Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kaptál a szüleidhez a...

Mit kaptál a szüleidhez a felnőtt létbe induláshoz?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, akinek a szülei semmit nem raknak félre és semmit nem tudnak adni a gyereküknek, amikor kirepülne. Számomra ez nagyon hihetetlen, mert a szüleim születésem óta spórolnak, hogy nekem legyen egy házam és egy autóm. Bár sokszor nehezebben éltük a spórolás miatt és nem kaptam meg mindent, amire gyerekként vágytam, de most nem a semmiből indulok. Van olyan, aki tényleg nem kap semmit? Ti mennyit kaptatok?
2012. febr. 16. 07:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kaptam semmit, anyu egyedül nevelt három gyereket, örülök, hogy egyáltalán felnevelt. Egyáltalán nem vártam el, hogy adjon is valamit.
2012. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, és nem is vetném a szemére anyámnak Soha. Egyedül nevelt fel minket (van egy öcsém és egy húgom). Sokszor több helye dolgozott, hogy meg tudjunk élni, a számlákat ki tudjuk fizetni. Nem volt lehetősége félrerakni 3 gyereknek. Ne légy naiv, vannak olyan szülők akik tényleg nem tudnak félrerakni!
2012. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%

Ma a legtöbb szülő örül,hogy feltudja nevelni,esetleg iskoláztatni a gyerekét. Arra már nem telik,hogy félre is rakjon,és adjon "indulópénzt" a gyerekeinek.

Te vagy kivételes helyzetben,köszönd meg a szüleidnek,hogy tudnak neked lakásra,kocsira valót adni.

2012. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kivételes helyzetnek mondható-e az enyém, mivel az én szüleim reggel 7-től este 9-ig dolgoztak minden hétköznap és szombaton, vasárnap is legfeljebb egy órát pihentek délután. Nálunk nem voltak olyan hétvégék, ahol együtt társasoztunk volna vagy más pihenés jellegű dologgal foglalkoztunk volna.
2012. febr. 16. 07:57
 5/68 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Édesanyám halála előtt mi is dolgoztunk hogy legyen a családi kasszában, aztán utána elköltöztünk otthonról. Azóta saját lábra álltunk, apám azóta is sajnáltatja magát, hogy nehéz neki. Persze hogy igen, ha egész nap tévézik... ott a hatalmas kert, arra nem képes, hogy egy krumplit ültessen magának.
2012. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
46%

Én semmit, húgom viszont igen. Ö 400 ezer forintot kapott, amit utazásra költött. Neki az érettségijét is kifizetik. Ezért örök életemre gyűlölni fogom, hogy így kivételezett, ha beteg lesz, rá sem nyitom majd az ajtót..

24/N

2012. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
89%

Szegény kérdező!


Egy cseppet sem irigyellek, bár az én szüleimtől sem kaptam se házat, se autót, meg sem tehették volna, hogy ennyit félretegyenek, mivel nem volt miből.

Ellenben mi sokat mentünk horgászni sátorral több napra, kirándultunk, esténként, hétvégente kártyáztunk, együtt ebédeltünk, vagy csak tévéztünk.

Ez milliószor többet ér minden forintnál.


Sajnálom, hogy a szüleid a pénzt hajszolják és nem látják, mennyire magányos vagy.

Beszéltél már velük erről?

Talán fel lehetne nyitni a szemük, hogy neked rájuk van szükséged, nem a pénzükre.

2012. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

6.os kérdező:

Anyukámmal jó a kapcsolatom, apukámmal nem is lesz soha jobb. Én büszke vagyok rá, hogy nekem tudnak adni, így nekem nem kell majd éjjel-nappal dolgoznom, nem kell félnem, hogy a fejem felől elveszik a házat, mert nem tudom fizetni a törlesztőrészletet és a saját családommal sok időt tudok tölteni. Már a párommal élek, mi más életmód szerint vagyunk, sokat pihenünk, nem a pénz a legfontosabb.

2012. febr. 16. 08:08
 9/68 A kérdező kommentje:
Az előző a 7-es kérdezőnek szólt, elnéztem.
2012. febr. 16. 08:09
 10/68 anonim ***** válasza:
94%

"Mit kaptál a szüleidhez a felnőtt létbe induláshoz?"


A ragozás képességét.

2012. febr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!