Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Érzem, hogy...

Mit tegyek? Érzem, hogy kezdek nagyon csalódást okozni a szüleimnek és a tanáraimnak.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és sajnos az elzüllött, kamaszkori lázadó korszakom 17-18 éves koromra tolódott ki. Az idei tanévben elég sok idiótaságot csináltam: magamra haragítottam rengeteg tanárt, beírást szereztem, lógtam suliból, söröztem suliba, ittam elég durván és sokat hétvégente, és adtam a nagyfiút. Ezt annak tudom be, hogy én anno általánosban alapvetően normális, visszahúzódó, félénk gyerek voltam, és ezt ki is használták sokan. 9, 10, 11. osztályban is aránylag normális voltam, de volt bennem egy megfelelési kényszer néhány idióta felé, ezért csatlakoztam hozzájuk, és néhány régi ismerősömtől jön a visszajelzés, hogy hülyeség amit csinálok, ők nem ilyennek ismertek meg.

Szeretnék megváltozni, de úgy érzem, kissé még mindig leragadtam. Előszeretettel szólok be/vissza tanároknak, veszek részt a hülyeségekben, esténként pedig állandóan azon töröm a fejem, mit tegyek. Úgy érzem, 2 személyiség közé szorultam, sikerült elzüllenem, azonban a másik felem "próbál visszarántani". Mit tehetnék?


2012. febr. 21. 21:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Aki normális akar maradni, az a lázadó."

"Külső/belső kontrollos személyiség."


Ez a két megállapítás indított arra, hogy megosszak pár momentumot a saját életemből. Most 35 vagyok, az a fajta, aki igazán soha nem tudott egy közösségbe sem beilleszkedni, ahogy egy, a múltam teljességét csak csupán felszínesebben ismerő barátom mondta rólam "a kortárscsoportokban konfliktusos múltad lehetett". Én mindig belülről vezérelt egyéniség voltam/vagyok, aki már óvodásként is olyan volt, ha mindenki káromkodott is, én igazából szinte soha. Soha nem voltam az a fajta, aki arra ment, amerre mások mondták. Van egy nagy célom, amit én a szemem előtt tartok. Igazából a problémáim ez ügyben egyetemista koromban kezdődtek, nem mindenki pártolt az egyetemen, mindent megtettek, hogy tönkretegyenek. Egyelőre nem sikerült. Kutatóintézetben kutatok, egyetemen tanítok. Ha meg is bicsaklik a sorsunk, lelkierővel változtathatunk rajta.

2012. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!