Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közölhetném otthon...

Hogyan közölhetném otthon azt, hogy egy albérletbe szeretnék költözni a vőlegényemmel, úgy hogy ne boruljanak ki nagyon a szüleim?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most fejezem be a főiskolát, és szeretnék összeköltözni a vőlegényemmel egy albérletbe, de ezt még nem igazán mertem megosztani a szüleimmel.


Persze az ő érveik is érthetőek, azt mondanák, hogy az albérlet felesleges pénz kidobás, meg ráérek, meg előbb fejezzem be a sulit (bsc-s képzést végzek, amivel még sehova nem tudok menni dolgozni).

Na meg jönnének a kevésbé kezelhető érveik, hogy én mennyire hülye vagyok, hogy mikor sikerül már végre felnőnöm, és hogy én utálok otthon lenni.


Tudom mennyibe kerül egy albérlet, meg hogy milyen gondokkal jár, meg hogy de nehéz normális munkát találni, én csak együtt szeretnék élni a vőlegényemmel, nem utálom a szüleimet.


Láttam hogy van hasonló kérdés már, de azokban nem találtam választ, ezért ide ötleteket várok, hogy hogyan lehet ezt elmondani nekik, főleg mert utálom azt hallgatni hogy én mennyire nagyon hülye vagyok, úgyhogy se de igen, jogod van elköltözni típusú válaszokat nem várok, se tényleg otthon maradhatnál még típusúakat, csak ötleteket.


2009. jún. 3. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
A vőlegényed dolgozik? Szóval lenne miből fenntartani az albérletet? Mert akkor 22 évesnek nem mondhatják meg, hogy mit tegyél. Szerintem a szüleid csak jót akarnak neked. Addig örülj, még eltartanak, mert utána magatokat már nehezebb lesz. Én ugyanúgy 22 vagyok, mint te szóval ez nem valami begyepesedett gondolkodású embertől származik...
2009. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Én nem azt mondom, hogy mit csinálj és nem azt, hogy mit ne csinálj. Bár szerintem erre kérted a válaszokat. Inkább azt mondom, én mit tennék. Biztos nem költöznék el a vakvilágba akkor, ha nem lenne munkám. Most biztos helyed van a szüleidnél. Szeretnek és eltartanak. Az nem lehet elég indok ilyen körülmények mellett, hogy együtt szeretnél lakni a vőlegényedel. Lakhatsz vele még eleget főleg akkor, ha meglesz az esküvőtök. Így viszont az is lehet, hogy éppen az esküvőt kockáztatod azzal, hogy megfelelő anyagiak hiányában elkezdődhetnek a veszekedések, szemrehányások. Nem is folytatom. Gondoldd át még egyszer: mire is akarsz /most még/ önálló lenni?
2009. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Pl egy ötlet:


Ha megnyugtató módon el tudod mondani a szüleidnek, hogy hogyan tervezitek az összeköltözést, miből telik majd hosszútávon albérletre, miből fogtok megélni, mik a jövőbeni elképzeléseitek, akkor szerintem minden lényeges kifogást kiiktattál, de ha ezekre nem tudsz megfelelő választ, akkor el kell fogadnod, hogy a szüleid nem fognak örülni és bizony kiborul majd a bili.

2009. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem sietnék ezzel az elköltözéssel, bár megértem az érzéseid. De mi lenne ha a vőlegényed költözne hozzátok vagy te hozzájuk ahol nagyobb a lakás. Ez kezdetnek nem lenne rossz. Mi így csináltuk , de mondjuk nálunk kényelmesen elfértünk és így is fizettünk minimális hozzájárulást a kajáa stb.
2009. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha erre a döntésre jutottál, hogy összeköltözöl a völegényeddel, akkor nyilván ő dolgozik, lenne miből élnetek, tehát ezt a kérdést kár is feszegetni.

Én egész egyszerűen bejelenteném, hogy elköltözök. Pont. Ezen nincs mit ragozni. Eldöntötted, kész. Nem hiszem, hogy alá kéne támasztanod érvekkel, hogy miért is akarsz elköltözni vagy hogy de igenis meg fogtok tudni élni. 22 éves felnőtt ember vagy. A legtöbb 22 éves lány, nő nem a szüleivel él és mégis megélnek.

Az albérlet egyáltalán nem pénzkidobás. Ha így nézzük, akkor nagyon sok ember még 30 évesen is a szüleivel élne. Ennyi idősen még azt se lehet mondani, hogy korai lenne. Az meg hogy mikor van az embernek jó dolga nézőpont kérdése. Én anygilag és érzelmileg is kiegyensúlyozottabb lettem, miután elköltöztem otthonról. 2 férfival éltem együtt, ez mind a kettőjükről elmondható. Hozzátenném: se csöves, se szatír családból nem származom. Mellesleg én 17 éves voltam, mikor elköltöztem otthonról. Vágytam az önállóságra, hogy együtt éljek a párommal. Csak ajánlani tudom, hogy ha erre vágysz, akkor hajrá!

2009. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
22 évesen már természetes, hogy kirepülsz, nem kell engedélyt kérned, vagy maradnod a kedvükért. Én azt javaslom mielőtt bejelentenéd keress munkát, és találjatok egy ideális albérletet. Ha a szüleid látják, hogy az alap feltételek meg vannak, akkor nem fognak aggódni.
2009. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jajj most akkor csak állhatok neki regényt írni.


Jó, tehát egy fővárosi lány vagyok és egy vidéki városba járok főiskolába, albérletben lakom, amit a nappali suliból kifolyólag nem én tartok fönn, hanem a szüleim. Itt élek együtt többek között a vőlegényemmel.

ezek után azért nem akarnék hazaköltözni, mert nem lenne jó az, hogy eddig majdnem minden reggel mellette ébredtem, mostantól meg nem fogok.

Tudom milyen háztartást vezetni, megtapasztaltam a szüleim segítségével, most kipróbálnám a saját erőmből, úgy h én is tartom fenn.


Természetesen előtte munkakereséssel kezdeném, mivel anélkül nem h egy havi albérletet, de még kauciót sem tudnék fizetni, ez logikus.


A vőlegényem matematika tanár akar lenni, ha nagy lesz :D Szóval ha minden kötél szakad matek korrepetálásból egészen jól meg lehet élni, és egész könnyen lehet találni tanítványokat.

Nekem is van néhány ötletem, h mit dolgozhatnék, vagy bejön vagy nem, de ahogy egy jó barátom mondta, ha az ötödik interjú nem vált be, a hatodik már be fog.


És de, ötletes érveket várok, mert habár beszélőkém van, a szüleimmel szemben nem működik, szigorúak, egy kicsit félek is tőlük, és persze, h az én életem, mondhatnám azt is, hogy akkor most szevasztok, de nem úgy akarok elmenni otthonról, h azt mondják, h jó akkor menj a .... és utánam vágják a cuccaimat, hanem úgy hogy megbeszéljük, és azt mondják, h hát menj, ha szeretnél, ránk számíthatsz.


Nem lenne jó ha a vőlegényem hozzánk költözne, a mi házunk nem is olyan nagy, anyukám meg nem egy emberbarát típus.


Persze ha munkát, vagy normális albérletet nem találunk, akkor nem költözünk, mert nem tudunk, de az részlet kérdés, amit még meg tudok oldani, erről nem is kérdeztem, mert tudom mit csináljak ezzel a helyzettel. Na az otthonival már nem tudom mit kezdjek.

2009. jún. 3. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben én először munkát keresnék és akkor beszélnék a szülőkkel, ha már kereső vagy, így láthatják, hogy nem a semmire akartok alapozni.
2009. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem tuzzel ki egy idopontot, mondjuk mondd a szuleidnek, hogy aug. 1-tol ossze szeretnek koltozni a Csabival. Par honappal szoljal elore, hogy ne erje oket olyan gyorsan a terved.

Ne engedjel a tervedbol, mindig sokat magyarazzal a szuleidnek, es mondd meg azt is, hogy sok 22 eves no mar gyereket, vagy gyerekeket nevel es fozmostakarit...stb. fenntartja magat a ferjevel.

Anyukadnak meg kell ertenie hogy felnottel, es el kell hogy engedjen otthonrol.

Esetleg kulfoldre is kimehetnetek egy kicsit a baratoddal dolgozni, es akkor lenne penzetek is!

2009. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha saját magatokat tartanátok el, akkor jelentsd be, ne pedig engedélyt kérj. Én úgy csináltam 21 évesen (nappali egyetem mellett mindketten dolgoztunk+ösztöndíj, így fenn tudtuk magunkat tartani), hogy összeköltöztünk, és két napra rá (mikor otthon voltam), bejelentettem, hogy ez a felállás. Ha engedélyt kértem volna, még most sem laknánk együtt (10 éve vagyunk együtt). De persze te tudod, hogy mit lehet a szüleiddel, és mit nem.
2009. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!