Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy induljak neki így a...

Hogy induljak neki így a felnőtt életemnek?

Figyelt kérdés

Júniusban fogok végezni egy felsőfokú szakképzésen. Sajtótechnikus oklevelet kapok majd. Szeretnék dolgozni, de mellette tanulni is. Ha minden igaz, ahova tovább megyek, rengeteg tárgyamat el tudom fogadtatni, mert hasonló a szak. (Azért is megyek tovább, mert jól jön a diákigazolvány, az ösztöndíjak, szociális támogatások.)

Iskola mellett milyen munkákat lehet bevállalni? Kb. heti 2 napom lesz szabad, plusz a hétvégék. Hol nézegessek részmunkaidős állásokat?


2012. febr. 16. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz diákigazolványod, nézegess diákszövetkezeteket. Általában rugalmas munkaidős állásokat kínálnak, és az adófeltételek is kedvezőbbek, ha diákmunkát vállalsz.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezeken kívül is van még jónéhány, sok sikert! :)

2012. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meló-Diáknál tag vagyok. Sajnos itt ahol lakom csak árufeltöltés van suliidőben. Azzal meg már egyszer befuccsoltam... :/
2012. febr. 16. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Fogadj el tőlem egy tanácsot! Ha valahogyan összébb tudod húzni a nadrágszíjat, akkor könyörögd be valahova magad ingyen gyakornokoskodni! Rövidtávon szívás, mert csomót fogsz dolgozni nulla pénzért, de hidd el, már középtávon is jobban jársz így, mintha minimál pénzért arufeltöltenél!


Én összességében több mint egy évet dolgoztam ingyen, viszont mikor befejeztem a sulit olyan tapasztalatom volt, amilyen semelyik korombelinek. Még szakdogát írtam, mikor már konferencián adtam elő, három év alatt feltornáztam magam senior pozícióba.

A tapasztalat többet ér, mint a pénz, mert a tapasztalatból végül rendes állás lesz, rendes pénzért.


Válaszd ki az álomcéget, ahol azt csinálhatnád amit szeretnél, és ajánld fel nekik a szolgálataidat tapasztalatért cserébe.

Velem tök rendesek voltak, volt olyan hely is, ahol az ebédemet fizették, és tudtam annyit rendelni, hogy jusson vacsira is :)

2012. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm második.

Viszont nekem minden hónapban kellene pénz, egy évig nem tudnék ingyen dolgozni. A szoctám, ösztöndíj nem elég sajnos semmire. A szoctám elmegy a koleszra és megtapsolom, aki 20.000 Ft-ból kielégíti a szükségleteit, mind étel, szórakozás, iskola, ruházkodás. Az első félévben nem is jár ösztöndíj.

A szüleimre nem szeretnék már támaszkodni.

Nyáron is inkább dolgozni megyek, mint ingyen gyakorlatra.

2012. febr. 16. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon szerintem rosszabbul jársz, mert úgy fogsz kikerülni az iskolarendszerből, pláne ilyen szakokon, hogy dunát lehet rekeszteni a veled egykvalitásúakkal. Diákhitel nem játszik? Nekem is az volt a segítség. Nincs jobb befektetés, mint normális szakmai tapasztalatot szerezni, és az másképp nem fog menni. A mi cégünknél, ha kiírunk egy gyakornok állást (fizu nélkül), kb. 400 jelentkező van. Az olyanok, akik eddig semmit nem csináltak csak suliba jártak úgy repülnek, mint a szél. Még ingyenmunkára is iszonyatos mennyiségű jelentkező van, köztük rengeteg tehetséges, tapasztalt.
2012. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy nem hosszútáv érdekel.

A szakmai gyakorlat meg része a tantervnek, idén is volt.

Az érdekel, hogy a szüleimtől ne kelljen pénzt kérnem, tanulhassak, legyen pénzem, hogy saját erőből ki tudjam fizetni a koleszt, az étkezésemet, a szórakozást, a ruháimat és egy kicsikét félre is tudjak tenni.

A diákhitel annyiban játszik, hogy havi 30ezer forintot (max.) igényelnék. De az még mindig csak 44-45ezer forint 1 hónapra, abból 13 a kollégium, máris "csak" 32ezer forintom maradt. 4 hét van 1 hónapban, 4 héten 7 nap. Mondjuk 7ből hármon főzök, ez úgy 2500-3000 ft minden héten, 4x eszek menüt, ami 4x650(legolcsóbb) 2600 minden héten. Egy héten így elmegy csak az ételre 5600 Ft, ez egy hónapban 22.400 ft, minden másra marad 9600ft. Ebből mondjuk egy hónapban elköltök 3000 ft-ot szórakozásra (mozi, színház, buli). Máris csak 6300 Ft-om maradt egy hónapban. És akkor még nem vettem füzetet, zoknit, sampont, nem fizettem be a telefonszámlámat (2500Ft).

Remélem érthető, miért nem érdekel a hosszú táv.

2012. febr. 16. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a szakodon levelező? vagy esetleg egyéni tanrend? én a gimi után azért mentem levelezőre mert dolgozni akartam mellette. Most frissdiplomásként nekem már van a diploma mellett szakmai tapasztalatom, hasonló szakon végzett nappalisokat meg gyakorlat híján elhajtanak minden honnan.
2012. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy rögtön kapnék egyéni tanrendet. Erről nincs pontos információm, egyelőre. Annyit tudok, hogy azon a szakon, ahova az egyik ismerősöm jár (más kar), két félévet járni kell rendesen az egyéni tanrendhez.


Igen, ez lenne amúgy a legjobb megoldás, az egyéni tanrend. Utána kérdezek majd, nálunk hogy működik. Köszönöm!

2012. febr. 16. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!