Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy szeretet nélküli házasságot?

Figyelt kérdés
Most nálunk ez van. Mikor összeházasodtunk,nem így volt,írom ezt azoknak,akik azzal jönnének,hogy minek mentem hozzá. Egyszerűen eltávolodtunk és csak a közös gyerek és a lakáshitel tartja össze a házasságunkat. Én ezt így érzem, ő állítólag szeret. De se kommunikáció,se érzelmi megnyilvánulás,semmi sincsen és én magányosnak érzem magam. Ha problémám van, ő nem segít,inkább elvonul, nem vesz részt a dolgaimban. És hiába próbálom megbeszélni vele, hogy így érzek, meghallgat és kész...semmi változás. Már komolyan befordultam,semmi türelmem sincs,a gyerekhez sem sajnos. Úgy érzem,nem kapok elég szeretetet, törődést...mit kezdjek ezzel? Hogyan lehet ezt egy házasságban elviselni? Tudja,hogy nem tudok moccanni,mert nincs lehetőségem,ezért ő meg nem moccan a házasságban,mert nem kell neki tennie ahhoz, hogy együtt maradjunk,és úgy érzem kihasználja!Megcsalás nem hiszem,hogy van,mert ha nem a munkahelyén,akkor itthon van. Ha már voltatok ilyen helyzetben,írjátok meg légyszi, hogyan kezeljem!!!!!
2012. febr. 29. 09:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom a megoldást. Neki most nagyon kényelmes a helyzete, ezért nem érez késztetést hogy változtasson.


Talán valahogy számára is kényelmetlenné kell tenni a helyzetet, ami tettekre sarkallhatja, hisz mozdulni ő sem tud a kölcsön és egyebek miatt, nem csak te. Talán szedd össze listában, mi neki a jó (-akár rejtetten,áttételesen is jó) ebben a helyzetben jelenleg, és "vedd el" tőle ami jó. Emellett nézz saját új társaság, új érdeklődési kör, új külön programok, új barátok után. Próbálj találni új valamiket, amik örömöt adnak neked, akármilyen kis vagy nagyobb dolog legyen is az. Ebből ő kirekesztett lesz, te viszont erőt, újdonságot, élményeket merítesz, egyedül és a gyermekeddel együtt is, amitől erősödsz. Ne támaszkodni akarj rá mint családra, mert nincs kire, hanem tekintsd csak biztonságos háttéralapnak, ahová élménygyűjtés után kényelmesen hazamehetsz. Ezzel nem ártasz neki, hisz ő is csak háttér-családnak tekint titeket a leírjaid alapján.

Ha látni fogja a férjed hogy lemarad tőled és kirekesztett, elszigetelt, mint most te, aki "csak úgy van" otthon, akarni fog ő is változni. Kérdés, hogy téged ez akkor érdekel-e még egyáltalán, vagy addigra megtalálod-kitalálod új önmagad. Ennyi jutott most eszembe.

2012. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem,nem kapok elég szeretetet, törődést...mit kezdjek ezzel?" - nekem (tapasztalatból) van erre egy segítő javaslatom. Csak adj szeretetet és törődést, mit sem törődve a viszonzással, mert ez nem cserekereskedelem.

Próbáld ki, nagyon érdekes a hatása..

2012. febr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. Nem biztos, hogy különbet találnál, mert pl az italozna v nőzne esetleg. Neki van munkája, neked nincs, nem érti, érzi, hogy milyen a te helyzeted, de attól még szerethet.
2012. febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen más eszközzel lehetne felnyitni egy ilyen "odaadó" férj szemét, mint azzal, hogy más is létezik nélküle, aki képes szeretetet és figyelmet adni ?!

Mehet a lepontozás !!

2012. febr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy segítettetek!!!!!Nagyon sok erőt adtatok most! Igen,önző.Én sem vagyok tökéletes, sőt.De ez borzalmas így. Neki is van hobbija,hetente egyszer,csak ennyit tudnék elvenni tőle. Viszont azt már mondom,hogy igazságtalan lenne,mert ő sem korlátoz ha én nagy ritkán mennék. Ha meg megakadályoznám,még rosszabb lenne a helyzet. Itthon marad bunkózni. Várom még a kommenteket!
2012. febr. 29. 10:29
 16/30 A kérdező kommentje:
Sok évig ez egyoldalúan működött. Csak adtam és ő azt hitte,ez így a jó.Neki semmit nem kell tennie. Egy idő után megelégeltem,azóta van ez a dilemma.
2012. febr. 29. 10:31
 17/30 anonim ***** válasza:

A szeretetet nem lehet a végtelenségig csak adni és adni. Tudom, manapság ez a nézet járja, de egy idő után, ha nem kap viszonzást az embert, kiürül a szeretet tankja, nincs amiből feltöltse és igencsak megbomlik az eddig is kétes egyensúly.

És sajnos hiába kapjuk Mari nénitől, ha mi a férjünktől szeretnénk.

Szlogen, de minden szeretet más és más. A kérdezőnek a férje figyelmére és szeretetére lenne szüksége.

2012. febr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Tudja,hogy megteheti,hogy ellébucol a kapcsolatban,mert itt a hitel,közös gyerek,bebiztosítva érzi magát és semmit nem tesz a boldogságomért,mert tudja,hogy nem tudok elmenni sehová. Ez szeretet?
2012. febr. 29. 10:33
 19/30 A kérdező kommentje:
10:32!!!Ez így van!!!!!!És mindenkit felpontoztam,mert segítetek!Köszönöm!
2012. febr. 29. 10:34
 20/30 A kérdező kommentje:
Ja,és a legrosszabb az egészben az, hogy egy pozitív gondolkodású, életvidám nőből lassan hárpiává váltam,sokszor muszáj kiadnom magamból a fájdalmamat és csak rosszabb,hogy nem foglalkozik vele látványosan.
2012. febr. 29. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!