Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kérjek...

Mennyi gyerektartást kérjek és mivel indokoljam az összeget?

Figyelt kérdés

14 éves lányomért otthoni helyzete miatt gyermekelhelyezési pert indítottam. A körülmények miatt szinte biztos, hogy hozzánk kerül, de bíróság felhívta a figyelmemet, hogy a tárgyalásra határozott elképzeléssel érkezzek a gyermektartásdíj mértékét illetően és azt indokoljam is.

Én már 11 éve fizetek az anyjának gyermektartást. Másfél évvel ezelőttig mindig 11 ezret fizettem a válásnál megítélt 10 ezer helyett, hogy azt a gyermeknek adja oda zsebpénzként, vagy hogy ezt pluszban költse rá. Ezen felül én minden évben beszálltam a tankönyv vagy a tanszervásárlásba és a gyermek ruházkodásába is,/ minden évben 3-4 alkalommal bevásároltam neki több garnitúra fehérneműt zoknit, pólót, nadrágot pulóvert télen csizmát, sapkát kabátot, nyáron szoknyát, sportcipőt szandált, fürdőruhát papucsot vettem neki /.

A lényeg az, hogy anyuka így is mindig a fejemhez vágta, hogy ez a pénz semmire nem elég még a családi pótlékkal együtt sem.

Az lenne a kérdésem, hogy én kérhetem a bíróságot, hogy az anyuka keresetének 25 %-a, de minimum 20.000 Ft legyen a gyermektartási díj? Indok az, hogy az anya szerint az én általam fizetett 10 ezer semmire nem volt elég? Ill. azt mondják sokan, hogy az indok, hogy egy 15 éves gyermeknek nagyobbak az igényei mint 10 ezer ft? Csak azért kérdezem, mert nem akarom, hogy úgy nézzen ki, hogy a pénzre hajtok, de túlságosan alábecsülni sem akarom az összeget, hiszen neki 10 évvel ezelőtt ítélték meg a havi 10 ezer Ft-ot.

Jaj igen és ami a legfontosabb lenne, hogyha összeggel nem is, de valamilyen épkézláb indokkal tudnátok nekem segíteni?



2012. márc. 5. 11:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Igen 20%, de megkérdezhetem most miért került hozzád?
2012. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Hát az a 10000 max zsebpénznek elég, én mindenképp többet adtam volna, ha nem , akkor pedig félreteszem a gyereknek, ez azért botrány ma gyerktartásra. Mindegy. Ő is hozzád akar menni? Mert 14 fölött számít az akarata! Ha tényleg nem fogadta el az anya a több pénzt, kérj fizetés 20%-át.Ez a szabály, 15-25% /gyerek, nem kell indok!
2012. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
10%
Boritákolo,hogy te egy önző ember vagy és a gyereked nem fogja jól érezni magát nálad :(
2012. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%
boccs:***Boritékolom***
2012. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

És, kedves Előttem szóló, ezt mégis miből szűrted le???


Ha egyszer a bíró maga hívta fel a figyelmét arra, hogy a következő tárgyalásra készüljön fel ezzel is, akkor mégis miért baj, hogy téma ez, és megkérdezte?

Nem értem, ettől a gyerek miért ne érezné magát jól nála?

2012. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

11 ezret fizettem a válásnál megítélt 10 ezer helyett


Remélem ettől a hatalmas összegtől még nem haltál éhen.

és lenne képed a dupláját kérni....

2012. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ti nem tudtok olvasni, igaz, hogy annyit ad, de azonkívül telefont, ruhákat stb. vett neki, vagyis egy részét így adja. Hagyjátok már a szapulását.
2012. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%

10 ezer forintos gyerek tartásnál az a minimum hogy valamibe beszállok ez a pénz 10 éve is nevetséges volt nem kell a mellék duma.

Most lenne képe a dupláját kérni pedig ő sose fizetett ennyit csak néha megerőltette a pénztárcáját.

2012. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező egy önző ffi,ennyi....mint úgy általában

a férfi népség....

2012. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

És, ha a kérdést egy nő tette volna fel, akkor is így ki lenne mindenki akadva azon, hogy pénzt akar?

Csak mert olvastam már hasonlókat, akkor is a férfit szidták... Szóval nem értem, de komolyan.

Én nő vagyok, de igyekszem neutrálisan megítélni a helyzetet. A bíró felszólította a Kérdezőt arra, hogy ezekre a kérdésekre nyilatkozzon a következő tárgyaláson. Ő meg tőlünk kérdezte, hogy mégis, mikre lehet hivatkozni a bíróság előtt. Ebben semmi rosszat nem látok. Jogász vagyok, naponta 15 hasonló kérdéssel jönnek hozzánk.

Nyilván mindenkit érdekelnek a lehetőségei, nem kell ehhez se számítónak, se gonosznak lenni.

2012. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!