Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig helyes, hogy nem...

Meddig helyes, hogy nem tarthatok állatokat lakásban?

Figyelt kérdés

Párom (imádom, ő is engem) ezért nagyon örülök és boldog vagyok, de gyerekkorom óta voltak állataim. Valamilyen kompromisszumot ki kéne harcolnom, hogy had tarthassak lakásban valamit. (leginkább kutyát szeretnék, de félek, hogy úgy járnánk, mint a tv-ben látott párok.. madarakat egyenesen utálja én imádom őket. minden olyan állatot nem szeret, ami koszol, hangja van... Lehet, hogy már gyerek kéne, akivel foglalkozhatnék, de az az érzésem, ha gyerekem lesz, akkor is hiányolni fogom az állatok, a természet közelségét. Még a terebélyes növényeket sem szereti, mert kerülni kell. Én legszívesebben dzsungelt csinálnék a lakásból, nagyon szeretem, minden másban kijövünk, ha kell lemondok ezekről, de egyben szomorú is vagyok emiatt. és remélem idővel változik a helyzet, vagy remélem tényleg csak ennyi gondunk lesz. (hála istennek egyikőnk sem allergiás).


Ti mit tennétek a helyemben?


2012. jan. 4. 00:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%

Valami kompromisszumot kellene hozni, hogy tényleg lemondasz valamiről. Vagy kicsit kutakodsz, hogy Ő mire vágyik (motor vagy akármi), és megbeszélitek, hogy jó, akkor neked lesz egy motorod, nekem pedig egy kiskutyám. Mindenki a sajátjáról gondoskodik. Így az esetleges veszekedésekkor sem jön elő, hogy "bezzeg én megengedtem, hogy ez a büdös... stb stb".


Remélem tudtam segíteni!

(Egy naaagy naaagy állatbarát)


Ui. a botanikuskerttől én is kiakadnék, növényeket annyira nem csípem :D


21/L

2012. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
51%
Ebben is meg kellene egyeznetek, mint minden másban. Ha most nem szereti, később se fogja szeretni, és ha egy kis kompromisszumra se hajlik, akkor sose fog. Te meg max szenvedsz attól, hogy nem lehet állatod. De egyébként miért kell egyből kutya? Cicában nem gondolkoztatok? Nem hangos, nem koszos, ha ivartalanított kandúrt vesztek, plüsscica lesz belőle, egész nap csak játszik, és mégis kedves.
2012. jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
3 hónapja halt meg a kutyám, én kutyás vagyok, vagy madaras... :( cica mindenhova felugrál és szétszedi a bútorokat élesíti a karmát... Nem? :)
2012. jan. 4. 00:30
 4/37 A kérdező kommentje:
az egyezség számára annyi, hogy vagy ő vagy az állatok. csak és kizárólag a halakat hozta fel mint kompromisszum.
2012. jan. 4. 00:30
 5/37 A kérdező kommentje:
irigylem azokat a tenyésztőket, akik szerelmükkel együtt nevelgetnek és tenyésztenek állatokat... hát nálunk biztos nem lesz ilyen. (nem tenyészteni akarok, csak jó lenne, ha valamit megszeretne) számtalanszor (mindennap előhozom a témát) és nagyon elszomorodik, hogy még mindig itt tartunk és nem jutunk egyről a kettőre, hogy jó, de akkor tarts ezt, csak hagyj már békemet.
2012. jan. 4. 00:32
 6/37 anonim ***** válasza:
68%

Én meg cicás vagyok. Kell neki körömélező, és meg kell tanítani rá, mint a kutyát. Megérti, mert nem buta. Az enyém gyönyörűen élez a saját kis holmiján. A felugrálást meg jobban tolerálom, mint a szétrágást. Unokatesóm kutyáitól nincs épen egy bútor se, egy cipő se.


De kinek a pap, kinek a paplan.

2012. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
a szőre mennyire hullik? :) és szokott karmolni (én csak olyan cicákkal találkoztam)
2012. jan. 4. 00:34
 8/37 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem szereti az állatokat,az jó ember nem lehet...
2012. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
szereti ő csak nem lakásban, hanem messziről nézve.
2012. jan. 4. 00:39
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

Fajtiszta perzsa ivartalanított kisfiú. Hosszúszőrű, de még az ő szőre se hullik, nemhogy egy rövidszőrűé. Ha hullik, akkor beteg. Más dolog a vedlés, olyankor picivel több marad a fésűben. 2-3 naponta fésüljük, a rövidszőrűt sosem fésültük. Kutyánál ugyanez megvan.

Karmolás: előbb harapna a saját farkába, minthogy a gazdáit megkarmolná. Még fésülésnél se karmol, pedig azt utálja. Szegény csak méltatlankodik olyankor. Minden nap az ajtóban vár minket, mint egy kutya, jobban tudja, hogy ki mikor ér haza, mint magunk. Ha kiül az előszobába, már tudom, hogy anyukám kb fél órán belül hazaér. És úgy is van. Mindig félórával hamarabb kezd várni, nem lehet onnan elüldözni se. S az az érdekes, hogy mindenféle munkarendet, időbeosztást fejben tart. Bámulatos megérzése van, nem lehet becsapni semmivel.

2012. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!