Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vásároljunk kaját, hogy...

Hogy vásároljunk kaját, hogy igazságos legyen? Párom folyton mindent megeszik!

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy volt egy pénztárca, amibe minden hónapban mind a ketten 18-18 ezer ft-ot tettünk bele, ez a pénz csak kajára volt szánva. Általában én mentem el vásárolni, és ebből fizettem a kaját, ebbe tettem vissza a visszajárót.

Sokszor főzök, kb 2 naponta mindig összedobok valami ebédelni valót, de egyébként napi szinten csinálok valamit a konyhába. (pl vacsorára meleg ételt, egy tejberizst, bundás kenyeret, vagy kirántott sajtot ilyesmit)

Az a baj, hogy párom nagyon sokat eszik, mindennek megeszi a 3/4ét. Én meg egyébként is fogyókúrázok, figyelek arra hogy mennyit eszek.

Pl hozok egy tejet délután, és azt veszem észre, hogy reggel a tejeskávémhoz alig maradt fél dl!

Nagyon dühít, hogy ő igy zabál.

Milyen más megoldást lehetne találni? Hogyan vegyük a kaját?

Amikor mondtam neki, hogy fizessen többet a kajapénzre, mert az utolsó héten már ki kell pótolni a közös kajapénzt, neki is és nekem is, dühös, hogy hát ez van. Én meg fizessem mindennek a felét, közben meg ő eszik meg mindent!


2012. febr. 14. 08:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Vegyük úgy, hogy "nagyban" számoljuk a dolgokat, és nem olyan kicsinyes módon, mint te. Vegyük azt, hogy nem csak a kaján osztoztok, hanem globálisan ugye mindenen, hisz együtt éltek.

Nos, neked is vannak olyan szükségleteid, amik női mivoltodból adódnak (mensi, epilálás vagy akár csak nagyobb "kozmetikai" igények). Mármost, gondolom, párod sem rója fel neked, hogy: neked hosszú hajad van, arra 3x több sampon kell, "havonta" használsz "vmit" vagy épp sminkelnéd magad.

Ugyan már!!! Nőjünk fel, felnőtt emberek ilyenen nem szabadna, hogy fennakadjanak!


Részedről annyit éreznék jogosnak, hogy pl. ne fogyasszon el valamit teljesen, amiről tudja, hogy te is eszed/iszod (ld. tej), ha pedig mégis, akkor pótolja. Erről viszont szólnod kell neki, ha magától nem kapcsol!

2012. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
elég a lelkizésből ,férfi az zabál, pláne ha fizikai munkát végez, főzz kiadós kajákat bab lerakott akármik krumplistészta jó sok olcsóbb kaját, problem solved
2012. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Az élet igazságtalan kiscsillag!


Én most elképzeltem, hogy rászólok a páromra, hogy én nem bírok többet enni, te sem szedhetsz még egyszer. Ugye milyen abszurd ?

Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy mielőtt vmelyikünk elfogyaszt vmit, megkérdezi, fog-e hiányozni a másiknak, és hagyjon-e vagy kér-e most.

De hogy kinek az "etetése" mennyibe kerül ez elég mókás. Tegyük fel, elmész vásárolni, megveszed a hozzávalókat, megfőzöd, kiadagolod, és visszaosztod ? Majd mikor a párod megköszönte a vacsorát, közlöd vele, hogy akkor most pl 500 forintot rakjál bele a kajás pénztárcába ? Mennyire életszerű ez ?

2012. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján amennyiben mindketten dolgoztok, úgy a főzésre is fölszámolod az órabéred?

Vagy gondolom a számlák árát is felesbe fizetitek, akkor egy félórás hajszárításnál te is dobsz a számlás kasszába egy kicsit?

Szerintem, ha egy párkapcsolatban két ember fillérezget, akkor már a "szexuális szolgáltatás" díja is felszámolható mindkét fél részéről, de akkor az már nem párkapcsolat, hanem valami más...

2012. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

én értem hogy mire gondolsz kérdező

Az én párom is nagyon sokat eszik és én minden nap főzök. Pl. a tegnapi nap kb 1 kiló húst csináltam, leves, brassói és pár szelet sült hús lett belőle. Én ebből csak egy tányér levest ettem, mert nekem már csak az jutott. Elég sokszor van az, hogy nekem már nem jut. Nem szóltam még érte.Valamelyik nap viszont rá kellett szólnom, mert a gyerek tejét megitta. A mi gyomrunk bírja az olcsó tejet de a babának nem adhatok olyat.

Én nem tudok több napra venni reggelit, mert ha pl veszek szalonnát, kolbászt, sajtot, májas én úgy gondolom hogy ez elég lenne kb. 4 napra, de nem elég mert ő ezt mind maga elé veszi és rápakolja a kenyérre és mindent egyszerre eszik meg. Nem értem, hogy miért nem tud úgy enni, hogy egyik nap májast másik nap kolbászt.


Gondolom nálatok is az a baj, hogy ész nélkül zabál.

2012. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

Undorítóak az ilyen emberek, mint az utolsó válaszoló "kedves" férje... Ha a kérdező pasija is ilyen, hát elgondolkodnék komolyan a helyében.

A drágám asszem egyszer falna fel vmit a gyerek elől. Úristen, tényleg gusztustalanok az ilyen önző falánk dögök. Ez már nem az, hogy jó az étvágya meg nagyétkű, hanem bunkó. Elnézést, hogy szókimondó voltam.

2012. febr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gondolom azert zavarja a kerdezot, mert nem allnak ugy anyagilag. Es gondolom a samponja nem a kajapenzbol megy. En ertem, mire gondol, es rosszul is erzem magam a gondolataim miatt. Csak mikor egyedul voltam, fele ennyi penzbol is kijott a kajam, es vehettem magamnak pl. sampont. De most mar, hogy egyutt lakunk parommal, ezt etelre kell kolteni. Bar mi kozos kasszan vagyunk, megsem keresunk annyit, hogy az en "luxusaimra" jusson. Pl. laktozerzekeny vagyok, imadom a tejet, de draga a laktozmentes. Betegseg miatt kene etrendkiegeszito, ami szinten nem olcso. Amiket regen megengedhettem magamnak, azokrol le kell mondanom. Parom is hasonlo, mint az utolso elotti valaszoloe, mindent mindennel eszik, a legkulonfelebb dolgokat. Szalonna, pizza, csulok, tesztasalata, paradicsom, ami normal esetben lenne vagy 3 etkezes, nala az egy etkezes alatt elfogy. Persze ha lenne erre keretunk, nem zavarna. Mint ahogy gondolom a kerdezot sem zavarna, ha allna otthon vagy egy karton tej.
2013. ápr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!