Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy szeretet nélküli házasságot?

Figyelt kérdés
Most nálunk ez van. Mikor összeházasodtunk,nem így volt,írom ezt azoknak,akik azzal jönnének,hogy minek mentem hozzá. Egyszerűen eltávolodtunk és csak a közös gyerek és a lakáshitel tartja össze a házasságunkat. Én ezt így érzem, ő állítólag szeret. De se kommunikáció,se érzelmi megnyilvánulás,semmi sincsen és én magányosnak érzem magam. Ha problémám van, ő nem segít,inkább elvonul, nem vesz részt a dolgaimban. És hiába próbálom megbeszélni vele, hogy így érzek, meghallgat és kész...semmi változás. Már komolyan befordultam,semmi türelmem sincs,a gyerekhez sem sajnos. Úgy érzem,nem kapok elég szeretetet, törődést...mit kezdjek ezzel? Hogyan lehet ezt egy házasságban elviselni? Tudja,hogy nem tudok moccanni,mert nincs lehetőségem,ezért ő meg nem moccan a házasságban,mert nem kell neki tennie ahhoz, hogy együtt maradjunk,és úgy érzem kihasználja!Megcsalás nem hiszem,hogy van,mert ha nem a munkahelyén,akkor itthon van. Ha már voltatok ilyen helyzetben,írjátok meg légyszi, hogyan kezeljem!!!!!
2012. febr. 29. 09:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne elviselni? Szerintemm indenkinek (nektek és agyereknek is) jobb lenne külön
2012. febr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg kifelé nyitni. Ha megteheted, szervezz magadnak programokat barátokkal, ismerősökkel, vagy a gyermekeddel. Minél kevesebbet legyél otthon, vedd észre, hogy nélküle is létezik élet, nélküle is forog a föld.
2012. febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Jobb bizony. Csak az a baj,hogy mindketten éhen halnánk,nekem nemrég veszett el a munkám,semmi pénzem nincs. Szüleimhez nem tudnék menni,mert külön és távol vannak. Ha van valami, az ő családja segít ezzel-azzal,pénzzel...stb. Ezt azonnal kihasználná.Közös lakáshitelünk van,és ezek miatt egyszerűen nem tudok mihez kezdeni.Ha van ötletetek, várom!
2012. febr. 29. 10:11
 4/30 A kérdező kommentje:
Második, talán igazad van!
2012. febr. 29. 10:12
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha én írtam volna. Nálunk a probléma oka az én munkanélküliségem volt, és minden problémát a férjemre vetítettem ki. Most sincs sajnos munkám, de mikor szerződéses állásom volt, volt kihez szólnom a családon kívül, értek más impulzusok is a háztartáson kívül, és akkor döbbentem rá, hogy mi a helyzet. Már megint kezdem azt érezni, hogy mindenből elegem van, a gyerek tud hová menni (isk) a férjem is a munkába és én vagyok bezárva. Nekem sincs türelmem néha a gyerekhez, de uralkodni kell magamon, mert ő nem tehet semmiről. Gondold át ezeket, értékeld a saját helyzetedet először.
2012. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
46%

Na ez az a pont, ahol én már nem biztos, hogy hűséges tudnék maradni a páromhoz.

Nem hallgat meg, nem figyel rám, nem törődik velem. Akkor miért is vagyok mellette ? Érzelmileg egy nagy nulla az egész, csak gazdasági érdekközösség.

Keresnék egy olyat, aki észreveszi bennem a NŐT. Csak az első lépést tenném meg és megnézném, hogyan működik a férjem állítólagos szeretete.

2012. febr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ugyanez van nálam,de betűről betűre. Csak ugye, ha ki vagyok készülve ezek miatt,akkor legalább egy kis együttérzés lehetne benne,mert egyedül rossz ez. Egész nap egyedül,ő megjön és mintha ott sem lennék...Mintha egy szék lennék,vagy valami hasonló. Nem beszélget,nincs közös program...stb. Ezzel hogyan birkózzak meg? Meg akkor hol van a házasságom javulása?
2012. febr. 29. 10:17
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem azt kéne érezzem,hogy mellettem van? Mert még ilyen nem volt..
2012. febr. 29. 10:18
 9/30 A kérdező kommentje:
Felmerült bennem is,hogy mást keresek. El is mondtam neki,hogy ez lesz,mert nem bírom szeretet és törődés nélkül. Egy szemét lennék,meg a világ k'ja...de ő akkor sem változtat. Nem mondta,de így van.
2012. febr. 29. 10:20
 10/30 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, eszméletlen önző a férjed. Ő jól el van a langyos vízben, kaja, törődés, meleg lakás a segge alatt. De hol vagy Te ebben a "játékban" ? Mi van a Te vágyaiddal, érzéseiddel ?

Életed végéig így akarsz vegetálni ?

2012. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!