Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van öcsémnek?

Igaza van öcsémnek?

Figyelt kérdés

Hazajött öcsém a suliból és megkértem rá, hogy menjen le a boltba (fél percre sincs tőlünk a bolt). Én főztem és mondtam, hogy szívesen elmosogatok helyette (egyikőnk főz, a másik mosogat), de egyrészt nem vagyok felöltözve, másrészt belerúgtam az ágyba és "lesántultam". Tegnap is én főztem ÉS elmentem a boltba is. Ezen kívül bármikor szívesen odaadom neki a gépemet, amikor kéri. Nem magamat akarom fényezni, de azt mondta, hogy azért van kiírva, mert az én dolgom lenne. De én tanultam délelőtt, aztán főztem, hogy mire hazaér, legyen ebéd. Felvágottat és zsömlét kell venni, amit főleg Ő fogyaszt, én pl tegnap nem is ettem vacsira semmi ilyesmit. Miért hiszi akkor azt, hogy nekem kötelességem lemenni a boltba minden egyes nap? (Dolgozom részmunkaidőben és készülök vizsgára is-nem egyetem-szóval nem a lábamat lógatom!!)

A szüleinknek csak annyi a lényeg, hogy valaki vásároljon be, nem szabják meg, hogy ki csináljon mit, elég nagyok vagyunk már hozzá, hogy "beosztás" nélkül is megcsináljuk a dolgainkat. Attól, hogy jelenleg nem járok suliba, ő meg igen (ahonnan minden nap legkésőbb kettőre itthon van), nem azt jelenti, hogy automatikusan cseléddé transzformálódtam és mostantól mindent én csinálok.



2012. márc. 6. 13:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Mit mondhatnék neki, hogy megértse, nem minden az én dolgom?
2012. márc. 6. 13:16
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza, de a te hibád. Felteszem ezután annyiban hagytad, mikö9zben a helyes reakció az lett volna, hogy leparnacsolod. ha nem akar menni akkor nincs addig ebéd. Ha azt akarod, hogy ne szolgakánt tekintsen rád, akkor ne is viselkedj szolgaként!
2012. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, megkértem szépen, hogy menjen le. Elmondtam az indokaimat, mire morgott egyet, hogy lemegy, de később. Az bánt, hogy nem látja be, hogy nekem van igazam és kényszerként éli meg, h tejjjjjóéééég neki kell lemennie a boltba, amikor az az ÉN feladatom lenne. Jó lenne, ha nem hinné, hogy csak azért, mert néha itthon vagyok, minden az én feladatom.
2012. márc. 6. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza az öcsédnek.

És ha hajlamos "visszaélni" a jóindulattal, akkor muszáj fix beosztást csinálnotok és azt egészséges határok között betartani.

Nyilván cserélni is lehetne, pl. ha valami betegség, egyéb van. Szó, vitatkozás nélkül.

Egyébként ha reggel tudná, hogy mi hiányzik a konyhából, akkor ha ő a soros hazajövet bevásárolhat.

2012. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a bibi ott van ,hogy még te sem vagy felnőtt! azért igazad van ! ha nem megy boltba akkor el marad a vásárlás nem kell belőle ügyet csinálni! beszéld meg a szülőkkel ,hogy nem vagy szolga ,meg hülye sem! ha rá ébred ,hogy ha nem csinál senki semmit akkor ő neki kell csinálnia!
2012. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

14:01 - a beosztás azért nem célravezető mindig, mert bár hasznos, de előző nap, vagy akár aznap döntjük el, ki főz másnap. Bár ez általában én vagyok.


14:04 - de igen, felnőtt vagyok, 20 múltam, öcsém is felnőtt. ha elmarad a bevásárlás, az egyenlő azzal, hogy vita lesz, hogy miért nem tudtunk ennyit megcsinálni. lehet ez kevésbé zavarja öcsémet, de engem nagyon.

2012. márc. 6. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Micsoda dráma!!!


Nekem igazából csak ez a mondat tetszett meg:


"Dolgozom részmunkaidőben és készülök vizsgára is-nem egyetem-szóval nem a lábamat lógatom!!"


Mert az egyetemen mindenki a lábát logatja, tiszta szerencse hogy a hús-hentes árú manager okj az már egy komolyabb kvalitásokat igénylő képzés mint egy villamosmérnöki képzés például. (Semmi bajom a hentesekkel! Csak a példa kedvéért írtam lehetett volna autószerelőtől - az atom magkutatóig bármi!)

2012. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

micsoda beszólás!!! :P


kicsit félreértettél, nem az egyetemre értettem azt, h a lábamat lógatom. azt csak azért tettem hozzá, hogy megelőzzem a kérdést, h milyen vizsgákra tanulok. és nem hús-hentes áru OKJ-m van, bár az se szégyellnivaló. :) és elkéstél, ha a szakmát akarod becsmérelni, attól én nem leszek kevesebb, mert valakinek diplomája van, és nem ér vele semmit, nekem szakmám és sikerült önerőből karriert csinálnom. :) (annyit még megsúgok így a végére: szeptembertől én is egyetemista leszek, tudod most jött össze annyi pontom, hogy azt tanuljam, amit igazán akarok, és ezzel semmi baj nincs, nem félek megtenni mindent azért, hogy azt tanuljam/csinálja, amit akarok.)

2012. márc. 6. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
látod hiába mondom ,hogy nem vagy felnőtt nem a 18 ra gondoltam ! AZ ÖCSÉD A FEJEDRE SZARIK MERT FELNŐTTNEK ÉRZITEK MAGATOKAT! ez a te harcod nem a miénk! ezt neked kell meg vívnod!
2012. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem érzem olyan hűdefelnőttnek magam amúgy, nem erről van szó. :) és bizony az én harcom, addig jó, amíg ilyen gondjai vannak, nem igaz? :)
2012. márc. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!