Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parom 8 eves lanya, amikor...

Parom 8 eves lanya, amikor itt van nalunk, velünk akar egy agyban aludni, mindenfele mondvacsinalt indokkal. A parom engedi is, de en olyankor nem tudok aludni. Hogyan kezeljem ezt? Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jo legyen?

Figyelt kérdés

Parom probalja ravezetni - dicserettel, stb. - hogy mennyivel jobb a sajat agyaban aludni, de nem megy. Parom nem is banja, de en nem tudok aludni, mikor ö is az agyban alszik velünk. Otthon a kislany egy kupacban alszik az anyjaval, es a testverevel, akik szerintem azert nem alszanak nalunk, mert nem lehet bujni, illetve, mert anyu mindent rajuk hagy.

A masik teso 11 eves, harmadik meg 6, ö külön alszik tölük, de nonstop riasztja az anyjat, ejjelente 5-6szor is, vagy szomjas, vagy csak birizgalni akarja az anyja hajat, vagy mittomen. Az anyja meg rohan mindig. Normalis dolgok-e ezek? /Engem zavar, mert mikor iskolas voltam, mar reg külön szobaban, önalloan aludtam, meg a tesom is. Nem örülök neki, mikor velünk alszik, mert bar a paromnak a gyereke, nekem idegen erzes, barmilyen durvan is hangzik./ Feltekeny nem vagyok a kislanyra, kimondottan jo a kapcsolatunk, csak fura nekem mindez, nem tudom, hogy kezeljem civilizaltan.


2012. márc. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%

10-42:


miből következik ,hogy a kérdező nő ?

mert az írása alapján akár a férfi is lehetne


Értelmezd:n együtt él a kérdező valakivel, akinek a gyerekeinek az ANYJÁT emlegeti. Valószínű, hogy mivel anyuka már van, a kérdező párja az apuka kell, hogy legyen, aki általában férfi.


Vagy lehet a kérdező is férfi, bár ekkor a párja egy másik férfi kell, hogy legyen. De nem hiszem, hogy ez a felállás.


Ha a kérdező férfi lenne, akkor a gyerekek anyja vele élne,

2012. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
:) Nö vagyok. Nem kell tovabb logikazni rajta. :)
2012. márc. 5. 12:38
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy sokkal jobb lenne a gyerekeknek,ha önállóságra nevelnék őket.

Kérdező,ezzel úgysem tudsz mit csinálni,addig költözz át.Ennyi.

2012. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Atköltözni nem fogok az biztos, nekem az az agyam, inkabb akkor megprobalok együtt elni a szituval, es megprobalok nem foglalkozni azzal, hogy ott van az agyban. Nem fogom erösiteni benne azt, hogy barmit megtehet, mert ritkan van itt. Mar igy is tul sokat megengednek maguknak, kerem es köszönöm, meg szia nem szerepel a szotarukban, ugy kell eszükbe juttatni. Sajnos el vannak kenyeztetve kisse, de attol meg aranyosak es szeretem öket, de nem fogom alaadni a lovat, az tuti.
2012. márc. 5. 14:07
 25/43 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon érdekesek voltak a válaszok számomra. Nem tudom, hogy én vagyok e eltájolva, vagy sem, de nekem az a véleményem, hogy egy 8 éves gyereknek a saját ágyában a helye, nem a szülőében. Még akkor sem, ha elváltak a szülők. Mi is ilyen szituban vagyunk, nálunk 5 éves a párom lánya, de a szabályok az elejétől le vannak fektetve és punk tum, mindenki alszik a saját ágyában. Nekem az is fura lenne ha a párom a lányával akarna aludni helyettem. Másrészről nehogy már az normális legyen, hogy éjjelente 5-6-szor kelljen felkelni ekkora gyerekekhez. Anyuka nem dolgozik? Vagy nem számít neki, hogy nincs kipihenve? Egyáltalán ekkora gyerekek mi a fenét akarnak éjjel? Valamit ott nagyon elrontanak ahol a gyerekek ezt természetesnek érzik, hogy a szülőt éjjel macerálni kell mindenért. Én a kérdező helyében megbeszélném a párommal, hogy ez nem egészen normális, mert felnőttek egy pár, ők együtt alszanak, a gyerekek meg a saját ágyukban, és nappal lehet velük foglalkozni amennyit csak lehet. Az, hogy a kérdező menjen külön szobába vagy ágyba, szerintem eszement ötlet. Hol élünk? Ez a baj a mai világban, hogy gyerekek úgy nőnek fel, hogy azt hiszik a felnőttek kiszolgáló egység. Sem önállóságot, sem talpraesettséget nem tanulnak, aztán csodálkoznak hogy nem boldogulnak az életben. Én a párom kislányához igen szigorú vagyok ilyen dolgokban, akár csak a saját fiaimhoz, és imád a kislány, le sem tudom vakarni magamról. Szóval kérdező, nyugodtan állj ki azért, hogy mindenki a saját ágyában aludjon, mert ez a normális.
2012. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem meg 2 hetente 2 éjszaka nem sok, az a szerencsétlen gyerek így is elég rossz helyzetben van? Te meg kérdező, nem furcsállottad, hogy a "párod" otthagyta a 3 gyermekét feleségével együtt? Ilyennel akkor sem állnék le, ha több férfi nincs a világon. Hogy élnek most, miután a családfenntartó otthagyta a nagycsaládot?! Uramisten...
2012. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
99%
Írok nektek egy konkrét esetet arról, hogy egy ember jósága milyen korán észrevehető. Nagyon rég volt, egyik fiam olyan két éves lehetett, mikor is egy reggel jövök ki a szobából megyek a konyhába , hát az én kisfiam odahúzta a széket és felmászott a konyhaszekrényre. Előtte egy doboz margarin, kenyértartó teteje felnyitva, csipkedi a kenyeret mártja a margarinba, falatozik. Kérdem tőle: Megéheztél, fiam? Beszélni még nem tudott, csak bólintott komolyan. Aztán, miért nem szóltál? Felhúzta a kis vállait és a szemével hunyorítva jelezte, hogy én még aludtam... Őszinte legyek? Könnybe lábadt a szemem. Hogy ennyi idősen is már tudja, hogy amit egyedül meg tud oldani, ahhoz nem kell segítség, és feleslegesen nem zavarunk senkit.
2012. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a 8 éves kislány az apjával alszik, az normális, mert ritkán látja.

Az viszont nem, hogy a 6 éves gyerek 5-6-szor ugráltatja az anyját éjszakánként.

Miért nem készítenek be neki egy üveg vizet este, igyon abból, ha szomjas.

Az, meg, hogy birizgálni akarja 6 évesen az anyja haját, és éjjelente ezért felébreszti, az simán tiszteletlenség a gyerek részéről.

Iskolás korú gyerekről beszélünk, nem egy csecsemőről.

Milyen már, hogy egy ekkora gyerek nem hagyja aludni az anyját, és ilyen hülyeségekkel csicskáztatja éjszakánként, hogy "ébredj, mert birizgálni akarom a hajadat, gyere ide!"?

Ebből mi lesz később?

"Anya hozd be a kajámat, vidd ki a tálcát, hozzál vizet, tedd ki a cuccom, pakolj utánam, szolgálj ki, gyere ide, menj oda" még tizenévesen is?

Így nőnek a szülők fejére a gyerekek.!

Ez a tisztelet hiánya a gyerek részéről, mert annyiba nem nézi az anyját, hogy tekintetbe vegye, hogy ő is ember, és szeretne végigaludni egy éjszakát, nem 5-6-szor rohangálni a gyerekéhez piti dolgokért.

2012. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm a megerösitest, vegre több hasonlo gondolkodasu megnyilvanulas.

Amugy gondolkodtam rajta, ez a kesöbbiekben sem jo a gyerekeknek, akarki akarmit is mond...


Aki meg a paromat minositette (asszem 16-os), annak csak annyit, hogy bar nem tökeletes a parom, de emberböl van izig verig, es a gyerekei es a volt felesege is eleg nagy labon tudnak elni, anyagilag nem szükölködnek. Összeget nem mondok, mert sokan el sem hinnek. Nem is fontos.

A ket alkalom kethetente: keves, de nem jelenti azt, hogy szabalyok nelkül kell, hogy teljen! Ettöl meg lehet felhötlen, a szabalyok arra jok, hogy mindenki tudja, merre hany meter. Butasag azt gondolni, hogy attol jobb lesz a gyereknek, hogy azt csinalhat, amit akar. Dehogyis! Csak artasz vele.

2012. márc. 5. 15:24
 30/43 A kérdező kommentje:
bocs, nem 16-os, 26-os. :)
2012. márc. 5. 15:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!