Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parom 8 eves lanya, amikor...

Parom 8 eves lanya, amikor itt van nalunk, velünk akar egy agyban aludni, mindenfele mondvacsinalt indokkal. A parom engedi is, de en olyankor nem tudok aludni. Hogyan kezeljem ezt? Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jo legyen?

Figyelt kérdés

Parom probalja ravezetni - dicserettel, stb. - hogy mennyivel jobb a sajat agyaban aludni, de nem megy. Parom nem is banja, de en nem tudok aludni, mikor ö is az agyban alszik velünk. Otthon a kislany egy kupacban alszik az anyjaval, es a testverevel, akik szerintem azert nem alszanak nalunk, mert nem lehet bujni, illetve, mert anyu mindent rajuk hagy.

A masik teso 11 eves, harmadik meg 6, ö külön alszik tölük, de nonstop riasztja az anyjat, ejjelente 5-6szor is, vagy szomjas, vagy csak birizgalni akarja az anyja hajat, vagy mittomen. Az anyja meg rohan mindig. Normalis dolgok-e ezek? /Engem zavar, mert mikor iskolas voltam, mar reg külön szobaban, önalloan aludtam, meg a tesom is. Nem örülök neki, mikor velünk alszik, mert bar a paromnak a gyereke, nekem idegen erzes, barmilyen durvan is hangzik./ Feltekeny nem vagyok a kislanyra, kimondottan jo a kapcsolatunk, csak fura nekem mindez, nem tudom, hogy kezeljem civilizaltan.


2012. márc. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

28, nekem akkor sem normalis, hogy egy nyolceves gyerek együtt alszik ejszaka az apjaval, ugy, hogy az apja elettarsa is ott alszik velük, de ez az en verziom.

Amugy meg sosem zavarom öket, amikor a gyerekek itt vannak, többnyire hatterbe vonulok, hagyom öket ervenyesülni, de az agyamba alvas valahogy nem fer bele. :)

2012. márc. 5. 15:31
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Én pici baba korom óta külön szobában, külön ágyban alszom. Kb. tízéves koromig előfordult olyan félévente egyszer, hogy rosszat álmodtam és átszaladtam bebújni az anyukám és apukám közé. Ilyen helyzetben, alkalomszerűen el tudom képzelni, meg betegség esetén is. De szerintem valami pszichés sérülés, hogy egy 8 éves kislány minden nap az anyjával/apjával akarjon aludni (ugye mikor kinél van). Az én szüleim sem örültek volna ha minden nap ezt csinálom... volt olyan osztálytársam gimiben aki meg 13 éves koráig a szüleivel aludt... szerintem ezek beteges dolgok. Valahogy át kellene nevelned a nagylányt, hogy aludjon egyedül.


Egyébként sok ennyi idős gyerek épp hogy imád egyedül aludni vagy testvérekkel közös szobában, mert éjszaka lehet sutyorogni meg játszani ha nem fáradtak...

2012. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Mindharom gyerek ezt csinalja, szerintem itt az anya a psziches serült, ezert neveli igy a gyerekekeit...

Amit hallottam vele kapcsolatban, hogy pocsek körülmenyek között nött fel, egy anyanak nem nevezhetö nö nevelte. Szerintem ezert ez a majomszerü csimpaszkodas a gyerekekbe, mar attol is elsirja magat, ha a gyerekek szoba kerülnek, barmilyen szinten. Ö szoktatta be az agyukba öket is mar kisbaba koruk ota. Szoval a kulcs ö lenne, de sztem eselytelen.


Amugy meg köszönöm a valaszodat, pontosan ugyanezt erzem a dologgal kapcsolatban, hogy beteges.


Parommal az elöbb beszeltem erröl, ö sem tartja helyesnek, de mondta, hogy tartsuk szem elött, hogy a gyerek ehhez van otthon szokva, igy nekünk sincs valasztasunk tul sok, vagy nem lesz kedve itt aludni, ugyanugy, mint a masik kettönek. (Szerintem amugy tul nagy hatalmat es döntesi szabadsagot hagynak a gyerekeknek, ez felelötlenseg. De ez mar nevelesi tema, amihez ugyebar semmi közöm. :/

2012. márc. 5. 18:14
 34/43 A kérdező kommentje:

Jah, es ahhoz sincs tul sok kedvem, hogy en "marjam el" a paromtol a gyerekeit azzal, hogy nem engedek ilyen ügyekben. Hat nem egyszerü. Nem tudom, mit tegyek. Ha az eszemre hallgatok, egyertelmü a dolog, vedem a velemenyem. Ha a szivemre, akkor mindenben tamogatom a paromat, es ha a gyerekek elfostosodnak, akkor az mar legyen az ö bajuk a volt felesegevel.

Egyebkent meg nem tudom, a nöt nem zavarja, hogy a gyereke idegen növel alszik egy agyban...? Hm.

2012. márc. 5. 18:17
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom normálisnak. Nekem is elváltak a szüleim, de nem aludtam egyikükkel sem. Apuval akkor aludtam együtt, amikor rendeztük be az új lakását és nem volt még ágya, csak nekem. De ez nem volt 1 hónap sem (akkor 9 éves voltam). Aztán aludtam vele még úgy 12 évesen egyszer, mert erősködtem, hogy nem fogok félni a filmtől amit kinéztem magamnak, de lámpaoltás után spuriztam a paplanommal apu mellé. Többre nem emlékszem és nem is hiszem, hogy volt ilyen. Míg együtt éltek is remekül megvoltam a saját szobámban a saját ágyamban, reggelente bemásztam azt nem mondom, hogy nem, de az is lecsengett úgy 7évesen (olyankor már fent voltak anyu mindig felvitte reggel a kávét apunak amit együtt ittak meg, akkor mentem át én is). Sőt édesanyám második férjének is van egy gyereke az előző házasságából, de ők sem aludtak együtt. Nem hiszem, hogy az együtt alvás amiatt van, hogy minél többet legyenek együtt. (persze lehet, hogy ez máshol így van)


Szóval a helyetekben megpróbálnám külön alvásra szoktatni a kislányt. Nyugodtan meséljen neki apu lefekvés előtt, maradjon vele a szobában villanyoltás után is, de rá kell jönnie, hogy az alvás alvásra van és nem egy csoportos tevékenység.

2012. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Ha idegennek érzed a kislányt akkor ne is akarj szerintem beleszólni kettőjük alvási szokásaiba.Ha így szokta meg hagyni kell,majd kinövi pár év múlva.Ahány ház annyi szokás.
2012. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

sok válasz született, csak annyit tennék hozzá, hogy én is sokáig aludtam a szüleimmel kb. 9 éves koromig. Féltem a sötétben egyedül, soha nem tudtam elaludni, állandóan rettegtem. Volt olyan, hogy a helyemre vitt apukám, mikor elaludtam és az éjszaka közepén sikítva álltam az ágyamban és arra keltem hogy a szüleim ott állnak körülöttem ijedten.

Szóval a tolerancia szerintem fontos.

2012. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Anyukával nincs gond,ahogy irod,imádja a gyermekeit és a rossz gyermek kora miatt nehezebben engedni el a gyermekeit(legyen itt szó akár csak különalvásról).Amig mindenkinek megfelel nem szabad és nem is kell beleszólni.Majd a gyerekek külön mennek az ágyikujokba,ha számukra kellemetlen.

Kérdező! Pároddal beszéld meg, és a kislánnyal is. Kitartás és sikerüljön olyan megoldást találnotok ami mindenkinek megfelelő.

2012. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Kösz a tovabbi valaszokat. Parommal ismet beszeltünk a dologrol, es arra jutottunk, hogy persze, ha remalma van, vagy barmi baja, akkor felebreszhet minket, es a parom atmegy hozza, mellebujik, ha elalszik ott a kislannyal, elalszik, ha ebren marad, mire a kislany elalszik, visszajön hozzam. De az, hogy a nyolceves nalunk aludjon rendszeresen, abban megallapodtunk, hogy nem tesszük a tovabbiakban. Akarmi is van otthon az anyjanal, az ott van, nem nalunk. Persze minden kimeletesen adagolva.

Es azon is gondolkodtunk, hogy mi van, ha anyukaval pl. törtenik vmi (ne törtenjen, de sosem lehet az ilyesmit teljesen kizarni!), es hosszabb tavon nekünk kell a gyerekekre vigyazni, es mar mind a fejünkre nött, mert tudjak, hogy amikor nalunk vannak, barmit meg lehet csinalni, mert nincsenek szabalyok, következetesseg...?

2012. márc. 9. 10:58
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Amikor mi is külön voltunk a feleségemmel 1évig,velem aludt a kislányom.Az akkori barátnőm,egyszer elkezdet okoskodni,és nem akarta a kislányomnak engedni,hogy velem aludjon.Pedig annyira vágyott rá mert ez tényleg ritka alkalom volt.Szóval,kihívtam a szobából pakolj össze és akkor itt elválnak az útjaink.Nekem a kislányom a világon a legfontosabb és nem engedném,egy nőnek sem bármilyen kapcsolatban korlátozzon a lányommal szemben,legyen ez együtt alvás.Jobb lenne,ha elfogadnád,fontosabb lesz mindig a lánya neki mint te,ha normális Apa,és szerintem az mivel a kislány kedvében jár,és vágynak egymásra.Ha lenne egy saját,gyereked aki nem "idegen" neked és 2heten látnád,szerintem nem alkalmaznál nála vasszigort.
2012. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!