Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még? (Rossz...

Mit tehetnék még? (Rossz anya-lánya kapcsolat)

Figyelt kérdés
Szeretnék véleményt és esetleg néhány jó tanácsot kérni! 20éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Anyukámmal sose volt jó a viszonyom. Tudni kell hogy a papám (anyukám apukája) lemondott anyukámról, sose engedett neki semmit, és elég szigorú volt anyumhoz. Ebből kifolyólag gondoltam arra, hogy talán nekem is ezért nem jó anyummal a viszonyom?! Semmit nem tudok vele megbeszélni, de tényleg soha semmit nem beszéltünk meg.. Ha tanácsot kértem nem sokat segített, és ha sírtam akár egy szakítás vagy akármi miatt mindig csak annyit mondott: "majd elfelejted" vagy "majd elmúlik" . Sose hallottam a szájából hogy szeret, sose adott egy ölelést vagy puszit csak mert neki olyan kedve van.. Olyan durván elfajultak a dolgok hogy kb. 5percet nem tudunk egymás mellett meglenni.. Én próbálok kezdeményezni, bemegyek a munkahelyére, főzök,mosok,takarítok. Nem fényezem magam, de amit itthon kell csinálni mindig megcsinálom. Itthon lenni már olyan szinten nem szeretek,hogy amikor tehetem inkább a barátaimmal elmegyek, és nekik sírom el a problémámat.. Úgy érzem 20évesen,hogy mindenbe beleszól amit elég nevetségesnek tartok. Csak egyet írok az is elég poénos.. : Pl: este 10után kapcsoljam ki a számítógépet.. jesszusom, mi ez óvoda? Na mindegy nem is ezen akadok ki, hanem a fentieken említett dolgokon.. Ha tudtok esetleg mondani valami pozitívat, megköszönném! 20/L
2012. febr. 23. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pozitívat nem nagyon tudok, de én is 20 éves lány vagyok hasonló helyzetben. Szívesen beszélgetnék veled, ha van kedved.
2012. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz okosat szólni az biztos. Vannak ilyen szülők, ha ez vigasztal, nem vagy egyedül, aki ezt tapasztalta.


Igen, lehet anyukádba olyan mély nyomott hagyott az édesapjával való viszonya, hogy azt még mindig nem emésztette meg. Igaz, én amondó vagyok, hogy erről te, mint gyereke, nem tehetsz, s nem rajtad kellene ezt a fájdalmát kivetítenie.


Próbálj meg vele beszélgetni. Egyszer, amikor otthon van, s ráér. Vegyél a kedvenc édességéből, sütijéből. Üljetek le, s meséld el azt, amit itt leírtál.Mondd el, hogy te őt nagyon szereted, s rosszul esik, hogy ő nem érzékelteti veled, hogy a lánya vagy, hogy szeret téged.

Kérdezd meg tőle mi bántja.

2012. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hasonló helyzet, bár ennyire azért nem durva. Mi se beszélünk szinte semmiről, csak a napi dolgokról, vagy ha éppen ideges, akkor rajtam vezeti le a feszültséget és kiabál velem néhány sort...

Sajnos nem tudok megoldást a problémára, de azért szorítok, hogy valaki tudjon!

Szintén 20/l

2012. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Igazából az is idegesít, hogy hárman vagyunk tesók, de mégis különbséget tesz. Teljesen normális család vagyunk minden ünnepet megünneplünk, első a család stb., és mégis köztem meg anyum között van a legnagyobb ellentét. Igazából mindig is az az uralkodó típus volt , hogy majd ő megmondja..! Senki véleményére nem hallgat, egyszerűen beszélni se tudok vele mert hajtogatja azt amit ő kikombinált (hozzáteszem elég tévesen!). Próbáltam már vele annyiszor megbeszélni, de ez tartott kb. 2 napig, és aztán újra meg újra ez.. Úgy érzem már teljesen reménytelen az egész akármit próbálok csinálni, mert ha ő nem nyílik felém, akkor tényleg fölösleges tepernem h jóban legyünk. Furcsa olvasgatni és hallani másoktól hogy az anyjával szinte legjobb barátnők. Annak örülök,hogy legalább apummal jó a viszonyom, és ő segít nekem! :)
2012. febr. 24. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseregj! Én se vagyok barátnői viszonyba anyukámmal, sőt...de ez már egy másik történet.

Ismerős, amit írsz. Én is ismerek ilyen embereket, akik szerint csak az igaz, amit ők kigondolnak, s a másik véleménye hülyeség, ha nem egyezik meg az övével. Az ilyen emberekkel sajnos nem lehet közös nevezőre jutni, mert amint megérzik, hogy nem adsz nekik igazat (mégha ezzel neki is akarsz jót), egyből támadásnak fogják vélni, s előveszik a mártír szerepet.

Megtanultam rájuk kell hagyni, ha neki így a jó, hát legyen, de utána ne siránkozzon. Én annyiszor próbáltam jobb belátásra bírni egy ilyen embert (az ő érdekében tettem volna), de jött, hogy én is ellene vagyok. Rájöttem, hogy ő ezt a szerepet szereti, mert így tudja csak sajnáltatni magát másoknak.

Majd a maguk kárán fognak tanulni, hisz úgyis csak a saját véleményükre adnak.

2012. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! elég régi a kérdés, de hasonló a problémám..vagyis 10 év köztünk de azt hiszem ez vár rád is ennyi idősen. Most már nem élünk együtt, de bármilyen bajjal, kérdéssel, problémával fordulok hozzá úgy megaláz, földbe tipor félmondattal, hogy zokogok a bolt közepén...
2013. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, szintén :)


A lányommal viszont szuper a kapcsolatom, nagyon vigyázok rá, hogy az is maradjon, és nagyon élvezem. Kezeld úgy, hogy ez csak egy átmeneti állapot, hamarosan vége lesz. Neked, nekem és a többi hsz-nak is meg kellett tanulnunk ezt a helyzetet kezelni. Többé kevésbé sikerült, és remélhetőleg nem példa, hanem ellenpélda lesz a gyereknevelésben.

2013. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!