Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért haragudott meg ennyire?

Miért haragudott meg ennyire?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk és Budapesttől néhány kilométerre lakunk, ma nőgyógyászhoz kellett mennem és a párom elkísért ,de mivel reggel nem indult be az autónk a BKV-t használtuk.Blicceltünk mert csak 2 megállót kellett villamossal menni.Visszafelé jövet pedig jöttek a közterület felügyelők, legalább 10 szállt fel és mivel 16 ezer a helyszíni bírság ... úgy döntöttünk leszállunk mielőtt odaérnek az őrök elkezdtünk a villamos elejéhez indulni,hogy minél később érjenek oda az őrök,de az egyik kiszúrta és jött utánunk aztán már jött egy másik is és mondták,hogy legyünk szívesek megállni egy pillanatra,de mi csak mentünk előre mint aki meg sem hallotta, aztán nyílt az első ajtó és gyorsan leugrottunk és futni kezdtünk 3 közterületes pedig utánunk, az egyik hatalmasat esett mikor leszállt a villamosról, de kettő futott utánunk pár méteren át addig amíg át nem futottunk egy 3 sávos úton , jött volna a két közterületes is, de majdnem elütötte őket egy autó, én nagyon féltem most is remegek ... azt hittem elkapnak vagy rendőrt hívnak , még sosem csináltam ilyet, de aztán jót nevettünk rajta és inkább gyalogoltunk egy megállót és úgy indultunk haza.

Aztán benéztünk anyukámhoz is, elmeséltük neki és teljesen megharagudott,hogy ez erkölcstelen és gusztustalan volt meg,hogy inkább fizettük volna a 32 ezres bírságot kettőnknek, mert ezért megy tönkre az ország és ez annyira váratlan volt azt hittem ő is nevet rajta egy jót ,de teljesen kiakadt,meg hogy csalódott bennem,hogy ilyet tettem.

Én aztán tudom,hogy ez csúnya dolog volt, meg miattunk esett el az egyik közterületes is mert ha mi nem vagyunk nem kell futnia....meg egyszerűbb lett volna jegyet venni, de az is kettőnknek oda vissza majdnem 1300 forint és 2 megállóra.

De nem értem anyukámat, jól ismerem és biztos voltam benne,hogy nevet ezen egy jót...aztán ott is hagytuk mert eléggé flegmán viselkedett utána is, kevesebb mint 10 percet voltunk nála.


2012. márc. 8. 14:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
na tudod, megértem anyukádat... utálom az ilyen hozzáállást..csak két megálló...ha nem fizetsz, ne ülj villamosra..a szememben a bliccelő is tolvaj. Ilyen erővel aki csak egy kiflit lop el, az is teljesen rendben van, hiszen az csak egy kifli...és még nagy viccesen el is meséled :) hát nagyon intelligens vagy
2012. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Ezek szerint, ha én a másik városba akarok buszozni, akkor ne fizessek, hisz csak itt áll meg, meg ott? Hiába 25 km, ez csak egy megálló. :)

Megértem anyukádat. Egyébként szerintem attól is bepöccent,hogy megijedt, hogy megvolt az esély arra, hogy elkapjanak titeket...

Amúgy, városon belül 2 megállóért biztosan nem szállnék fel tömegközlekedési eszközre, hacsak nincs valami olyan bajom. De, ha futni tudtok, akkor máskor sétáljatok, ne blicceljetek!

2012. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Anyukádnak tökéletesen igaza van, inkább szégyellnétek magatokat! Aki csal, az jobban teszi, ha nem dicsekszik még vele.
2012. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Ne is haragudj, de Te nyilván egy Szent ember vagy és semmit nem követtél el.Nem világgá kürtöltem,hogy mit csináltunk hanem elmeséltem anyukámnak...Ez most nekem egy élmény,először fordult elő.

Mellesleg a fejmosást már megkaptam nincs szükség az ilyen jellegű hozzászólásokra,nem erről szól a kérdés,hogy ítéld meg,hogy helyesen cselekedtem e vagy sem.

2012. márc. 8. 15:11
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
nem vagyok szent ember, de ilyeneket nem is csinálok...ha nem tetszik a kritika, akkor nem kell ide is kiírni....
2012. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az egyik megálló közel volt, de a második viszonylag messze 10 percet kellett sétálni a kórházig, villamos nélkül 30 perces séta, de lusták voltunk, de ne játsszuk már a szent embert kérlek , itt nekem senki se mondja,hogy ő még világ életében nem követett el semmi törvénybeütközőt....

Jól tudom,hogy nem lett volna szabad nem egy öt éves gyerek vagyok akinek el kell magyaráznotok,hogy rosszat tett, tisztában vagyok vele, és először fordult elő.

2012. márc. 8. 15:14
 7/26 A kérdező kommentje:

# 5/6


Én meg mondjuk olyanokat nem követtem el amiket Te igen, ezzel kvittek volnánk.

De anyukám nem az a típus aki pont egy ilyenen akad ki,ő biztos nem tett volna ilyet, és nem értem mi válthatta ki belőle ezt , talán lehet még valami más baja is ezen kívül?

2012. márc. 8. 15:18
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Amilyen redvás büdös tömegközlekedési eszközök járnak, őszintén szólva sokáig én sem voltam hajlandó 2 megállóért fizetni, hogy aztán szálljon a vezérigazgató zsebébe...

Sztálin meg röhög rajtunk hogy azokon a metrókon járunk, amikkel még ő is fotózkodott :)


Volt egy fél évem mikor kiflire alig futotta, de kénytelen voltam a város egyik feléből a másikba közlekedni, azt meg ugye még bringával se lehet megtenni. Így blicceltem, elég szarul esett mikor próbáltam az ellenőrrel megértetni hogy mi a helyzet, de csak fizettette volna velem a díjat.

Aztán még ő volt felháborodva mikor fogtam magam, és leszálltam :)

Egy-egy szegény embertől már nehogy tönkremenjen az ország...

Azóta helyrejöttem anyagilag, bérlettel járok, mégsem látok semmi javulást.

Viszont mikor a fél utasközönség bliccel - a legtöbbje pedig meg is engedhetne magának egy jegyet -, az már valóban felháborító.


Én igazat is adok neked, meg nem is.

Egyrészről közröhej hogy 2 megállóért mennyit fizettetnének az emberrel. Ha a jegyár összhangban lenne a megtett úttal, valószínű kevesebben lázadoznának. Ráadásul takarítani is lehetne néha.

Ezért van az hogy a Volán megél, a bkv nem.


Másrészről ha nem mindenki így gondolkozna, talán jutna a vezérigazgató úr zsebén kívülre is a bevételből.

2012. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
De szerintem a válaszolókat se kellene leszólni. Te megkérdezted, hogy miért haragudott meg anyukád ennyire, ők meg válaszoltak, mert hogy nem szép dolog amit tettél. Szerintem senki sem fogja azt írni, hogy nem értjük miért haragudott meg anyukád, hisz teljesen természetes dolog. Régen velem is előfordult, hogy felszálltam 2 megállóra, mert nagyon fájt a lábam mezítláb nem akartam menni télen, jegyet meg hát nem vettem, de tudom, hogy ez nagyon helytelen és nem is sértődtem meg mikor mondták nekem. Persze többet nem fordult elő, nem is tudnám ha akarnám se, mert csak az első ajtót nyitják ki, és utána engedi le a többi ajtón a többieket. :)
2012. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

Egy vagy 2 megállóért én se fizetnék.

Nem vagyok hajlandó 300 ft-t kiadni azért, hogy ácsorogjak, plusz koszos legyen a kezem és a ruhám kapaszkodás közben. Ami a szagokat illeti....


Én is blicceltem már egyszer-egyszer, de ettől nem áll meg a világ!!!

2012. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!