Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akik egyedül vezetitek a...

Nők, akik egyedül vezetitek a háztartást és dolgoztok! Igazságos ez így? Jut magatokra idő?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk költözni, de valószínű, hogy egyedül fogom vezetni a háztartást. Én 8 órában dolgozom, délután 5-re érek haza, párom pedig 12 órás, csak éjjel 10 után ér haza. Mindketten heti 5 napban. A 2 szabadnap nem mindig esik egybe sajnos, de én most evidensnek gondolom, hogy én csináljam a takarítást és főzést, nem a párom, mert nem szeretném ha a két szabadnapját erre szentelné. Majd főleg én unka után. Ez így igazságos? Páran megszóltak érte, hogy a páromat elkényeztetem, nem csinál semmit se, de szerintem nem így van. Én amúgy is szeretek takarítgatni, főzni. Én vagyok a hülye?

2012. febr. 25. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha gyerek is lesz a dologba, és szembesülsz vele, hogy nem tudsz 2 felé szakadni, máshogy fogod gondolni.
2012. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
9-es átsiklottál a legutóbbi kommentemen
2012. febr. 25. 15:48
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellene intézned, hogy ha az eltérő külső munkaidő miatt Te többet is vállalsz, ne vegye természetesnek, magától értetődőnek, csak mert Te vagy a nő. Akkor vállald a több házimunkát, hogy ha ő is megtenné, ha Neked lenne tovább tartó munkaidőd.
2012. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
vasárnap este elhúzok a nagyvilágba kamionnal, péntek este haza érek szombaton munka a ház körül vasárnap az átlagos sütünk főzünk és kezdődik előlről a következő hét! haza vágok 300 000 et én mikor pihenek? van 4 gyerek nejem h.b még a mosogatást is át kéne vennem?
2012. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért szólnak meg érte mások? Az ilyen dolgokba nem lehet belelátni, csak az tudja, akinek elmondod. Hát ne mondd el. Mindkettőtöknek megfelel, mi a probléma?


Kamionos, te meg vegyél egy mosogatógépet.

2012. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

amikor mi össze költöztünk a volt párommal,én 4napot 12óráztam és 2napom volt szabad,ö hétfötöl péntekig 8-17 ig dolgozott! semmiben nem segitett,de panaszkodni mindig tudott,hogy nem porszivóztam vagy nem vittem le a szemetet..hulla fáradt voltam,mert álló munkám volt,mellette még a kutyát is vinni kellett sétálni,nem volt panaszos,megcsináltam én mindent,szeretek rendet tartani,de néha magamat nem értem utól!

amikor megkértem,hogy segitsen,persze neki rögtön volt valami dolga! a boltba nem volt képes lemenn...az tette be nálam a kaput,hogy vasárnap nappalos voltam,ő ugye nem dolgozik hétvégén...a busz ritkán járt ,6kor végeztem a munkával,mire hazaértem fél 8 volt.még le se szálltam a buszról,már hivott,hogy nem e megyek be a boltba,mert éhes,jó lenne ha csinálnánk !! valami vacsit..oké bementem...mert nem voltam még épp elég fáradt...ö viszont egész nap otthon volt,csak a kutyát vitte le ..de ideje nem volt bemenni a boltba...mikor hazaértem a haverjai nálunk tanyáztak és a gépen játszottak!

akkor elöntött a méreg,hogy miért is én vagyok az aki megszakad a lakásért és a főtt kajáért ,miközben ö mereszti a fenekét!!!!

akkor kezdett nagyon betelni egy pohár,cselédnek éreztem magam a saját lakásomban!!!!

2012. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
17:00 király vagy XD! Kamionos! ment a zöld kéz! fel vidítottál!
2012. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

amíg nincs gyerek addig viszonylag ok ki lehet jönni.

nálunk én csinálok mindent mert párom állandóan csavarog és nem igazán segít...

főzni minél kevesebbet főzök, hogy néha ő is csináljon mert ő igényli a főtt kaját,a házimunkát pedig ugy osztom meg hogy egyik nap mosok meg leviszem a szemetet, másik nap meg felsöprök, felmosok,stb... így minden meg van csinálva egy héten egyszer, de ha mindent minden nap meg akarsz csinálni akkor úgy jársz mint én az elején hogy 8-kor még a padlót nyalod...

2012. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Osszátok meg a munkát! bizz rá kis dolgokat! mosás, szemét levitel, igy nem kényelmesedik el ha esetleg fordul a kocka! Nő vagy nem cseléd!
2012. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azt mondják, h az elején kell annyi házimunkát a férfi nyakába varrni, amennyit csak lehet, mert később egyre és egyre kevesebbet fog megcsinálni.

Valamennyire igaz is, mert a férjemmel eleinte próbáltuk felezni a dolgokat, bár már akkoris többet szorgoskodtam én. Mostanra már szinte nem csinál semmit, max leviszi a szemetet, és elmosogat, de legalább nem kell könyörögni érte sokat, és megbecsül engem! Mert már van halvány fogalma róla milyen a házimunka. Van olyan férfi aki még életében nem mosogatott el egy tányért, vagy nem csinált egy pirítóst se :/


El se merem képzelni, ha már az elején mindent én csináltam volna, akkor már teljesen természetesnek venné, szerintem. Ezenkívül ha 1 hétre elutaznék, mi lenne vele? :)

2012. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!