Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság szerelem nélkül?

Házasság szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, 12 éve együtt, elvileg minden rendben, nincsenek nagy gondok, csak úgy érzem már nem szeretem a férjem. Nem jó vele a szex, igazából nem szoktunk csókolózni sem, néha átöleljük egymást stb.

Annyira szeretnék újra szerelmes lenni belé, de hogyan??

Egyébként nem nagyon megyünk sehova, nem szokott virágot venni, vagy ilyesmi, én sem erőltetem meg magam hogy őszinte legyek, csak úgy élünk egymás mellett, veszekedni néha szoktunk, általában ő nincs megelégedve velem, néha olyan mint egy zsémbes öreg, mindenért cseszeget.. (jó néha okkal is beismerem, de a nagy többségben nem) Ha lefekszek este sokszor sírok, mert úgy érzem már soha nem lehetek ilyen téren boldog, mert a biztos családi háttért (gyerekek miatt se) nagyon nehezen adnám fel..


2012. febr. 24. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem nem fog visszatérni. És a lángoló szerelem egy idő után átalakul biztonsággá, megszokássá, mélységes szeretetté. Ti most ebben az állapotban vagytok. A lényeg az, hogy próbáljátok meg szeretni egymást. És ha fenn akarod tartani a kapcsolatot, akkor próbáljátok meg felidézni, hogy miért szerettetek egymásba. Próbáljátok meg meglepni egymást apróságokkal. Neked is meg kell erőltetni magad, és a pároddal is meg kell ezt beszélned. Ha mindketten vissza akarjátok hozni az egyensúlyt, akkor menni fog, csak mondjátok el egymásnak, hogy mit szeretnétek, ne állítsatok túl nagy elvárást a kedvesetek elé, de teljesítséték egymás kívánságait. Elmondjátok egymásnak mi hiányzik nektek a kapcsolatotokból, és ha mindketten akarjátok, akkor újra egyenesbe jöhettek. Sok szerencsét.
2012. febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De csak mostanában nem jó vele a szex? Vagy korábban sem volt?



Vagy így vagy úgy de le kell ülnötök ezt megbeszélni, mert így nem haladtok előre.

2012. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szülés óta nem, szóval kb. 3 éve.., lehet frigid lettem, vagy nem tudom.
2012. febr. 24. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem nagyon megyünk sehova, nem szokott virágot venni, vagy ilyesmi"


Ez mindig így volt?Mert ha már 7éve együtt voltatok,mielőtt összeházasodtatok,akkor valamiért csak beleszerettél.Ha akkor sem mutatta ki kedvességgel,apróságokkal az érzelmeid,akkor sajnos csapdába estél...


Szerintem nyugodtan mond el neki őszintén, hogy úgy érzed kihűlt a kapcsolat,de szeretnéd ha rendbehoznátok.Egyedül nem fog menni,neki is sokat kell tennie érte...

2012. febr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Régebben nem így volt, persze mondjuk amikor még volt a rózsaszín köd, szál rózsával várt, elmentünk szórakozni, évfordulón vacsoráztunk étteremben, most igazság szerint a pénzre fogja, hogy ne költsünk "hülyeségre", 4.házassági évfordulón pl. nyaraltunk a Balcsin, mert pont úgy esett (amúgy is mentünk volna), tőlem egy gravírozott hosszú pezsgős poharat kapott, neki az volt a válasza hogy a nyaralás az ajándék és hogy válasszak valamit a bazárból... miből telt volna egy csokor virágot venni?? persze amikor ezeket mondom neki, szerinte túlreagálom, és hogy hülyeségeket várok el tőle..
2012. febr. 25. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy nem akarod rögtön feladni!:)

Nekünk sikerült újra feltámasztani a dolgokat, mondjuk elég sok munka volt benne. Az egészet egy film hatására kezdtem el, amit a barátnőm nézetett meg velem, + megvan hozzá a könyv is, ami a filmben szerepel. Könyvesboltban asszem 2000 forint körül van [link]

De előtte nézd meg a filmet, ha tetszik, akkor próbáld ki.

http://www.youtube.com/watch?v=9O0YPoOk8gM

kicsit keresztény, remélem, hogy nem zavar. Nekem nagyon inspiráló volt:)

2012. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy vannak ilyen családterápia jellegű dolgok, nem csak a tv-ben, hanem az életben is.


Én azzal kezdeném, hogy főznék valami finom vacsorát, a gyerekeket ágyba dugnám vagy elpasszolnám a nagyihoz és beszélgessünk kettőnkről.


Ha ez nem lehetséges, akkor női praktikákhoz folyamodnék, megpróbálnám újra visszalehelni az életet a kapcsolatba.

Menjünk el ide, oda, örömmel mesélném, hogy láttam egy tök jó mozi film bemutatót a neten, ma van az első vetítés, menjünk el...


De nem szabad, hogy tönkre tegyétek az egész család életét.


Mindig két emberen múlik.

Sok sikert hozzá.

2012. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló a szitu,csak nálunk Én vagyok a férj.
2012. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos mi ugyan igy vagyunk.En is sokszor sirtam es sirok,de szerinte hulye vagyok hogy ilyen dolgokon agyalok.Szoval nem tudom...szerintem uljetek le es beszeljetek meg.

Sok sikert nektek is!!!!!!!!!!!!

2012. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!