Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Fogalmam sincs,...

Mit tehetnék? Fogalmam sincs, hogy mi lenne a helyes, jogosan tartanám meg vagy sem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy fél évvel ezelőtt költöztünk külön a Párommal a családomtól, ahonnan elhoztunk egy tv-t, ami bár eredetileg nem az enyém de már egy jó pár éve én használtam, az én szobámban volt, tehát gyakorlatilag az enyém volt. A szüleim egy pár éve vásároltak plazma tv-t, ami most befuccsolt, ugyanis a legkisebb testvéremnek mániája volt ütlegelni. :) Nem mondom azt, hogy ennek köszönhető a tv meghibásodása, de biztosan közrejátszik. Garancia nincs a tv-re, viszont azt hiszem 70-80 ezer forint a megjavítása így a napokban édesanyám visszakérte a tv-t, amit elhoztunk, mondván, hogy hozzuk el a Párom családjától a Párom régi televízióját, aminek csak a kábelét kell kicseréltetni. Bár tudom, hogy őket illeti meg a tv, hiszen ők vették, de már 4-5 éve nálam volt és nagyon megszerettem és sajnálnám ha ugyanarra a sorsra jutna, amire a plazma tv! Nagyon vigyáztam erre a készülékre és egyszerűen sajnálom azért visszaadni, hogy ugyanúgy tönkre legyen téve, ahogyan a majdnem 300 ezer forintot érő plazma tv! Gondolkoztam azon, hogy esetleg megvásárolom a tv-t, de nem állunk a legjobban anyagilag, ahogyan a szüleim sem! Nos, mit tehetnék?
2012. febr. 12. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
vissza kell adnod...
2012. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Így van.
2012. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hiszen ők vették. Csak egyszerűen sajnálom. :) De lehet, hogy mégis felvetem a vásárlás lehetőségét, aztán csak meg tudjuk oldani vhogyan.
2012. febr. 12. 18:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vissza kéne adnod,nekem nem lenne szívem megtartani de szerintem ez az egész hozd vissza dolog nagyon nem szép.
2012. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekik nincs másik és ugye fizetik a kábel tv-t, természetesen én sem tartanám meg csak úgy, engedély nélkül ha vissza szeretnék kapni, hiszen csak a szüleim. Csak úgy elgondolkodtam. :)
2012. febr. 12. 18:34
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos szerintem is vissza kell adnod. Nem ismerem a szüleidet, de valószínűleg nekik sem esik jól, hogy vissza kell kérniük... Gondolom, megoldanák máshogy, ha lenne rá mód.
2012. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lizzi77 ***** válasza:
100%
Vegyetek egy tv- t részletre, és azt add oda, vagy egyezzetek meg a szüleiddel, hogy havonta fizettek x összeget a tv-ért.De mondjuk bizományiba is lehet már jó tévét olcsón venni.Több ötletem nincs sajna.
2012. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Mikor neked volt rá szükséged, a szüleid segítettek.Most nekik van szükségük segítségre.Te vagy a soros.Oda kell adnod. Lehet, hogy csak átmeneti a helyzet, és lesz helyette másik.
2012. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pff.... most nem azért, de az én szüleim soha nem kérnének ilyesmit...


egyáltalán, kezdjük ott, minek a tv? felnőtt emberek nem bírnak eltölteni normális időt egymással, csak azt a sz*rt bámulják?


ha plazmára volt pénzük, vegyenek egy másik tv-t olcsóbban. amit egyszer odaadtak neked, az a tiéd...hacsak nem mondták hogy EZ KÖLCSÖNBE VAN - de miért mondták volna, ilyet egyik szülő sem csinál... ezek szerint mégis.


30N

2012. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor a Plazma tv-t vették még jól álltak anyagilag, most nagyon rosszul állnak. Azért van szükségük tv-re mivel fizetik a kábel tv-t és szerződésük van, amit nem bonthatnak fel csak úgy. Nem a szüleimről kértem véleményt, csak arról, hogy hogyan oldhatnám meg, hogy a tv valamilyen módon itt maradjon (mint pl. ha megveszem) Nincsen jogod róluk ismeretlenül véleményt alkotni. Egy 30 évestől azért többet várna az ember ... Ha nem írtad volna oda a korod, egy lázadó tininek gondoltalak volna. Ők sem kérnék vissza, ha lenne pénzük másikat venni, hidd el! 4 éve vették a plazma tv-t, azóta nagyon sok mindenen mentek keresztül az anyagi helyzetüket tekintve ... Ha lenne pénzük, azt csináltatnák meg! Aki esetleg a továbbiakban választ ír, az ne a szüleimet kritizálja! Mert nem az volt a kér(d)és!
2012. febr. 13. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!