Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem régen Kftnél ügyvezető...

Férjem régen Kftnél ügyvezető igazgatóként dolgozott. A cég csődbe ment, viszont az egyik partnere beperelte. Kftnek vagyona nincs, férjemnek ugy szintén. Lefoglalhatják-e a tartozás összegét a közös vagyonból?

Figyelt kérdés
Férjem Ügyvezető igazgató volt egy Kft-nél. A cég csődbe ment, hosszú történet, de egy partner beperelte a Kft-t. Mivel Kft-nek nincs vagyona, úgy tudom, a tartozását majd az ügyvezetőre hárúl, azaz férjemre. Jelenleg nincs munkahelye, vagyona. Valáas előtt állunk. Viszont nekem van a nevemen pénz, amit a szüleimtől kaptam. Azt szeretném tudni, hogy ha tényleg a férjemet köteleznek majd a tartozás megfizetésére, és neki nincs miből fizetni, letilthatják-e az én számlámat?
2008. ápr. 7. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak abban az esetben fogják a férjed magánszemélyként kötelezni a tartozás megfizetésére, ha bűncselekményt követett el, joggal visszaélt vagy szándékosan okozott kárt tevékenységével. Egyéb esetben megáll a korlátolt felelőssége.


Az sem tiszta, hogy "beperelte" egyik partnere. Itt polgárjogi értelemben perelt, vagy büntetőjogi értelemben? Mert az sem mindegy.


Amúgy véleményem szerint, ha nem susmusolt a férjed, hanem csődbe ment a cég a gazdasági körülmények miatt, akkor nem fogják a korlátlan felelősségét megállapítani.


Amúgy ha mégis kötelezik magánemberként a tartozás megfizetésére, akkor a férjed igazolható vagyonát fogják elvinni. Azaz a te neveden lévő pénzt nem.

2008. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a tied a számla, akkor nem.

ha közös, akkor igen.

2008. ápr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére nem "susmutolt", csak annyira szerencsétlenül alakultak a dolgok.
2008. ápr. 8. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!