Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek majd ha összeköltöz...

Mit főzzek majd ha összeköltözünk? (kezdőszakács)

Figyelt kérdés

Nem szoktam főzni, mert még itthon lakok, anyu mindig főz, igy nem érzem hogy szükséges lenne. De nyárra tervezzük az összeköltözést a párommal! és én a főzéstől félek!irnátok alapvető kajákat, vagy küldenétek linkeket!

köszönöm


2012. jan. 13. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
állj be anyud mellé segíteni.
2012. jan. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
24%
2012. jan. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én azt ajánlom hogy vedd meg Horváth Ilona szakács könyvét:

[link]


Vagy Pelle Józsefné Főzőiskola c. szakácskönyvét:

[link]


Én az utóbbiból tanultam meg teljesen egyedül főzni, mert anyukám nem tud, nagymama meg messze volt. :)

Teljesen érthető hétköznapi receptek vannak mind kettőben, és az elején mind a kettő leírja az alapvető dolgokat.

Hogy készül a rántás, habarás, panír stb.Hogy mérj mérleg nélkül. Miből menyit főzz egy főre.Az esetleg elrontott ételt hogy tudod megmenteni.

Nagyon jó könyv mind a kettő!

2012. jan. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezen kívül van pár alapkaja:

- paprikás krumpli

- pörkölt alap - ebből aztán már sokfelé tudsz menni

- rizses hús, -lecsó

- rántott, sült cuccok

- rakott krumpli

- tészták feltéttel

- tejbegríz, -rizs

- tojás-, köményes-, hagyma-, paradicsom-, krémlevesek

- főzelékek zöme is könnyen elkészíthető

2012. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha örömmel főzöl, ha a párod dícsérni fog, hidd el, nagyon hamar belejössz:)

Horváth Ilona és Pelle józsefné pedig tényleg a legjobb barátaid:)

Szerintem egyszerűbb ételek: pörkölt (csirke, sertés, máj, sültek (csirke, oldalas, tarja) rakott dolgok: krumpli, káposzta, zöldbab, egytálételek: rizses hús, töltött paprika,chilis bab,paprikás krumpli, savanyú káposzta, paradicsos káposzta, tojásos nokedli levesek: húsleves, krémlevesek, főzelékek: krumpli, borsó, tészták:darás, krumplis, mákos, diós, darás,túrós kelt tészták: sajtos kifli, kakaós csiga, pizza, és az egyebek, amik ezekbe a kategóriákba szerintem nem férnek bele: palacsinta, Stefánia fasírt, Brassói aprópecsenye, tócsi, smórni, lecsó,szilvásgombóc, nudli

Lehet, h mind nem tűnik egyszerűnek, de menni fog, egyik sem a bonyolult kaják közé tartozik :)

2012. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :D
2012. jan. 13. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!