Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy ne maradjunk...

Ahhoz, hogy ne maradjunk egyedül, megalkuvónak kell lenni?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyokos idős rokonom azt mondta, hogy: "Kislányom ne várj a nagy szerelemre, mert olyan nincs. Szeretetnek kell lennie, és tiszteletnek egymás iránt, a külsőségekkel meg ne foglalkozz"

Hát én ezen kiakadtam, mert szerelem nélkül el sem tudnám képzelni hogy összejöjjek valakivel. Persze lehet később nem ezt mondanám, de 21 évesen még azért várhatok a szerelemre. Nem?


2011. márc. 4. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, viszont évekig nem tart ki a szerelem, akkor lesz szükség arra, amit a nagyid mondott.
2011. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van nagy szerelem. :) Viszont kompromisszumokra így is szükség van.
2011. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy szerelem is elmúlik egyszer..
2011. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Van nagy szerelem! Létezik a nagy Ő! Nem csak az emberek fantáziájában él!

Én 25 évesen találtam meg. Ő akkor már harminc felett volt picivel. Tehát érdemes várni,és nem megalkudni.

És nem fél évvel ezelőtt voltam 25 éves:) Tehát nem a kezdeti fellángoló időszakban vagyunk, mikor mindenkiről azt hisszük, hogy ő az igazi. tíz év elteltével mondom még mindig, hogy nekem Ő a nagy Ő! :)

2011. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
kellenek kompromisszumok de megalkudni nem szabad.a két dolog nem ugyan az. de 21 évesen még nem kell pánikolnod. ha 10 év múlva alapítassz családot az sem késő még.
2011. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

szerelemre sajnos nem lehet alapozni...erre mindig rács*sztem, pedig még csak 20 éves vok.

azt meg nem hiszem el, h engem bárki is tudna szeretni (nincsenek barátaim).

marad tehát az alkalmi szex.

2011. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Mi a különbség a megalkuvás és a kompromisszumkészség közt?


Mert sokan azt hiszik hogy megalkuvás bármijen elvárásból lejjebb adni, én pedig úgy vettem észre hogy kompromisszumuk nélkül egy kapcsolat se működik pár hónapnál tovább

2011. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Nos, én inkább maradnék egyedül, mint hogy olyannal legyek, akiért nem lángolok!! Nagy szerelem pedig igenis van!
2011. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy a külsőségekkel kapcsolatban viszont igaza van a rokonodnak. Legalábbis annyiban, hogy elkébzelhető, hogy épp egy nem a számodra a férfiideált megtestesítő személyben találod meg azt amit keresel, de akkor már nem fog érdekelni, hogy esetleg nem a leg sármosabb.

Egyébként annyi az egész, főleg 21 évesen, hogy élvezd az életet, nem vagy lemaradva semmiről. Meg fogod találni akit meg akarsz, ne sürgesd, ne eröltesd.

2011. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mi a különbség a megalkuvás és a kompromisszumkészség közt?"


Jelen kérdésnél szerintem az, hogy ha olyannal vagy, akivel csak úgy elvagy, langyos víz, semmi extra, csak hogy legyen valaki, az megalkuvás.

Ha pedig olyannal vagy, akiért odavagy, akivel jól érzed magad, akinek nem tudsz ellenállni, akibe őrülten szerelmes vagy, vele csak kompromisszumot kell kötni, hisz tökéletes ember és tökéletesen egyforma gondolkodású emberek nem léteznek.

Az elsőnél feladod az álmaid, a másodiknál nem.

2011. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!