Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondott valamiről a párod,...

Lemondott valamiről a párod, miután szülők lettetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a szülés után depresszió beszél belőlem.

De! Kikapcsolódásra vágyom, jó lenne csak heti 2-3 óra amíg pihenhetnék, lustálkodhatnék, anélkül hogy fél szemmel a gyereket kéne figyelnem.

Őszintén szólva az zavar, hogy nekem mindenről le kellett mondanom, amit szerettem, de a párom semmilyen áldozatot nem képes hozni. Hétköznap dolgozik, szombaton délelőtt is, délután pihen, vasárnap elmegy focizni.

Nem azt várom el, hogy mondjon le mindenről, de ha pl. 2 hetente vasárnap a gyerekkel sétálna, nem pedig focizna, nagyon boldog lennék.

Anyósomék meghaltak, a szüleim meg nagyrészt az unokahúgomra vigyáznak, mikor nővérem programot csinál magának. Nem szeretném én is rájuk sózni a gyereket, épp elég hogy a tesóm azt teszi.

Az elmúlt 3 hónapban nem sokat volt kettesben a párom a gyerekkel, talán napi szinten annyit, míg lezuhanyzom.


Mellesleg azt elvárja tőlem, hogyha bejön a jobb idő, hadd vegyen kutyát magának. Eddig mindig nemet mondtam, hiszen a gyerekére sincs elég szabadideje, majd pont egy kutyára lenne?

4 hónapos kislány anyukája


2012. márc. 4. 16:02
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt: reggel 7től dolgozik (6:45kor kel) és legkésőbb fél6ra haza is ér.

Biztosan tudna időt szakítani a gyerekre, ha akarna :(

2012. márc. 4. 16:04
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nincs gyerekem de képes lennék lemondani dolgokról. Azt ne várd el a párodtól hogy lemondjon a munkájáról mégha szombat délelőtt is el kell mennie. A gyerek mellé pénz is kell hogy etetni tudjátok pelenkázni meg egyéb más. A párod nyilván abba van hogy te vagy az anya te vagy otthon te foglalkozz vele amég ő pénzt keres. De egy idő múlva évekkel később bánni fogja amikor nem lesz ott a gyereke mellett amikor már nagyobb lesz és sok mindenről nem is fog tudni. A legnagyobb baj az hogy a párod nem hagy pihenni téged elvárja hogy te babázz amíg ő éli a világát pedig ez a kettőtök dolga lenne a gyereknevelés. Focizni egyébként 2-3 hetente is elmehet vagy amikor hazajön munkából akkor munka után egy kis ideig focizni és akkor lenne szabad hétvégétek. Sajnos ez így nem jó mert egy idő után befogsz csavarodni és akkor nagy gondok lehetnek. Én nekem ha gyerekem lenne lemondanék a hobbimról is maszekmunkát is csak akkor vállalnék ha nagyon muszáj illetve a bulizást meg a haverokhoz való átjárást is erőteljesen lecsökkenteném.
2012. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nem, de elvárja, hogy körülötte is ugráljak...még jobban, mint mikor még nem volt gyerkőc...szinte féltékeny rá :( Pedig tervezett baba volt, és már lassan 3 éves lesz.
2012. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

A miénk is tervezett baba. Nyilván nem azt várnám el, hogy a munkájáról mondjon le.

Hétköznap nem jár foci edzésekre, mert "fáradt", vasárnap viszont eljár a meccsekre. (Nem nézni!)

Van, hogy 11kor indul el, és 6ig haza sem ér, mert messze van a hely, ahol fociznak. Ilyenkor persze ismét fáradt, nincs kedve semmihez.


Most is azért kellett feljönnünk háromnegyed 4kor, mert se telefont se kulcsot nem vitt magával, és nem tudta megmondani mikor ér haza, csak annyit, hogy 4 körül.

Abból meg balhé lenne, ha keresgélnie kéne minket hulla fáradtan.

2012. márc. 4. 16:15
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

de rákérdeztél? mondd meg kerek-perec, hogy ő is elmegy focizni, jelöljön ki a héten egy időpontot, amikor te mehetsz el vagy csinálhatsz, ami jól esik.

kommunikáljatok!

2012. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem, elmondtam azt neki, amit itt leírtam.

válasz: jajj szivem, tényleg azért mondjak le a fociról, mert gyerekünk lett? heti egyszer hadd kapcsolódjak ki én is.


hurrá, mert én heti egyszer sem tudok...

2012. márc. 4. 16:35
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ezt csinálta a párom, császár után hazamentem, még vécére is vinnem kellett magammal a kicsit. A helyzet azóta sem változott, hétvégén ritkábban látom, mint munkanapokon. Nálunk az egyetlen megoldás egy jó nagy veszekedés volt, ami felnyitotta a szemeit. Persze csak egy időre. Mindig megígéri, hogy változtat, egy napig rendben is van, segít, de akkor sem mehetek el egy óránál tovább sehová. Remélem, sikerül majd veszekedés nélkül megoldanotok, sok sikert.
2012. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Amikor a gyerek alszik, nem akarom felkelteni veszekedéssel, amikor ébren van akkor meg rá figyelek.

Éjszaka nem tudom kipihenni magam, napközben is max 2 órát ha sikerül.

A bevásárlást is meg tudnánk oldani, hogy valaki vigyáz a gyerekre, a másik bevásárol. Nem, mert ő fáradt, én járjak a gyerekkel bevásárolni. Kocsi nélkül meg igencsak nehéz, pláne hogy domb tetején lakunk.


Mikor eldöntöttük, hogy gyereket szeretnénk, mindent átbeszéltünk mit hogyan fogunk csinálni. Semmi se úgy történik! :(

2012. márc. 4. 16:44
 9/31 anonim ***** válasza:
17%

Már bocs,de a párod ha jól értem egész nap azon fáradozik,hogy titeket eltartson.Alapvetően a gyereknek az anyjára van szüksége,az apjához azon kivül,hogy egy ember,aki szintén szereti,semmi köze(legalábbis ő azt nem érzi).A férfi se kötődik úgy a gyerekéhez,ahogy az anya.Te azért lettél anya,mert szeretted volna.Ő nem feltétlenül azért dolgozik,mert imádja csinálni,hanem hogy legyen pénze neki,és Nektek.Ezt azért becsülni kéne.Tudom,milyen a gyerekkel(én nekem is van kettő),és állítom,hogy sokkal élvezetesebb,mint a kemény meló(mert abban is volt részem..).Párod ha jól értettem 10-12 órát dolgozik!!Nyilván elfárad...hogy te elfáradsz,az meg természetes,te vállaltad az anyaságot,és a ygerekednek terád van nagyobb szüksége,nem az apjára.Hogy szerencsétlen meg elmegy néha kikapcsolódni,az is teljesen temrészetes.Ennyi meló után...

És még egyszer mondom,te vállaltad az anyaságot,ez ebből áll,hogy 24ből 24et a gyereked mellett kell töltened.Nem lenne fer a barátod nyakába sózni őt,mert nem az ő dolga!

2012. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igen, a gyereknek anyára van szüksége, nem egy hullafáradt személyre.

Ennyi erővel egyedül is nevelhetném a gyerekem, hiszen azon kívül, hogy megcsinálta, nem sokat törődik vele.


Neki jár a kikapcsolódás, mert ő "csak" 10 órát dolgozik. Nekem nem jár, mert én 24 órából 24ben készenlétben állok.

Én hordtam 9 hónapig a szívem alatt, én kínlódtam vele a szülésnél (nehéz szülés volt), én vagyok vele 24 órából 24et.

Ahhoz képest, hogy van gyereked, azt hiszed, hogy az anyaságban nem lehet elfáradni!

2012. márc. 4. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!