgy kezdem a nyarat majd, hogy nincs egy tavalyi felsőm sem, csak a régi, kinyúlt dabarok. De lopja még a drága parfümjeimet, a sminkcuccaimat... mindent. Nagyon sokmindennek nyoma sincs, miután ő hozzányúlt.

Ezenkívül folyamatos fejfájást okoz a szüleinknek, 90%-ban miatta megy a vita a családban, lopja a pénzt, hogy legyen mit elinnia és elcigiznie vagy amiből megvehesse a méregdrága ruhákat, amiket aztán tönkretesz fél éven belül. Mindezek ellenére ő a kis kedvenc a szüleim szemében, neki mindent elnéznek. Én egyetemre járok, mellette néha dolgozom is, ahogy időm engedi, de arra nem volt pénzem, hogy idén vegyek egy új csizmát vagy valamit, mivel a szüleim egy fillért sem adnak azon kívül, hogy kifizetik a kajám egy részét meg a háznak a közös rezsijét. És hát kaján meg rezsin kívül elég sokmindenre van még szüksége egy 20 éves, egyetemista lánynak. Csak a bejáráshoz szükséges bérletek havi 8-10ezerbe kerülnek. Én nélkülözöm, míg a húgom Marlborot szív és drogozik - a szüleink pénzéből.

Jobb lenne-e? Biztosan. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, stresszmentesebb életünk lenne nekem és a családomnak is.

2012. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%

Igen,sokkal rosszabb. Van két nővérem. 18 éves voltam mikor a szüleim balesetben elhunytak. Ha belegondolok, egyedül kellett volna eltemetnem őket,hivatalos ügyeket intézni stb.Valamint a gyászban se lett volna senki,aki osztozzon velem,mert elég kicsi családunk van és egyáltalán nem összetartó. Imádom a szülői házat,így a nővéreim nekem adták a részüket (ők már külön éltek akkor),segítettek a ház fenntartásában és még tovább is tanulhattam. Ezt mind nekik köszönhetem.

Más: mikor tini lettem hozzájuk fordultam a gondjaimmal,ők vittek el először nőgyógyászhoz. Nekem rosszabb lenne. Imádom őket.

2012. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
93%

20 éves vagyok, és nem tudom.


Egyszerűbb lenne, az tuti, de mitől lenne jobb vagy rosszabb?


Sosem voltunk jóban, mindig próbált keresztbetenni, ő megkapott mindent, én meg csak loholhattam a nyomába, sose volt jó, amit én csináltam, mind a mai napig, és mindig is magamnak kellett kikaparnom a gesztenyét, de mára önálló vagyok, önfenntartó. Erősebbé, kitartóbbá tett ez a fajta viselkedés velem szemben, bizonyára nem lennék ugyanaz az ember, ha nem lenne a tesóm.


Ő még mindig apámmal él, és elvárja, hogy eltartság, még sosem dolgozott, és álítom nem is fog. Nagyon sarkítva látja a világot, mivel mindigis ellátták őt, iszonyúan naiv, és haragszik rám, mert előrébb tartok, mint ő, holott ő az idősebb (3 évvel).


Tehát nem tudom.

2012. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Ennyi válaszra nem is számítottam. Köszönöm egytől egyik mindet. Nagyon megható dolgokat olvastam tőletek. Mindenki megkapta a hasznos kezecskét. Várok még további tapasztalatokat is!
2012. febr. 12. 14:24
 26/43 anonim ***** válasza:
67%
Én egyke vagyok és mindig is szerettem volna egy tesót:)
2012. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
94%

Megpróbálom elképzelni de nem megy. Harmadikként születtem a családba. Egy bátyám és egy nővérem van. Utánam jött még két "potyás".

Van minden: báty, nővér, húg és öccs. Egy kicsit szar volt középsőnek lenni, mert az "nagyok" mindíg ügyesebbek, míg a "kicsik" mindíg aranyosabbak voltak nálam.

Nekem nem lesz öt gyerekem, max három!

A slusszpoén, hogy anyukámék két gyereket terveztek. Csak anyu hormonproblémás, így a bogyesz kilőve, apámat meg derogálta a gumi. Szóval naptáraztak.

Ami a jó benne, hogy a lányomnak (én vagyok az első anyuka az ötből. Valami csak összejött nekem is! XD) rengeteg keresztszülője van, akik imádják és kényeztetik! A másik vicces, hogy a férjem is ötből harmadik. Ott viszont kislányra hajtottak. Nem jött össze.

2012. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
94%
Rosszabb lenne, de szerintem jobb se. 2 tesom van, de szerencsere nem surun beszelunk. Sok koztunk a korkulonbseg, igy nem is igazan eltem veluk, tulajdonkepp "egykekent" nottem fel. Nagyon masok vagyunk emberileg, nem jovunk ki jol, ezert talalkozunk ritkan, igy nem hiszem hogy barmiben valtozna az eletem, ha nem lennenek.
2012. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, *rosszabb nem lenne.
2012. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Igen, rosszabb, jól elvagyunk, igaz a távolság hozott közelebb minket, aztán meg, mikor meghalt anyum anyuja, haza kellett költöznöm, h segítek itthon anyum nagyon rosszul volt..aztán apum apuja özvegy lett és rá kellett vigyázni éjjel-nappal a 3-om testrévnek apuék is oda költöztek heti váltásban, akkor elég közel kerültünk! Meg tud nevettetni!!! Ő a rendszergazdám! (Kár, h másik tesóm doki hibájából nem születhetett meg)..

33/N és 30/F

2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!