Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a francot csináljunk a...

Mi a francot csináljunk a párom szüleivel? Hogy segítsünk nekik?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a párom szülei borzasztó anyagi körülmények között élnek.Mindketten munkanélküliek és soha nincs pénzük.A házukban lassan 2 éve kikapcsolták a villanyt,nincs tűzrevalójuk,ingyenkonyhára járnak ételért.

A párom és én a szüleimmel élünk egy házban.Mi mindketten dolgozunk és nem azt mondom,hogy gazdagok vagyunk,de azért az alap életfeltételeket meg tudjuk teremteni.Ehhez az is hozzájárul,hogy a szüleim nagyon sokat segítenek,pedig ők sem milliomosok.

Nagyon sokszor volt már,hogy a párom szülei tőlünk kértek kölcsön pénzt,amit aztán elfelejtettek visszaadni stb.Emiatt a párom a lelkemre kötötte,hogy soha többé ne adjak az anyjának pénzt és ha őtőle kér az anyja,ő sem ad neki.Ma reggel felhívott anyósom,hogy nagyon nagy bajban vannak,mert valamiért pár napig nem dolgozik az ingyenkonyha és szó szerint nincs mit enniük.Megkért,hogy ha tudok,akkor adjak nekik egy kevés élelmiszert,hogy valamit tudjon főzni,amig nem mehet az ingyenkonyhára.

Nagyon megsajnáltam őket,pedig tudom,hogy kizárólag a saját hibájuk,hogy idáig süllyedtek,mert régebben sok pénzük volt,több alkalommal is nagyobb összeget örököltek,de mivel dolgozni nem szeretnek,a pénzt gyorsan felélték,utána meg egyre lejjebb csúsztak a lejtőn.Mindezek ellenére nem tudtam azt mondani,hogy nem adok semmit,főleg a párom öccse miatt,aki 14 éves és még a szülőkkel él.

Nekünk van itthon bőven élelmiszer,de pl a mélyhűtő teljes tartalma a szüleimé,azaz ők vették,ami benne van.Emiatt nem akartam a tudtuk nélkül kivenni semmit.Szóltam anyukámnak,hogy mi a helyzet,ő pedig kivett pár csomag húst,hogy adjam oda anyósoméknak,de figyelmeztetett,hogy apám ne tudja meg a dolgot!Apám épp nem volt itthon,ezért szóltam anyósomnak,hogy küldje el a párom öccsét a húsért.El is jött,oda is adtam neki.

Most viszont borzasztó lelkiismeret furdalásom van,hogy úgymond megloptam apámat,anyósomék miatt.Valahol megbántam,hogy adtam nekik,de tudom,hogy ha most hívna fel,úgyanígy cselekednék,mert sajnálom őket.

Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit kéne csinálni velük!Ismerem őket,tudom,hogy soha nem fognak megváltozni és ha hirtelen lenne is pénzük valahonnan,nem tudnák megbecsülni és rövid úton ismét ide lyukadnának ki.Viszont ezt sem lehet hosszó távon csinálni,hogy állandóan apám háta mögött adok nekik ezt-azt,mert ebből előbb utóbb baj lesz nálunk is!Viszont,amikor felhív,hogy nincs mit enniük,nem tudok olyan szívtelen lenni,hogy ne adjak nekik valamit!Mit kéne tennünk ebben a helyzetben?


2012. márc. 3. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Én azt ajánlom, hogy vegyél pár csomag olyan húst, amit odaadtál nekik és tedd vissza a hűtőbe. Így még ha ki is derülne a dolog, akkor megmondhatod, hogy azonnal pótoltad a hiányt.
2012. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ja és így a lelkiismeretfurdalásodon is segíthetsz, hiszen visszatetted azt amit odaadtál nekik. Egyébként ez nem meglopás, mert anyukád tud a dologról, de ha a helyedben lennék, akkor biztos visszatenném. Hidd el a lelkiismeretfurdalásod is el fog múlni. :) Amúgy a szülőkkel a párod nem tud beszélni, hogy menjenek el dolgozni??
2012. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

1. ha valaki éhezik és ennivalót kér, alapszabály, hogy adunk neki


2. nyilván nem másra kényszerítjük rá a jótékonykodást, ezért alapszabály, hogy a saját pénzedből visszaveszed a húst


3. ha apád nem egy vadállat, nyilván megérti, ha valaki éhezik, főleg akkor, ha visszaveszed a húst a saját pénzedből


4. ha a szülők támogatnak, akkor nem lopás, már a szó is hülyeség ebben a helyzetben


5. folyamatosan támogassátok őket legalább tartós élelmiszerekkel, nem kell egyből hússal, egy kis kenyérrel, konzervvel, mert az nem járja, hogy ti jól éltek (hússal van tele a hűtő, nálunk még ünnepen se sok hús jut, pedig középszinten élünk), a családtagok meg éheznek. A hús drága, de ne éhezzenek már. A méricskélés itt megy, miszerint miért kerültek ilyen helyzetbe és miért nem, mert éhenhalni meg most fognak.

2012. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
jav.: a méricskélés itt NEM megy
2012. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
huh, ez borzasztó szitu. megértelek téged is de apukádat is. az én szüleim is hasonlóan vélekednének. Nem tudnátok a férjed öccsét magatokhoz venni? mert ő az igazi szenvedő alany, ő az aki nem tehet az egészről. Anyósodékat visoznt nem sajnálom. Könnyű ugymond így élni, hogy dolgozni enm szeretnk, aztán majd csak lesz valahogy....Sztem beszéld meg a szüleiddel meg a férjeddel és ha van rá lehetőség vegyétek magatokhoz a fiút, hisz kegyetlen lehet az élet ilyen szülők mellett..
2012. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rengetegszer próbáltunk már segíteni nekik,hogy kapjanak munkát.Én egy varrodában dolgozom és tavaly sikerült elintéznem,hogy anyósomat is felvegyék.Kb 3 hónapig dolgozott,aztán elkezdet hiányozgatni,mert állítólag beteg volt,ezen kívül rendszeresen elkésett és amiatt kirúgták.Ha hallunk valahonnan bármilyen álláslehetőséget mindig szólunk nekik,hogy menjenek jelentkezni,de soha nem mennek el.Világosan látszik,hogy egyetlen porcikájuk sem kívánja a munkát,pedig nem idősek még.Ők azt várnák el,hogy valaki folyamatosan megoldja a problémáikat és pénzelje őket.

Amíg a párom otthon lakott ő tartotta el az egész családot és magára soha nem jutott pénze.Mióta elköltözött otthonról a szülei folyamatosan csúsznak lefelé a lejtőn,de még mindig nem fogják fel,hogy ha nem mennek el dolgozni,akkor nem lesz normális életük.A párom apja néha talál valami alkalmi munkát,de amit keres azt egyből el is issza.Katasztrófa az egész...nem tudom mit tegyünk!

2012. márc. 3. 11:45
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá,hogy a párom öccsét magunkhoz kéne vennünk,de erre sajnos nincs lehetőségünk,mert amint már mondtam mi is a szüleim házában élünk.Egy szobánk van,a konyha és a fürdő a szüleimmel közös.Van egy saját házunk,amit hitelből vettünk,de elég rossz állapotban van és sokat kell még rákölteni,mire lakható lesz.Utána is fizetnünk kell a hitelt és lassan mi is szeretnénk saját gyereket.Ezek mellett nem hiszem,hogy el tudnánk tartani még a párom öccsét is,pedig a szívem szakad meg azért a szegény gyerekért,hogy ilyen körülmények között kell élnie.:(
2012. márc. 3. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen embereken nem tudsz segíteni. A fiút figyeljétek, támogassátok. Neki vegyetek pár havonta 1-1 új ruhát, fizessétek be az ebédjét az iskolában. Ezek nem nagy összegek, egy 14 éves fiúnak mégis nagy segítség. A szülőket, pedig lehet sajnálni, de többet nem érdemelnek.
2012. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,a párom öccsének szoktunk időnként venni egy-két ruhadarabot,vagy cipőt.Iskolakezdésre is mi szoktuk megvenni,amire szüksége van.Egyetlen dolog,amit a párom kikötött,hogy pénzt ne adjunk se a gyereknek,se a szülőknek,mert úgyis elherdálják felesleges dolgokra,ahelyett,hogy pl ételt vennének belőle!
2012. márc. 3. 11:56
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
valahogy munkat kene nekik szerezni, az lenne a legnagyobb segitseg.amugy en is biztos adnek etelt, plane ha csaladtagrol van szo.
2012. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!