Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy szeretet nélküli házasságot?

Figyelt kérdés
Most nálunk ez van. Mikor összeházasodtunk,nem így volt,írom ezt azoknak,akik azzal jönnének,hogy minek mentem hozzá. Egyszerűen eltávolodtunk és csak a közös gyerek és a lakáshitel tartja össze a házasságunkat. Én ezt így érzem, ő állítólag szeret. De se kommunikáció,se érzelmi megnyilvánulás,semmi sincsen és én magányosnak érzem magam. Ha problémám van, ő nem segít,inkább elvonul, nem vesz részt a dolgaimban. És hiába próbálom megbeszélni vele, hogy így érzek, meghallgat és kész...semmi változás. Már komolyan befordultam,semmi türelmem sincs,a gyerekhez sem sajnos. Úgy érzem,nem kapok elég szeretetet, törődést...mit kezdjek ezzel? Hogyan lehet ezt egy házasságban elviselni? Tudja,hogy nem tudok moccanni,mert nincs lehetőségem,ezért ő meg nem moccan a házasságban,mert nem kell neki tennie ahhoz, hogy együtt maradjunk,és úgy érzem kihasználja!Megcsalás nem hiszem,hogy van,mert ha nem a munkahelyén,akkor itthon van. Ha már voltatok ilyen helyzetben,írjátok meg légyszi, hogyan kezeljem!!!!!
2012. febr. 29. 09:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálva a férjed oldaláról is nézve a dolgokat, talán unja már a kifakadásaidat, a panaszaidat. Ezek persze jogosak a Te szemszögedből, de a férfiak utálják ezt a fajta kommunikációt, inkább menekülőre veszik. A Te esetedben passzivitásba burkolódzott a férjed.


Szerintem változnod kellene. Tedd magad izgalmassá, egy kicsit elérhetetlenné. Új barátokkal, vagy a régiekkel közös programok, csinosabb külső, több mosolygás (az elején nehezen fog menni, tudom). Minél több pozitív külső inger ér, annál jobban fogod érezni magad.


Ne temetkezz el a házasságodban, annyi minden van, amivel teljessé lehet tenni az életet, bevonni a gyermekedet, kimozdulni. Itt a tavasz, szedd össze magad fordulj a Téged érdeklő dolgok felé.

2012. febr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Ezt a változásos dolgot ő régebben úgy értelmezte,hogy na,akkor rendben van minden...Mert próbáltam már és akkor azt hitte,akkor ez így jó is,ahogy van.:(
2012. febr. 29. 11:07
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt ugye tudod, hogy ezért a helyzetért legalább te is annyira felelős vagy? Ha eddig fajulnak a dolgok, azért soha nem kizárólag az egyik fél a hibás. Te adtál szeretetet? Kedveskedtél is a férjednek, törődtél vele érzelmileg vagy csak mártírkodtál, hogy mindent te csinálsz és közben ültél ölbe tett kézzel? Ezeket kéne felülvizsgálnod, utána pedig komolyan elbeszélgetni a férjeddel arról, hogy hogyan tovább.
2012. febr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném a férjed álláspontját is megismerni.
2012. febr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
59%
Én is ugyanilyen helyzetben vagyok leszámítva, hogy nincs hitel és gyerek. Szex egyáltalán nincs köztetek? Nálunk nincs.Nekem évek óta van szeretőm ő kárpótolja valamelyest.
2012. febr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
De igen,adtam szeretetet, ha ez lenne a baj,akkor kis sem írtam volna a kérdést,rájöttem volna magamtól! A férjem álláspontját meg nem tudom felvázolni,mert gyakorlatilag nekem sem mondta el,pedig mondtam neki,beszéljük meg, változtassunk. Mindig az van,hogy ez nem jó neki sem. De hogy mi lenne jó és hogyan...azt nem mondja. Engem meghallgat és kész. Nem is foglalkozik vele tovább. Ha nincs motiváció,amiért megmoccanna,akkor miért tenné?? És persze, mint írtam,én sem vagyok tökéletes,de itt most sajnos nem én vagyok a hibásabb,már csak azért sem,mert én változtatnék...
2012. febr. 29. 14:33
 27/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást csak tudnám miért...
2012. febr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le!
2012. febr. 29. 14:53
 29/30 anonim ***** válasza:
Engem a munkahelyén csalt meg, semmi sincs kizárva
2012. febr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mintha a sajat eletemet olvasnam.

EN hogy oszinte legyek mar gondolkoztam azon hogy keresek valakit.Mert az en ferjem egy nulla a sexbe is es stb.Nekunk is van hitel es gyerek is.Mi mar sokszor beszeltunk errol,de annyi mint a falra hanyt borso.

2012. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!