Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért haragudott meg ennyire?

Miért haragudott meg ennyire?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk és Budapesttől néhány kilométerre lakunk, ma nőgyógyászhoz kellett mennem és a párom elkísért ,de mivel reggel nem indult be az autónk a BKV-t használtuk.Blicceltünk mert csak 2 megállót kellett villamossal menni.Visszafelé jövet pedig jöttek a közterület felügyelők, legalább 10 szállt fel és mivel 16 ezer a helyszíni bírság ... úgy döntöttünk leszállunk mielőtt odaérnek az őrök elkezdtünk a villamos elejéhez indulni,hogy minél később érjenek oda az őrök,de az egyik kiszúrta és jött utánunk aztán már jött egy másik is és mondták,hogy legyünk szívesek megállni egy pillanatra,de mi csak mentünk előre mint aki meg sem hallotta, aztán nyílt az első ajtó és gyorsan leugrottunk és futni kezdtünk 3 közterületes pedig utánunk, az egyik hatalmasat esett mikor leszállt a villamosról, de kettő futott utánunk pár méteren át addig amíg át nem futottunk egy 3 sávos úton , jött volna a két közterületes is, de majdnem elütötte őket egy autó, én nagyon féltem most is remegek ... azt hittem elkapnak vagy rendőrt hívnak , még sosem csináltam ilyet, de aztán jót nevettünk rajta és inkább gyalogoltunk egy megállót és úgy indultunk haza.

Aztán benéztünk anyukámhoz is, elmeséltük neki és teljesen megharagudott,hogy ez erkölcstelen és gusztustalan volt meg,hogy inkább fizettük volna a 32 ezres bírságot kettőnknek, mert ezért megy tönkre az ország és ez annyira váratlan volt azt hittem ő is nevet rajta egy jót ,de teljesen kiakadt,meg hogy csalódott bennem,hogy ilyet tettem.

Én aztán tudom,hogy ez csúnya dolog volt, meg miattunk esett el az egyik közterületes is mert ha mi nem vagyunk nem kell futnia....meg egyszerűbb lett volna jegyet venni, de az is kettőnknek oda vissza majdnem 1300 forint és 2 megállóra.

De nem értem anyukámat, jól ismerem és biztos voltam benne,hogy nevet ezen egy jót...aztán ott is hagytuk mert eléggé flegmán viselkedett utána is, kevesebb mint 10 percet voltunk nála.


2012. márc. 8. 14:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem hiszem én sem,hogy ettől megy csődbe a BKV,hogy bliccelnek az utasok, ezt csak "ránk" kenik,hogy miattunk van így , közben azért mert ők lopnak csalnak,hazudnak.

1 év óta először használtam a BKV-t, nem hiszem,hogy most ettől csődbe mentek, hogy blicceltünk, de TUDOM,TUDOM,TUDOM, hogy nem jól cselekedtünk, igazából nem is én akartam ezt, de ugyan úgy benne voltam.

2012. márc. 8. 15:27
 12/26 A kérdező kommentje:
Én értékelem a válaszolókat, hogy írnak, de nem segítenek hanem leírják,hogy milyen rossz ember vagyok mert ezt tettem stb...és ha megnézed egy kérdés sem volt válasz arra hogy miért hanem csak "igen azért mert csúnya dolog bliccelni" és onnantól kezdve csak fejmosás.
2012. márc. 8. 15:30
 13/26 anonim ***** válasza:
72%

De hát ez a válasz. Azért lett ilyen, mert lehet, hogy neki is elege van.


Szerintem egyébként ha nem lenne ennyi segély meg kedvezmény, akkor az emberek is jobban meggondolnák, hogy mit csinálnak, nem állnának pénz nélkül, széttárt kezekkel, hogy nincs mit tenni. Mert a magyar emberre annyira jellemző, hogy csak kifogásokat tud gyártani. Tényleg vannak olyan emberek, akik abszolúte semmit nem tudnak tenni a helyzetük ellen, csakhogy belőlük elenyészően kevés van.


És megértem anyukádat, nekem meg elegem van a sok ingyenélőből. Nem értem, miért adunk minden sz@rra segélyt meg juttatást.


Néha az az érzésem, hogy van kb. 1-1,5 millió ember, akik mindent becsületesen fizetnek, és mindenki más belőlük él meg. A politikusok, a BKV, az öregek, a kisgyerekesek.

És lehet, hogy a becsületesség okán rendesen tudok aludni éjjel, csak ebben az országban semmit nem számít a becsület. Itt aki becsületes, az pancser.

2012. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
36%

Érdekes tényleg mennyi szent életű ember van van itt,nem bliccelnek,elítélik aki nős férfiba szerelmes (mintha ővelük sosem esett volna meg,persze),aki a vallási kérdésekhez szól,az pedig minden vasárnap templomban jár...

Egyébként meg csak azt tudják tanácsolni,hogy hagyd el, költözz el, vállj el,mintha az olyan könnyű lenne,sok helyen az anyagiakról nem is beszélve.

Szerintem fogjátok fel poénosan,de máskor tényleg gondoljátok meg,megéri akár csak 16000ft- ért is bliccelni,mert ez már nem az az összeg.

2012. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ellenőrök is jó hülyék, minek rohannak utánatok, megállítani nem állíthatnak meg. Egyébként én nem értem miért ne lehetne szakasz jegyet venni, én 1300 forintból 60 kilométert megyek kocsival.
2012. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
ma 17:03-as: AZ eszedbe sem jut véletlen, hogy Mo-on létezhetnek becsületes emberek is? (És EZÉRT nem lopnak, csalnak, vetik át a párjukat, stb?)
2012. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
vetik át = verik át
2012. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az élethez hozzá tartoznak a csibészségek, ez simán belefér. Azt gondolom kicsit túlzott édesanyád, de mint írtad,te is azt hitted, másképp reagál.Ez van, ne gyötörd magad, nem tettél te olyan rosszat.
2012. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

szerintem jó sztori:) nekem biztos nem lett volna merszem futni, üldöztetni magam, viszont a 36 ezer ft nagyon sok....

Ha megengedtek nekem egy sztorit: ma reggel utaztam a villamoson és jött az ellenőr. Mellettem állt egy srác, zenével a fülében, alig akarta észrevenni az ellenőrt, úgy tett mintha nem látná őt:D Nagy nehezen elmondta az ellenőrnek, hogy nincs nála a bérlete de ha hazamegy vele akkor megmutatja:D ellenőr mondta, hogy helyszíni bírság 3000, utána 4000. Srác: "akkor szálljon le velem, leveszem ATM-ből a pénzt, de várjon meg!" Ellenőr: "rendben, a megállóban megvárom." Az ellenőr fel sem vette a srác adatait, a srác pedig szép lassan elment az ATM- hez, láttam hogy igencsak gyors léptekkel ment, aztán meglógott:D

Nem azt mondom, hogy becsülendő példa, de mindenkivel előfordulhat...

2012. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
42%
2 megálló bliccelése nem a világ,mit kell ezen sírni?Ez még vicces is,bár elég ijesztő:DHa minden nap lógnál a villamoson,azt lehetne mondani,hogy tolvaj vagy,de így ez hülyeség.
2012. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!