Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "A gyerekemmel csak mi vagyunk...

"A gyerekemmel csak mi vagyunk egymásnak, barátaim sincsenek. " Miért?

Figyelt kérdés
Nem egy kérdésnél olvasok olyat egyedülálló anyukáknál, hogy csak ő és a gyerek van, mert se rokonok, se barátok. Azt készséggel elhiszem, hogy a rokonság vagy nem olyan, vagy egyszerűen kihalt az ember körül a család, de azt nem értem, hogy barátságokat hogyhogy nem tudnak kötni ezek az anyukák?
2012. febr. 17. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igaz nekem van férjem, de én sem tudtam új barátságokat kötni. A régiek vannak meg és én(+a férjem) vagyok meg a babám :)
2012. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"de én sem tudtam új barátságokat kötni"


Felületes ismeretségek sincsenek? Mert itt pl. néhány anyuka összefogott, egyedül vannak a gyerekkel, és egyik nap az egyik hozza el a gyerekeket oviból/suliból, másik nap a másik. Nem mondom hogy nagy barátságok lennének, de legalább valami.

2012. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a nők hajlamosak a családjuk érdekében minden mást feladni (ami végtére is nem megvetendő).

Így van ez a fiatal lányokkal is: összejön a pasi, és hirtelen abbamaradnak a bulizások, a barátnőket le sem kaksizzák. Minden csak a pasi körül forog.

2012. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Talán zárkózottak. Nem mindenki nyitott, nem mindenki tud kezdeményezni.
2012. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Nehez kisgyerekes anyukaval baratkozni. Mindig a gyerekhez kell igazitani minden programot.

Nem tudom athivni egy spontan dumas kavera, mert a pici most eppen eszik/alszik/furdik.

A masik, hogy keptelenek masrol beszelni, csak a gyerekrol.


Persze, az anyuka szmszogebol mindez ertheto, de o is fogadja el, hogy ehhez a fajta baratsaghoz nincs mindenkinek kedve.

2012. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Zárkózottaknak gondolom. Lehet, hogy elég lenne csak nyitni feléjük, de mostanában erre az embereknek nincs se idejük, se kedvük.
2012. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Volt, ahol olyat olvastam, hogy azért nem akar valaki kilépni egy rossz kapcsolatból, mert akkor nem lenne senkije.

Tehát inkább marad élete végéig a rossz kapcsolatban, minthogy nyisson mások felé.

Ilyen esetben is inkább nyugodjon bele az esetleges zárkózottságába?

2012. febr. 17. 12:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg mindentől függ.


- gyereke alá rendelte az életét (ami nem feltétlen negatív dolog), hozzá igazította a programokat ezért lemaradoztak az addigi barátok

- egyébként sem volt barátja, max kollégája vagy haverja

- ha nem is dolgozott olyan helyen, ahol barátságot kötött volna, suliból meg nem maradt, akkor kisgyerekesként nem könnyű barátkozni

- lehet ismerkedni kisgyerekes anyukákkal, de ez nem jelenti azt, hogy barátság lesz beőle. Ugyanis ezek a kapcsolatok sokszor kimerülnek a "És a tiéd mikor kezdett fogazni?" valamint "Ti mikor altatjátok?" - jellegű kapcsolatban. EZ nem jelent sokmindent, az ilyen kapcsolat nem barátság, hanem időtöltés....

- zárkózott az anyuka, már fiatalon is az volt, ezért nehezen barátkozik

- nincs a környéken olyan, akivel igazi kapcsolatot teremthetne


Nálunk például olyan az anyuka-kör a környéken, hogy nagyon aranyosak, meg minden, de szó nincs igazi barátkozásról. Ugyanis nem kötődnek egymáshoz annyira, hanem hiába vagy beszélgetőviszonyban párral, a "kapcsolat" kimerül ennyiben. Taliztok a játszón, aztán ott dumcsiztok. De ha Te nem mész le a gyerekeddel,őt nem érdekli, hiszen van lent más, akivel szintén beszélgethet a pisis pelusokról vagy a gyedkompenzációról.....ez nem barátság. Ez unaloműzés. És a legtöbb gyeses "barátság" ilyen. (tisztelet persze a kivételnek, mert mindig van kivétel, de ritkább, mint ezek az időtöltés-kapcsolatok)

2012. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként sokan pont azért nem barátkoznak kisgyerekes anyukával, mert azt hiszik, mind olyan, amit 12.08. ír. Ha valakinek gyereke van, sokszor "leírják", hogy ja, ez ennyi. Pedig sok anyuka szülés után is megmarad társasági embernek és nőnek is, mégsem foglalkoznak vele, mert "ja, ennek gyereke van, akkor már biztos halálra untatna."
2012. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha az anyuka mindig nyitott és kedves, de annyira azért nem érdekel senkit, hogy át is menjenek hozzájuk vagy meghívják őket magukhoz. Mi van, ha már mindent megtett és mégsem jön neki össze? Például mindig, ha ő hiv át valakit, akit megismert, az nem ér rá, vagy ha át is jön, az többet nem hivja, vagy ő nem hivja őket, pedig úgy nézett ki, hogy amikor együtt voltak, akkor jól elvoltak és jól sikerült a találkozás. Akkor még mit tud tenni? Szerinted?
2012. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!