Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem akarnak hörcsögöt a házba?

Figyelt kérdés
Mert azt gondolják, hogy büdi és nem leszek képes gondozni. Mit tegyek, hogy kaphassak egyet?
2012. febr. 25. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid rábeszélhetők, akkor meg nekik, hogy teszteljenek le téged. Vegyenek neked egy növényt, szabjanak ki egy időt, amíg minden nap locsolnod kell, vegyenek tápoldatokat ami az etetést helyettesíti, és ha ezeket mind elvégzed a növény körül, és életbe marad a határidő végére, akkor utána kaphass egy hörcsögöt.


Mellesleg nem büdösebb a hörcsög mint a vadászgörény. Ha rendesen van takarítva a ketrece, és normálisan van mosdatva, akkor egyáltalán nem büdös...

2012. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amit első válaszoló írt növényes dolog ez jó ötlet,de azért figyelj, hogy mindennap na locsold mert akkor kirohad:(

Nekem viszont az a véleményem, hogy egy állatnak minden esetben van egy szaga, bármennyire is tisztán van tartva,most egy vagy elviselik vagy nem.

2012. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valóban. Egy kényesebb virágot adjanak neked és fél évig gondozd azt. Ha megmarad akkor szerintem bizonyítottál. Ha meg sok a fél év akkor (már bocs) de jobb ha nem kapsz még hörcsögöt mert annak gondozása felelősség!

Barátom kiskorában kikönyörögte aztán éhendöglött mert nem etette,itatta rendesen!

2012. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és ne felejtsük ha kisebb lakásban laktok az bizony tényleg büdös lesz mindenkinek!
2012. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nem követendő példa, de elmesélem, hogy lett aranyhalam, hörcsögöm és csincsillám úgy, hogy a szüleim abszolút nem engedték.


Aranyhal: Bementem, megvettem, kis ideig nagy üvegben tartottam, majd kaptam akváriumot, mert beletörődtek. Amúgy nem engedték volna.

Hörcsög:

Hivatalos verzió: kaptam egy osztálytársamtól ajándékba.

Valóság: Bementem a boltba, megvettem.

Ő két évet élt nálam, öregségben pusztult el. Utána rá egy hétre lett meg a csincsillám.

Hivatalos verzió: Az egyik osztálytársam keresztapja csincsillatenyésztéssel foglalkozik, ingyen kaptam a ketrecével együtt, így megmentettem attól, hogy megöljék.

Valóság: Felutaztam a megyeszékhelyre, mert a közeli állatboltokban nem volt, aztán ketreccel együtt megvettem, anyutól kaptam rá pénzt. Ja és apunak 3 hónapig nem tűnt fel, hogy csincsillát tartok. :D

2012. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kérd meg őket,a növény jó ötlet,esetleg mondd hogy a jó jeygeid dícséretéül.
2012. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor szerintetek mit mondanának, ha 1 hétvégére hazavinném az osztályhörcsögöt? Szerintetek abban a 3 napban( mert ugye ott a péntek is) meglehet győzni őket?
2012. febr. 25. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy a másik amit tehetsz, elfogadni és majd ha elég nagy leszel, saját házad lesz veszel egyet :))
2012. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


3 nap alatt egy szülőt se lehet meggyőzni. Minden szülő meg van róla győződve, hogy a gyereküknek csak egy fellángolás a kisállat, és csak addig fognak vele foglalkozni, amíg tart az újdonság varázsa. Utána majd nekik kell etetni, tisztítani, meg mindent. És lássuk be. A legtöbb esetbe ez így is van...


A legtöbb gyereknél azért 3 napnál tovább tart az újdonság varázsa, ezt a szüleid is tudják.

2012. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:D Ezt a növényeset megpróbálom:P Tényleg nagyon köszi!
2012. febr. 25. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!