Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégeskedés? Mi a megoldás?...

Vendégeskedés? Mi a megoldás? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy az ajtónk mindig mindenki előtt nyitva állt, ritkán volt olyan nap, hogy valaki ne ugrott volna be hozzánk, akár csak egy öt percre. Hétvégén meg szinte egész nap van valaki nálunk.

Most összeköltöztem a párommal (nem most, már egy pár éve, de viszonylag azért még friss a dolog). És feltett szándékom ugyanilyen háztartást vinni. Kicsiben már megy is.

Eleinte nem volt ezzel gond. Jöttek az ő barátai is, az enyémek is. De ahogy elkezdett dolgozni, elmarta maga mellől a barátait. Munka mellett nem csinál mást, pedig lenne ideje és energiája, csak számítógépezik. És ki van akadva, ha leülünk mellette és beszélgetünk. És nem akarja, hogy vendégek jöjjenek.


Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, hogy az az általános, hogy az emberek bezárkóznak a kis csigaházukba, de én utálnék így élni! Próbáltam, nem megy.

A párom nyilván nem hagyom ott egy ilyen miatt. De mégis mit tegyek, hogy rájöjjön, nem olyan rossz dolog az, ha emberek vannak körülötte?


Ilyenekkel érvel, hogy az a baja, hogy ha itt van valaki, akkor nem lehet kényelmesen alsógatyában. De most komolyan, az alsógatya kontra barátok párbajban nyerhet az alsógatya???


2012. febr. 15. 23:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
90%

Az én szemléletem az, hogy az otthon "szent". Ne legyen átjáróház, ha vendég akar jönni, majd bejelenti eme szándékát (vagy én hívom) és felkészülök rá, rendet teszek, rágcsát veszek/készítek stb. Persze más is él meg néha kupi van, de nem akarom közszemlére tenni az életem másoknak.


Az, hogy te a pároddal unatkoztok egymás mellett elég nagy probléma. Találjatok ki programokat, kérdezd meg a párod mit szeretne csinálni, persze a gépezésen kívül (persze ezt a tevékenységét is tartsd tiszteletben, mert ez neki kikapcsolódás). Ha annyira társasági életre vágysz, akkor menj el a barátaiddal kv-zni, moziba, vagy szervezz házimozit, természetesen a pároddal megbeszélve.


Az embernek szüksége van magánszférára és ez a párod esetében a lakás és nem szeretné, ha boldog boldogtalan jönne-menne. Szerintem ez tökre érthető.


Ha nem bírtok egymással mit kezdeni az párkapcsolati probléma, itt a probléma gyökere és ezt nektek kell rendezni, pl hogy kommunikáltok egymással.

2012. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"És feltett szándékom ugyanilyen háztartást vinni." - azt mondod, hogy kompromisszumkész vagy, akkor ez mi?


Egyébként én is csak az előttem szólóakhoz tudok csatlakozni, engem is megőrjítene, ha minden egyes nap állandóan beállítana hozzánk valaki. 100%-ig érthető a párod reakciója. Ha ezt te nem vagy hajlandó elfogadni, akkor jobb, ha elgondolkodsz a kapcsolatotok jövőjén.

2012. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
91%

Még egy komment:


"De most komolyan, az alsógatya kontra barátok párbajban nyerhet az alsógatya?"


IGEN, nyerhet, sőt, nálam is nyerne. Ugyanis az ember a saját lakásában azt akar csinálni, amit akar, márpedig ezt vendégek előtt nem lehet.

2012. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Egyetértek a pároddal, én sem szeretem, ha jön valaki. Én sem megyek máshoz, ők se jöjjenek hozzám.
2012. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
És azt meg szabad kérdeznem, hogy ki takarítja az átjáróházat? Mert lehet, hogy a párodnak a sáros cipőkből meg a mosatlan poharakból is elege van, meg egyébként is. Bizony jól esik tényleg "kikapcsolódni" vendégsereglet nélkül is.
2012. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Oké, a véleményemmel úgy tűnik, egyedül vagyok :D Mondjuk ezt sejtettem, nem véletlenül nem erről szólt a kérdés.

Két megjegyzés: a kompromisszumkészséget arra értettem, h megpróbáltuk úgy, ahogy ő akarta. Egyikünknek sem volt jó. Sáros cipő, mosatlan poharak meg nincsenek. Elég közeli kapcsolatban vagyunk azokkal, akik idelátogatnak ahhoz, hogy levegyék a cipőjük, mielőtt bejönnek, ha látják, hogy fáradt vagyok, akkor el is mosogatnak helyettem, de pl. a nagytakarítást eleve egy barátnőmmel közösen csináljuk, ő is segít nálunk, én is segítek nála. A barátom semmilyen rendszeres munkát nem kell, hogy végezzen a háztartásban.


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 17. 00:40
 37/38 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a kompromisszumkészség nem azt jelentené esetetekben, hogy vagy így vagy úgy kizárólag, hanem azt, hogy hol így hol úgy csináljátok.
2012. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Hiába közeli barátok/rokonok/ismerősök, van akinek idegesítő, hogy csak úgy beesnek. (a legtöbb embernek) Ok, hogy te ebben nőttél fel, de tartsd tiszteletben a párod magánszféráját. Találkozzatok máshol.
2012. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!