Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vényköteles altató és...

A vényköteles altató és nyugtató mikor hat a legjobban? Elszopogatva, feloldva vagy mi a legjobb módszer, hogy csökkenteni tudjam az adagomat?

Figyelt kérdés
Próbáltam mellé mindenféle gyógynövényes, homeopátiás szert szedni, de semmi. A pszichiáter is írt föl valamit, ami segít a leszokásban, de nem használt. Hozzáteszem, jelen lelkiállapotomban képtelen is vagyok lemondani róla, jelenleg arra törekszem, hogy minél kevesebb gyógyszerrel tudjak ugyanolyan nyugtató hatást elérni, mert nem szeretnék meghalni. Márpedig tegnap 25 szem xanax után nem tudtam megnyugodni, elaludni meg végképp.

2012. febr. 18. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz aludni ne Xanax-ot szedj!


Kérdezd meg az orvost, nem írna-e fel neked Zolsana-t altatóként. Először csak egy felet vegyél be a 10 mg-s tablettából. Változó, mennyi idő elteltével hat az embernél, van amikor fél óra múlva elálmosodsz, máskor 1,5 vagy 2. Majd kitapasztalod, nálad miként hat.


Napközben szedheted a Xanax-ot, nyugtatóként.


De mi a problémád? Mert ha komoly gondjaid vannak akkor a gyógynövényes dolgok sajnos itt már nem elegendőek! Úgy próbálj meg leszokni, hogy egyszerűen csökkented az adagot.


Fontos lenne tudni, milyen problémáid vannak, miért szeded ezeket.

Én így azt javasolnám, hogy kérd a Zolsanat, napközben pedig csak akkor vegyél be Xanaxot, ha tényleg ideges vagy. 0,25 mg-sből is elég egyszerre 2-4 db. 20-40 percen belül hat. Ha akkor is nagyon ideges vagy akkor vegyél be még 2 0,25 mg-s tablettát.

Ha 0,5 vagy 1 mg-s van neked akkor természetesen váltsd át.


Tegnap egyszerre vetted be a 25 szemet vagy összesen annyit? Hány mg-set szedsz egyáltalán? És mi volt a baj, miért volt szükség 25 szemre?

2012. febr. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem ha gyomorban oldódó akkor onnan szívódik fel s ha filmtabletta akkor meg a bélből. Naponta általában reggel bekapom a 0.5 mg.-os rivotrilt meg a citagen 20mg.-ost aztán élem az életemet és nem foglalkozom vele tovább. Írok s olvasok,kajálok délután alszom egy keveset. Éjjel van hogy felébredek de ezen nem görcsölök és újra elalszom. A 25 szem xanax az számomra felfoghatatlan mennyiség és tényleg kikészít téged. Bent a klinikán láttam gyógyszerleszoktató cimborát egy szobában voltunk hát még falaztam is neki hogy kiment a közeli gyógyszertárba vett némi utánpótlást mert hiányzott a megszokott dózis.
2012. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felmerül a kérdés bennem, hogy megfelelően vagy te kezelve? Csak nyugtatót kapsz? Nekem ez a 25 szem nagyon soknak tűnik. Egyébként nagyon nehéz lesz leszoknod róla, mivel ez nagy mennyiség. Valami antidepi kellene és az mellett valahogy nagyon kicsi adaggal csökkenteni lehetne a mennyiségét. Nem írod mi a betegséged? Óvatos legyél a csökkentéssel. Én szoktam már le róla, persze nem ilyen magas adagról. Pszichológus támogatására is szükséged lehet.
2012. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én régen szoktam rá ezekre a szerekre Apukám halála, majd egy nagy szerelmi csalódás miatt. Mindehhez hozzájárult Anyuval való rossz viszonyom. Aztán "leszoktam" róluk. Most ezt azért idézőjelesen írtam, mert azóta ugyan nem nap mint nap, de bármilyen kis konfliktusom van vagy ér valami rossz, rögtön visszanyúlok a bogyókhoz. Most Pécsen államvizsgázom és fél évig minden hónapban van egy záróvizsga. Brutál kemény és kikészülök tőle. Na emiatt szedem most. A 25 szem azért volt, mert ennyi használt. Stilnoxom is van altatóként, de az se nagyon hat, vagy ha mégis, másnap egész nap remegek. Ja, a pszichiáternek ezt a 25 szemet már nem mertem elmondani. Köszönöm eddigi válaszaitokat, ha tudtok még valami jó tanáccsal szolgálni, szívesen veszem.:)
2012. febr. 20. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Énszerintem hagyj fel mindenféle gyógyszerrel, csak tönkretesznek. Ehelyett inkább próbáld ki a spirituális, ezoterikus dolgokat, meditációt, ilyesmiket.
2012. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!