Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekverés. Szerintetek is...

Gyerekverés. Szerintetek is ez a legjobb módszer?

Figyelt kérdés

Apám meg van győződve erről..össze is vesztek ezen anyámmal, mert ő meg nem akar verni.

Apám már évek óta ver és üvöltözik velem, ha nem azt csinálom amit kell.Tegnap próbáltam vele erről beszélgetni, de idegbeteg módon válaszolt:"Akkor szerinted hogyan neveljelek?" Ez normális viselkedés?

Felőlem mondhatjátok, hogy biztos sok a stressz a munkája miatt, de én ezt nem hiszem el.


2012. febr. 19. 14:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Anyám is fél tőle ilyen helyzetekben.Néha őt is megüti, de kb. évente egyszer.Egyébként van két testvérem.Az öcsém 4 éves és néha őt is szokta verni..én olyankor közbe szoktam szólni, hogy ő még kicsi és nem így kéne bánni vele, de egyből leordítja a fejemet, hogy ne szóljak bele.
2012. febr. 19. 15:22
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ennyire rendszeres, akkor jobb lenne lépni tőle, mert baj lehet. Vagy anyád egész életében rettegni akar?
2012. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Már sokszor el akartak válni, de végül nem tették meg.

Apám sokat keres, és ha anyukámra maradna a 3 gyerek, akkor elég nehezen élnénk meg.

2012. febr. 19. 15:26
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
nem értek egyet az eszetlen veréssel. nem tudom, h nálatok mi a helyzet, de anyum annó ráütött a fenekünkre, nem erősen, úgyhogy jót kuncogtunk a bátyámmal, így jött a a fakanalas fenyítés, mert egyedül annak volt visszatartó ereje. így utólag visszagondolva tényleg nagyon engedetlenek voltunk, tojtunk a fejére, hiába kért minket százszor valamire. apum sosem ütött meg minket, olyan tekintélye volt előttünk, h egyszer szólt valamiért, és mi ugrottunk megcsinálni, pedig egyáltalán nem féltünk tőle. anyum valószínűleg kissé "elkapatott minket", ebben hibázott, de a fakanálért sosem nehezteltem, a lelkem mélyén már akkor, gyerekként is éreztem, h tök jogos volt. ettől függetlenül azt gondolom, h ha nekem gyerekem lesz, ki fogom vívni a tiszteletét következetes, de igazságos neveléssel. akkor szinte egyáltalán nincs szükség verésre, ami gyakran az eszköztelenség jele.
2012. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

ha látható nyoma van, elmehetsz látleletet vetetni.


kérdezd meg, neki hogy esne ha jönne valaki aki 2x akkora mint ő, és minden idegbeteg pillanatában agyonverné, mert neki úgy tetszik. ne a gyerekkel legyen jani, hanem a saját súlycsoportjával


egy gyengébbet megütni szégyen. apád ássa el magát jó mélyre.


mutasd meg neki ezt a kérdést is... nem a középkorban vagyunk. mélységesen szégyelje magát az a szülő, aki minden hülye indokkal kezet emel a gyermekére.



nem fél attól, hogyha felnősz, kamatostól visszakapja???


30N

2012. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%
Apád a jól kereső fizetéséből utalhatja a gyerektartást, ha elváltok. Ha sokat keres, sokat is dolgozik, biztos sokkal türelmetlenebb. Az én férjem is rengeteget dolgozik, úgyhogy figyelembe veszem, hogy idegesebb, ha fáradt, próbálom nem szekálni h.lyeségekkel.
2012. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom lényeges-e, de lány vagyok.

Ezt a kérdést inkább nem mutatnám meg neki, mert szerintem ezért is elverne.

2012. febr. 19. 15:30
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

14. vagyok


most olvasom az írásom közben született hsz-eket és a kommentjeidet. apukád sajnos más megítélés alá esik, rá mondják, h "verekedős", "agresszív" férfi, apa. ez sajnos nem fog változni, akkor sem, ha te változtatsz a viselkedéseden, mert neki kellene változtatni, nem neked. az lenne a megoldás, ha anyuddal külön költöznétek :_(

2012. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én az anyukákban akik inkább ezt elviselik azt nem értem, hogy miért jobb ezt elviselni, félelemben élni, mint inkább szegényebben ?

Én a szegénységet választanám, de nyugalmat az holt biztos.


Kérdésedre pedig, nem a legjobb módszer. De van hogy a szülőnél is elszakad a húr. Nem tudom miért ver apud, igaz okkal sem kellene, de inkább elkerülni kellene, hogy oda jusson.

Én gyerekkoromban nem szerettem ha rám kiabálnak sem, inkább megcsináltam amit kértek, elvártak, nem is volt gond. Csak itt ott pici. MOst anyukaként néha magam sem tudom, miért nem lehet a gyereknek megcsinánia amit kérek, addig amig szépen kérem. Ilyenkor mire vár, hogy kiabáljak, odacsapjak ?

Nem könnyű nevelni, de ha nálatok a semmiért is verés jár, és anyudnak sem tetszik, akkor nem fenyegetni kellene apukádat, hogy elmentek, azt már nagyon tudja, hogy semmit nem jelent, hanem igenis megtenni és lelépni. INtézkedni kell, utánajárni kell, hogy hogyan tovább, de nekem megérné.

2012. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális viselkedés. Amíg kisebb a gyerek, el tudom képzelni, hogy bizonyos esetekben kaphat egyet a fenekére, vagy a kezére, ha olyat csinál, ami veszélyes (én ezt sem teszem). Ha az én férjem akár csak egyszer is megverné a gyerekünket - vagy engem megütne - én költöznék, akár a híd alá is. Komolyan. Itt édesanyád is hibás, hogy ezt elnézi. Nincs az a pénz, amiért képes lennék ezt végig nézni. Kevesebb pénzből, de nyugodtan élnétek.
2012. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!