Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kérjek...

Mennyi gyerektartást kérjek és mivel indokoljam az összeget?

Figyelt kérdés

14 éves lányomért otthoni helyzete miatt gyermekelhelyezési pert indítottam. A körülmények miatt szinte biztos, hogy hozzánk kerül, de bíróság felhívta a figyelmemet, hogy a tárgyalásra határozott elképzeléssel érkezzek a gyermektartásdíj mértékét illetően és azt indokoljam is.

Én már 11 éve fizetek az anyjának gyermektartást. Másfél évvel ezelőttig mindig 11 ezret fizettem a válásnál megítélt 10 ezer helyett, hogy azt a gyermeknek adja oda zsebpénzként, vagy hogy ezt pluszban költse rá. Ezen felül én minden évben beszálltam a tankönyv vagy a tanszervásárlásba és a gyermek ruházkodásába is,/ minden évben 3-4 alkalommal bevásároltam neki több garnitúra fehérneműt zoknit, pólót, nadrágot pulóvert télen csizmát, sapkát kabátot, nyáron szoknyát, sportcipőt szandált, fürdőruhát papucsot vettem neki /.

A lényeg az, hogy anyuka így is mindig a fejemhez vágta, hogy ez a pénz semmire nem elég még a családi pótlékkal együtt sem.

Az lenne a kérdésem, hogy én kérhetem a bíróságot, hogy az anyuka keresetének 25 %-a, de minimum 20.000 Ft legyen a gyermektartási díj? Indok az, hogy az anya szerint az én általam fizetett 10 ezer semmire nem volt elég? Ill. azt mondják sokan, hogy az indok, hogy egy 15 éves gyermeknek nagyobbak az igényei mint 10 ezer ft? Csak azért kérdezem, mert nem akarom, hogy úgy nézzen ki, hogy a pénzre hajtok, de túlságosan alábecsülni sem akarom az összeget, hiszen neki 10 évvel ezelőtt ítélték meg a havi 10 ezer Ft-ot.

Jaj igen és ami a legfontosabb lenne, hogyha összeggel nem is, de valamilyen épkézláb indokkal tudnátok nekem segíteni?



2012. márc. 5. 11:16
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki megvédett a szapulóknak pedig üzenem: Igen lenne képem elkérni ennyi pénzt mert az anyuka egy hónapban több mint 350.000 Ft nettó fizetést kap ezzel szemben az én nettóm az 98.000 Ft. Amiből fizetem a lakásom hitelét fizetem a 10.000 Ft-os gyerektartást ruházom a nagylányom fizetem az iskolai ebédjét feltöltöm a telefonszámláját fizetem a rezsimet, és van a mostani párommal / akivel már 9 éve együtt vagyunk / két közös gyermekünk őket is ellátom. Sőt annak idején a házunk ami közös volt otthagytam nekik, mert az értéke nem volt annyi,akkor hogyha eladjuk tisztességes helyen vegyen egyet magának meg a gyereknek. Uram bocsá, hogy így gondolkozom, de ha már ennyire nem érdekli a gyermeke sorsa ahogy ki is jelentette, akkor miért legyek vele én tisztességes? A pénzt az utolsó fillérig a gyermekre költeném, mint ahogy eddig is sokat költöttem rá, hiszen nekem ő is a szemem fénye mint a másik kettő, arról nem tehet a gyermekem hogy az anyjának ilyen a hozzáállása. Jó emberrel állt össze a válás után sok pénze lett, de sajnos kicsinyes és fukar ember. Én amikor akartam többet fizetni nem kért belőle mégis akkor mit kellett voln tennem? Ráerőszakoljam a pénzt az anyukára? Így maradt nekem a vásárlás a kirándulás a tábor az ebédpénz és minden tőlem telhetőt megtettem eddig is. Hány olyan embert ismerek, aki még a 7-8 ezer forintot is sajnálja kifizetni.

Elvakult és elfogult válaszadók többsége, de azt már csak egy ember kérdezte meg, hogy miért akar a lányom hozzámkerülni. Azért mert az édesanyja nem kezeli őt emberként. Csúnyán beszélnek vele, mindenna megaláázzák sőt odáig merészkedett az anyuka, hogy amikor megtudta hogy a lánya el szeretne jönni szembeköpte mondván ennyit érdemel a gyerek. A bőre alatt is pénz volt, de amikor a kislányomból nagylány lett az iskolából én hozzám jött , mert az anyja azt mondta neki, hogy apás hétvége következik, gondoskodjon apád a betétről :-@@@@ A gyerek nem az anyjával, hanem az én párommal beszélte meg ezeket a dolgokat sőt minden mást is vele szokott, mert az anyját hidegen hagyják ezek.

SZÓVAL MIELŐTT ÍTÉLKEZEL, GONDOLD ÁT, HOGY JOGOS E!!!

Könnyű arc nélkül másokat támadni, de kíváncsi lennék, ha ilyen helyzetben lennél te is kedves szapuló, akkor is ez lenne a véleményed? Illetve ahogy már előttem sokan írták is, ha nem apuka hanem anyuka lennék, akkor is ellenérzéseid támadnának, vagy akkor biztosítanál az őszinte sajnálatodról és mélyen elítélnéd az apukát ugyebár?!?

2012. márc. 6. 10:39
 22/26 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük. Mi is apukánkhoz kerültünk, nála nőttünk fel, és semmi gond nem volt: nyugodtan, kiegyensúlyozottan nőttünk fel, és csak nevetni tudtam, ha "lesajnáltak" azért, hogy nem anyunál vagyunk.

A te lányodnak is biztos jobb lesz így!

Sok szerencsét nektek!


És a tárgyalásra készülj fel: nyugodt, tárgyilagos legyél. Az anyagiak ne a tárgyalás fő témáját tegyék ki (már, ha a gyerekelhelyezésről is most kell még dönteni), de nyugodtan mondd el, hogy mennyi pénzre gondoltál. Az, ha nem eltúlzott, akkor nem baj, hogy meghaladja, amit te fizettél, mert rengeteg más szempont is van még. Meg egy dolog, amit kérsz, a bíró meg majd megítél valamennyit.

Szerintem havi 20.000,- ebben a helyzetben valószínű... Persze minden körülményt nyilván nem ismerek, szóval a leírtak alapján gondolom.

2012. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Jajj és azt még gyorsan hozzátenném hogy bár a mai világban nem olyan sok pénz a 418.734 Ft, de jelenleg ennyi pénz van a gyermekem saját nevére félretéve és ezt egyedül én gyűjtögettem neki össze, bár hozzásegített a bank is némi kamattal. Többre sajnos nem tellett, de én úgy gondolom ez is valami, ha más nem a főiskola elkezdéséhez elég lesz neki.
2012. márc. 6. 11:08
 24/26 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es kommentelő!


Köszönöm a választ és a kedves szavakat. A lányom úgy fogalmazott, hogy lélekben már náluk van. Nyilván nem szeretnék a pénzen vitatkozni majd, hiszen nem az a fő célom, sőt ha választás elé állítanának, hogy csak akkor nevelhetem én h nem kérek pénzt isten látja lelkem azonnal lemondanék róla. Viszont ha kérhetek akkor igenis kérni fogok, mert az jár neki és NEM NEKEM. Igazból én nem is gondolkoztam ezen, csak a levél végére van odabiggyesztve hogy határozott elképzeléssel és indoklással érkezzek. Én azt hittem, hogy most csakis és kizárólag a gyermekelhelyezésről döntenek, nem tudtam hogy egy füst alatt intézik.

2012. márc. 6. 11:13
 25/26 anonim ***** válasza:
Elolvasván ezt a kommentedet boccs,hogy itálkeztem,de tényleg!!!!
2012. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Pontosítani szeretnék: az ÁLTALÁNOS bírói gyakorlat szerint a fizetés 20%-át ítélik meg, és ehhez szoktak még párosítani minimum összeget, amit a gyerek szükségleteinek megfelelően számolnak ki.


A gyerektartás a fizetés 15-25 %-ban határozható meg vagy fix összegben. Egy gyereknél veszik az átlagot, így lesz 20 %. Vagy fix összeg, de az ritka, mert nem értékkövető.


Ha tényleg ki akarod mutatni "mennyibe kerül a gyerek", akkor sorold fel azokat a dolgokat, ami a gyerek ELEMI szükségleteibe tartozik: étkezés (zsemlétől a csokoládéig), az iskolai költségeket (éves szinten ez kb. 100eFt), ruházkodást, és a rá eső rezsi költségeket. Ezen kívül említsd meg az egyebeket: különóra, úszás, tábor, könyvek, mozi, meg amit tényleg szeret és csinál és megkap a gyerek.


Ennek alapján kalkulálj. Ma kb. 40eFt-tól indult, mert a bíróság álláspontja szerint 80eFt-ba kerül a gyerek ellátása.

2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!