Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok rá, ha...

Ti hogyan reagálnátok rá, ha a nagynénétek folyamatosan különbséget tenne köztetek és a testvéretek között?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 18:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy a nővérem nyitottabb, közvetlenebb ember, mint én.


De úgy érzem, hogy pont ezért, mert én introvertált vsgyok, szóval ezért kellene normálisabban viszonyulnia hozzám. Így sem vagyok szívesen társaságban, hát ha még ennyire kimutatják, hogy mennyire nem kívánatos a jelenlétem.


Köszi mindenkinek a választ!

2012. márc. 7. 13:16
 12/20 anonim válasza:
100%
Nalunk a gyerekeimmel csinalja ugyanezt a parom anyja. Kuzdunk ellene kemenyen, es nagyon sokszor beszol a parom az anyjanak emiatt. Vannak apro sikerek, de alapvetoen ez mindig igy lesz majd. Verzik a szivem a mellozott gyerekemert, de a tavolmaradason kivul mast nem tudok tenni. Parom nagymamaja is ugyanezt csinalta a sajat gyerekeivel meg az unokaival is. Parom novere az utolso 10 evben feleje sem nezett. Megertem miert. Nalunk/nalam is volt valami ilyesmi, csak nem annyira durvan. En szep lassan kiszalltam az eletukbol szinte teljesen. Havonta-kethavonta elviszem a gyerekeket, akkor elkezdek ujsagot vagy konyvet olvasni, par ora mulva meg hazaviszem a gyerekeket. Ennyi. Eld a sajat eleted, keress igaz baratokat, tarsat.
2012. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem megkérném,hogy ne tegye.De komolyan.
2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A Párom szülei olyan keményen nevelték őt is és a bátyját is, hogy nem is volt gyermekkoruk. A bátyján 16 éves kora után enyhült a szorítás, mert az alföldön a a fiú értékesebb, mint a lány. Azonban: a bátyja sokkal több támogatást kapott - autó, sok ajándék, komoly házépítés-segítés, szimpatikus beszédek bátyja gyerekei és unokái irányába is, - mint a Párom. Szóltam, reklamáljon, mert ez már nem divat, de a terror miatt nem mer; fél tőlük.

Állandóan: Lacikám így, úgy.

Ha nem feltétlen szükséges, nem is látogatom őket. . .

2012. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem sok dolgot tudsz vele csinálni, maximum felülkerekedni rajta.

engem nem a testvéremmel hasonlítgatott, hanem jó esetben a saját lányaival, rosszabb esetben csak hátulról jövően járatott le. Anyukámnak 22 éves koromban esett le, hogy nem véletlenül éreztem úgy a nagynénémmel kapcsolatban ahogy. nem akartam neki panaszkodni, nem lett volna értelme (pedig csak sógornője), mindig tudta, hogy nem jó indulatú, de azt nem, hogy mennyire bántott engem...

Elkerülni nem lehetett a találkozást, hiszen szembeszomszédok voltunk...

Engem már nem bánt, mert rendben vagyok önmagammal, sem több sem kevesebb nem lesz az ember egy másik ember miatt, viszont gyerekkoromban azt a kevés önbizalmamat is meg tudta ingatni...


25/L

2012. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 85469 válasza:
100%

hashajtót tennék az ételébe vagy az italába..:-)

aztán egyszer ha szóba kerülne elmondanám neki hogy én voltam, és elmondanám neki hogy miért..:-)

2012. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mokbogy válasza:
én pontosan lesz@rom az egészet. mi unokahúgommal nőttünk fel együtt, és ő volt a kedvesebb az egész rokonságnak, de pl én gyerekkoromban is tudtam, hogy ha így viselkednek velem, akkor nincs is szükségem rájuk. 14 éves koromban végleg sikerült itthon kiharcolnom, hogy többé nem megyek rokonlátogatásra:D nem is mentem soha többet. ha nem foglalkozol vele könnyebb lesz, és ne tántorítson el ha anyagi javakban ő többet kap nálad...
2012. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Engem egyáltalán nem zavarna. Én fiú vagyok, a tesóm lány.. Utálnám ha én is babát kapnék karácsonyra, mint a tesóm. :)
2012. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tortillavadász válasza:

Szerintem próbáld meg még egyszer elmondani anyukádnak, hogy téged mennyire bánt, hogy így viselkedik veled, aztán kezdj sztrájkba: ha el is kényszerítenek, vigyél könyvet vagy tankönyvet és azt olvasgasd a társaságában. És szólogass vissza neki úgy, hogy anyád kínosan érezze magát. Nem kell durván, de utálatosan. :o) És lehet, hogy a nagynéni nem is veszi észre magát, szóval nyugodtan visszakérdezhetsz, hogy "miért, a kis kedvence nem ér rá megtenni?" Hátha megsértődik, és nem szól többet hozzád. ;o)


Egy idő után anyukád megengedi majd, hogy otthon maradhass, ha hozzá készülnek látogatóba.


És ezt úgy mondom, hogy én a saját anyámhoz nem hordom a gyerekeimet, mert ugyanezt csinálja öcsém gyerekeivel. Egy anyának úgy gondolom, hogy nagy a felelőssége, és muszáj lenne megvédenie a gyerekét, ami csalódástól és bántástól csak tudja.

2012. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Balogh Ildiko-Eva válasza:
En nem adnek alkalmat arra,hogy kimutassam mennyire faj.Mikor jonne,felrevonulnek,elo sem jonnek amig el nem megy.Jo napot es viszlaton kivul tolem egyebet nem kapna.Valoszinu neki meg jol is esik latni,hogy szenvedsz.
2012. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!