Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem régen BT-nél ügyvezető...

Férjem régen BT-nél ügyvezető igazgatóként dolgozott. A cég csődbe ment, viszont az egyik partnere beperelte. Bt-nek vagyona nincs, férjemnek ugy szintén. Lefoglalhatják-e a tartozás összegét a közös vagyonból?

Figyelt kérdés

A kérdést már feltettem egyszer, csak véletlenül BT helyett KFT-t írtam. És az ügy szempontjából ez nem mindegy.

Férjem Ügyvezető igazgató volt egy Bt-nél. A cég csődbe ment, hosszú történet, de egy partner beperelte a BT-t. Mivel BT-nek nincs vagyona, úgy tudom, a tartozását majd az ügyvezetőre hárúl, azaz férjemre. Jelenleg nincs munkahelye, vagyona. Valáas előtt állunk. Viszont nekem van a nevemen pénz, amit a szüleimtől kaptam. Azt szeretném tudni, hogy ha tényleg a férjemet köteleznek majd a tartozás megfizetésére, és neki nincs miből fizetni, letilthatják-e az én számlámat?


2008. ápr. 12. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Munkaviszonyban ügyvezetője, vagy társasági szerződésben beltagja volt a Bt-nek?

2008. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
beltag :(
2008. ápr. 12. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Beltagként az egyetemleges felelősség az övé. Vagyis férjed beltagsága esetén a cég teljes tartozásaiért egyetemlegesen és korlátlanul felel. (Egyetemlegességnek csak akkor van "értelme", ha több beltag van, ha egyedüli, akkor értelemszerűen csak ő.)

Vagyis jó eséllyel a férjed magánvagyonát végrehajtás alá fogják vonni.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy a te neveden lévő bankszámla végrehajtás alá vonható, hacsak nem (társ)tulajdonosa a férjed. (Azaz ha csak a te neveden van a bankszámla, akkor azt nem fogják végrehajtás alá vonni.)


Amennyiben van közös ingatlanotok, akkor az ingatlan férjre eső része azonban végrehajtás alá vonható. Ez számodra akár kedvező is lehet... Hiszen a végrehajtás során az ingatlanrészre vonatkozóan elővásárlási jogod van, és a végrehajtási összeg sokszor jóval kevesebb, mint a piaci érték. Vagyis ha van közös ingatlan, akkor "jó áron" válthatod meg a vagyonmegosztásnál. Ha ilyen jellegű terveid vannak.

2008. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!