Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek összeköl...

Van itt olyan, akinek összeköltözés után ment tönkre a kapcsolata?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, kb. 4 hónapja költöztünk össze. Ez alatt az idő alatt rájöttem,hogy egyszerűen képtelen vagyok együtt élni vele,és bár a gyerek téma is szóba került,én mégis a szakítást fontolom. Mindketten dolgozunk,én legtöbbször 10 órában, ő 6-8 órában. A lakásban egyszerűen nem csinál semmit. A szennyest nem teszi a helyére,még enni se eszik,ha nem szolgálom ki. Az még hagyján,hogy nem csinál semmit,de mindenbe beleköt. Nem ízlik neki,amit főzök,az anyja mindennap kétfélét is csinált,hogy képzelem,hogy majd ő másnapos ételt eszik? Miért olvasok este,idegesíti ha sokáig tv-zek,(ezt mind a nappaliban csinálom). Szóltam már neki 1000x,hogy segítsen,legyen toleráns,de semmi változás.Azt hiszi minden rendben van. Amennyire szerettem mikor még jártunk,most ez alatt a kis idő alatt annyira megutáltam. Mással is volt olyan,hogy összeköltözés után jött rá,hogy milyen is igazából a párja?
2012. febr. 21. 18:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%

szerintem felnőttkorban jobb minél előbb összecuccolni, lakva ismerszik meg a másik. eltelhetnek évek édes rózsaszín ködben, hiszen nem is ismered a partneredet igazán. sok dolog csak együttéléskor jön elő.


mi is 3éve vagyunk együtt, és 3éve együtt is lakunk majdnem :D így alakult, összejöttünk, első ott alvásnál kb már kulcsot kaptam.


30N

2012. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
7%

amúgy az, hogy sokáig tvzel vagy olvasol azért nem jó mert noha úgy szeretnéd élni az életed, ahogy eddig, ha a másik álmos, szerintem iszonyú fontos együtt elmenni aludni az esetek nagy részében.

mi ölelkezve alszunk el, évek után is. (Kivéve ha vita vagy veszekedés van, akkor külön időben megyünk aludni:))

2012. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 3 év után költöztünk össze.Addig nem tűnt föl,hogy kezébe kell adni mindent,és semmit nem csinál,hisz heti 1-2 este nem okozott gondot rá is főzni (én elvagyok 2-3 napig ugyanazon a főtt kaján).

De összeköltözés után rendesen követelte hogy miután ledolgoztam a 12 órám,és amellett jártam suliba,legyen este 7re frissenfőtt vacsi (6ig dolgoztam,fél7re értem haza),miért nem takaritok minden nap,reggel ha én nem kávézom,akkor ő miért nem ágyba kapja a kávét.

És duzzogva sértödöttet játszott,merthogy az anyukája felvitte az ágya mellé a kávét és ebédet csomagolt neki,és nem kellett semmit csinálnia soha.

Mondtam,majd ha kezembe ad rezsin felül havi 300ezret mint az apja az anyjának,akkor én se megyek dolgozni és mindent megcsinálok otthon.(nem lennék háztartásbeli,de a 120ezres fiuzjából amugyse tudott volna erre reagálni)

Húztuk még 3 hónapig,aztán kitettem,ne nézzen ingyenrabszolgának senki.

Rossz volt eleinte,de megtaláltam azt aki egyenlő partnernek tekint,és nem esik le a gyűrű az ujjáról hogy amig főzök elmosogasson vagy ha később érek haza rendberakott lakással várjon,sőt,mostanában sütivel :)

2012. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse, hogy viszonylag időben kiderült hogy te ezt nem akarod így. Képzeld el ha már gyereket is csináltok és akkor sokallsz be. Szerintem sem fog változni ő, ezt látta otthon, hogy a nő rabszolga. Én nem tudnék ilyen pasival együtt élni. Én sokkal többet vagyok itthon mint a párom, de azért elvárom így is, hogy bizonyos dolgokat ő csináljon meg. Mert ha újra teljes időben dolgozom, nem szeretném ha addig hozzászokna hogy minden a nő dolga. Szerencsére ezt hamar tisztáztam vele, és nem engedek ebből. Mert a pasi azt teszi meg a nővel amit hagynak neki. Te ne hagyd magad! Keressen magának egy mártírt aki alig várja hogy 10 óra meló után kiszolgálhassa őkelmét.
2012. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mi 2 hét után költöztünk össze. Vagyis én költöztem hozzá, egy albérletbe. Sz.rul éreztem magam, hogy még tanulok, és csak ő keres pénzt. De ez nem befolyásolta a kapcsolatunkat. Elég hamar alkalmazkodtunk egymáshoz. :) 21L
2012. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy az, hogy sokáig tvzel vagy olvasol azért nem jó mert noha úgy szeretnéd élni az életed, ahogy eddig, ha a másik álmos, szerintem iszonyú fontos együtt elmenni aludni az esetek nagy részében.

mi ölelkezve alszunk el, évek után is. (Kivéve ha vita vagy veszekedés van, akkor külön időben megyünk aludni:))"


Egyrészt leírta kérdező, az olvasása és tévézése nem zavarta a párját az alvásban, mivel a nappaliban tette ezeket a tevékenységeket.

Másrészt az egyszerre elalvás fontos szerinted a kapcsolatnak, az bezzeg nem, hogy a másikat emberszámba vegyük, és ne házicselédnek nézzük? És tudod, sokan nem egy munkahelyen dolgoznak, nem egy műszakbeosztásba, azok nem igen tudnak egyszerre ágyba kerülni. Attól még nem rosszabb a kapcsolatuk, mint a tiéd, mert nincsenek összeragasztva a takaró alatt...

2012. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam vegig az osszes kommentet, tehat lehet hasonlokat irok majd mint masok. Nekem eddig ket komoly kapcsolatom volt, es mindketto eleve az egyuttelessel kezdodott egy- ket heten belul. az egyik mas okoknal fogva szakadt meg, de akkor meg amugy is nagyon fiatal voltam. aztan a masik mar 2 eve tart. MI imadunk egyutt elni. amit mondani tudok, a te baratodnal ugy fest hogy megszokta az anyuka foz, mos takarit. Amennyiben szeretitek egyast, ne nem gondolom, hogy azonnal dobni kene. En leulnek vele , es elmagyaraznam neki, hogy ez egy beidegzodes nala, de mivel te sokat dolgozol, meg kell osztani a munkat. Azonnal nem biztos, hogy konnyen fog neki menni, de sok eves beidegzodestol kell megszabadulnia. mondd meg neki, te nem tudod felvallani 10 ora munka melett egyedul a haztartast is, segitenie kell, egy kapcsolatrol van szo, nem anya- fia kapcsolatrol. Mutasd meg neki hogyan kell egyszerubb kajakat elkesziteni:-) Azert mert igy nott fel meg nem biztos h keptelen valtozni idovel1
2012. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

mi pont az ötödik évforduló környékén költöztünk össze :) azelőtt a suli, illetve az anyagiak miatt nem ment.. azelőtt nem tapasztaltam meg, hogy milyen lehet vele élni, hiszen az, hogy hétvégén együtt voltunk végig nem ugyan az persze. az első néhány hónap nehéz volt, hogy furcsa. szeretem, imádom, tisztelem, de annyira furcsa volt, hogy állandóan ott volt.. meg is ijedtem, hogy kiszerettem belőle vagy mi?!

de aztán elmúlt, és azóta is már 3 éve együtt élünk. :)


volt egy barátnőm akik kb. 3 hónap után összeköltözött a barátjával, még furcsálltam is, hogy semmi veszekedésük nem volt soha.. :D 1 évig boldogan éltek, mondhatni idilli volt, semmi apró vita. aztán a srácnak új munkahelye lett, új barátai, akik telebeszélték a fejét azzal, hogy megkötötték a kezét, soha többet nem lehet szabad, a csaj megeszi az életét, stb. a srác naiv volt, és hülye, egyből kirakta a barátnőmet. mondván, hogy ő nem fog 23 évesen összeköltözni senkivel, mert nehogymá' neki megkötözzék a kezét.... vicc.


a nővérem és a párja fél év után költöztek össze, az együttélésük első 1 évében szinte havonta külön akartak költözni, rengeteget veszekedtek, volt, hogy a nővérem 1-2 napra haza is jött, hogy kell egy kis távolság tőle. aztán belerázódtak ők is, és már 9 éve együtt vannak. :)



most csak pár plt írtam, de ez persze ember és kapcsolat függő. ahol az egyik félnek vannak hülye szokásai (és itt nem az eldobált zoknira gondolok), akkor azt a másik félnek kell eldöntenie, hogy ha századik veszekedés után sem változik, akkor tűri vagy lelép.

Illetve vannak az otthoni képek is.

egy ismerősömnél és a párjánál az volt a gond, hogy a srác otthon azt látta, hogy az anyja maximálisan kiszolgálja őt és az apját, egy kiskanalat nem kellett elmosogatnia, és ezt olyan természetesnek vette, hogy a te exedhez hasonlóan viselkedett: elvárta volna, hogy ő ledolgozza a napi 8 óráját, hazamegy a kényelmes tisza otthonba, ahol ott a szexi barátnője meleg kajával, masszázzsal stb. persze a csaj helyretette őt, hogy ez nem így működik, mivel nem egy kitartott liba, hogy annyi dolga legyen, hogy szép legyen és egész nap takarítson.

néhány hónapi veszekedős tényértörős időszak után a srác is változtatott a viselkedésén.

2016. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!